Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

żeby uzyskać długo leżącą piane sugerowałbym 70-100ml, w zalezności od twardości wody i jej temperatury.

akurat w domu mam miękką wodę ale tylko dzięki stacji uzdatniania - a że ciepła woda będzie dodana do pianownicy to normalka

później tylko płukanie ale to już twarda woda wodociągowa niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
PA na Allegro do serii K. Już kupiłem!!!

czyli tak jak sprzedawca wcześniej odpowiedział że jak będzie miał na stanie to i pojawią się na allegro

 

Tyle, że minęły 3 tygodnie o nie jeden ale niech mu :D

Teraz jeszcze niech w sklepach pojawi się Autobrite Magicfoam 5L i jedziemy :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Autobrite Magicfoam 5L

ja już mam - kupiłem chyba jedną z ostatnich dostępnych baniek jeszcze po 130zł

 

Nie lubię Cię :D:D:D

Pianownica Ci się trafiła wcześniej i na Magicfoama jeszcze się załąpałeś,,,

Nie pisz mi tylko, że jeszcze masz dostęp do garażu gdzie mogłeś już to wszystko wypróbować bo już mi zupełnie podpadniesz :lol::lol::lol:

 

A na serio to będą testy pian.

Będzie Magicfoam, VALET PRO ORANGE PRE-WASH i CG HoneyDew Snow Foam- It's Foam Party Time. Już się nie mogę doczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz mi tylko, że jeszcze masz dostęp do garażu gdzie mogłeś już to wszystko wypróbować bo już mi zupełnie podpadniesz

mam - ale jeszcze nie jest w takim stopniu dopracowany abym mógł tam auto myć - ale w przyszłości będzie się dało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie pisz mi tylko, że jeszcze masz dostęp do garażu gdzie mogłeś już to wszystko wypróbować bo już mi zupełnie podpadniesz

mam - ale jeszcze nie jest w takim stopniu dopracowany abym mógł tam auto myć - ale w przyszłości będzie się dało :)

 

Dobra - dobiłeś mnie :P

Biorę zabawki i idę do innej piaskownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie dwa pytania:

1) Czym zakleić/uszczelnić te metalowe końcówki przy składaniu pianownicy P.A żeby dobrze trzymały i nic nie przeciekało i się nie przekręcało?

2) Czy u was te sitko też było twarde jak kamień po wyjęciu? Czy ono nie powinno być miękkie, bardziej przepuszczające?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michske,

 

ad.1 Teflonem - jeśli chodzi o zabezpieczenie i uszczelnienie gwintów (najtańsza opcja)

ad.2 Tak, sitko jest bardzo twarde.

 

A gdzie ten teflon najszybciej można kupić? Ale mówisz o twardości sitka używanego, czy też nowe jest twarde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Kulon,

 

Moim zdaniem resztki piany i kamień mimo płukania po użyciu.

 

Ja używam pianownicy średnio raz w tygodniu i już raz miałem zapchane sitko mimo systematycznego płukania samą wodą.

 

Objawiało się trochę dziwnie bo wyjmując rurkę z pojemnika z pianą i przepuszczając wodę było wszystko ok i czuć było ciśnienie takie jak trzeba, wkładając rurkę do pojemnika z pianą, robiło odpowiednią pianę przez ok 1-2 sekundy i następnie spadek ciśnienia i mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie: od czego zapycha się sitko ?

- twarda woda i kamień się osadza ?

- syf w wodzie ?

- brak przepłukania czystą wodą po użyciu piany ?

 

a może po użyciu jak się da rozebrać i wrzucić do gorącej wody z kwaskiem cytrynowym i ładnie wszystko odkamienić, tak samo jak czajnik czy pralkę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.