Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zwracam się do was z pomocą :)

 

słuchajcie, chce jechać na myjnie samoobsługową i dobrze auto wymyć głownie z kurzu, auto więcej stoi niż jeżdzi, klasyk :)

 

A więc do rzeczy

1.Jest sens kupowania takiej pianowniczki? zastanawiałem się nad Glorią F10 2L, chce umyć całe auto.

2.Czy po płukaniu, można wytrzeć lakier odpowiednim ręcznikiem do karoserii?

3.Oczywiście wybór aktywnej piany już sobię znajdę na forum, jaką polecacie :)

 

Jest sens czy nie? auto głownie jest lekko zakurzone, sam kurz, zero piasku.

 

Czy może jakieś inne pianowniczki polecacie?

 

 

 

 

Jak sobie kupisz pianownicę to będziesz zadowolony, bo efekty bedą na pewno lepsze niz te środki dostępne na myjni.

ja bym Ci polecił taką pianownicę:

autonablask.pl/produkt/epoca-tec-one-foamer-2000-pianownica-reczna/

 

do tego piana np. Shiny Garage Friut Snow Foam 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lać w takim razie Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 do ręcznej pianownicy - marolexa? I jaką ilość filcy do tej piany? Dysza teejet 110 oczywiście.

 

Według danych jakie znalazłem: "Zalecane rozcieńczenie 80-100ml na 1L wody" ale strone wczesniej ktoś powiedział, że 40ml na 1L spokojnie wystarczy.

 

Ja dałem 40ml na 1l tak jak ktoś mi radził stronę wcześnie, było ok. W pianownicy Epoca 1.5l, miałem włożone dwa filce z czterech jakie tam były oryginalnie. Następnym razem spróbuję z trzema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lać w takim razie Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 do ręcznej pianownicy - marolexa? I jaką ilość filcy do tej piany? Dysza teejet 110 oczywiście.

 

Według danych jakie znalazłem: "Zalecane rozcieńczenie 80-100ml na 1L wody" ale strone wczesniej ktoś powiedział, że 40ml na 1L spokojnie wystarczy.

 

Proszę zatem o sprawdzoną recepturę :)

 

P.S. Dodam, że mam 3L marolexa więc fajnie jakbyście powiedzieli ile "wywaru" zrobić, żeby starczyło spokojnie na całe autko - honda civic 5D :)

 

Dysza teejet 110 to nie oznaczenie 110 to kat rozpylania a bardziej chodzi tą druga wartość.

Ja mam 3 litrowego na Passata kombi poszło mi 1,4 l

Do Magi 40ml na l wody 3 filce i może trochę za duza dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne masz racje druga wartość czyli przepustowość tez jest wazna.

Okej to probuje z SG SF 2015 40ml/1L i dwa filce. Zobaczymy co będzie. Choć dziwnie malo die wydaje skoro producent minimalna ilość piany sugeruje 2 razy większą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz drugi testowałem Epoca Tec One Foamer 2000 z pianą Blink Active Foam. Na 1,5 l wody wlałem 80 ml piany. Pompowałem do oporu ale jestem tym ustrojstwem zawiedziony - co 5 sekund trzeba dopompowywać, bo po chwili zamiast rozbryzgu leci ciurkiem. Piana jest dosyć gęsta. Znacie jakieś sposoby / modyfikacje aby praca z tą pianownicą nie była tak frustrująca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbę na 3 filcach: 20 ml / 0,5 l i nadal była gruba piana, która bardzo krótko leci rozbryzgiem na jaki pozwala dysza, a po kilku, kilkunastu sekundach leje się strumieniem. Potem dolałem wody (pewnie obniżyłem tym stężenie roztworu o ok. 30%) i wtedy leciało mleko. Ale też nie byłej specjalnie zadowolony z długości trwania oprysku o odpowiednim strumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktos taka pianownice ??? http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Mr ... C65L-/1106

Czy lepiej kupic poczciwa Glorie ?? :o:o

Posiadam w swoim arsenale pianownice PAa ta by byla uzupelnieniem :):) .

Jezeli wybralem zly temat to sorki. :wallbash:

 

Chyba najlepsza będzie Epoca Tec One Foamer 2L ja miałem kupować, Glorie FM10 ale 1L to mija się z celem. Wielkośc budy E32 odpowiada E39 więc bierz 2 L Epoce ja kupiłem i narazie jest OK, podobnie domywa jak ta z PA. ;)liczy się dobra piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz drugi testowałem Epoca Tec One Foamer 2000 z pianą Blink Active Foam. Na 1,5 l wody wlałem 80 ml piany. Pompowałem do oporu ale jestem tym ustrojstwem zawiedziony - co 5 sekund trzeba dopompowywać, bo po chwili zamiast rozbryzgu leci ciurkiem. Piana jest dosyć gęsta. Znacie jakieś sposoby / modyfikacje aby praca z tą pianownicą nie była tak frustrująca?

 

Zmniejsz ilość filców np. do 1 szt. Wykonaj testy np. w wannie. Przetestuj też różne stężenia środka - np. minimalne, średnie, maksymalne (według zaleceń z karty).

Ja też mam Epocę i przy 2-3 filcach, i białej Magi w stężeniu 35 ml na 1 litr, i wodzie demineralizowanej miałem podobny problem. Teraz na 1 filcu i stężeniu Magi około 28 ml na 1l czas pianowania skrócił się o przeszło 50%. A piana ładnie się trzyma się około 7-10 minut (tj. spływa sobie powoli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

classic dziekuje za wskazowke,teraz to juz wogole mi namieszales ;) ale moze ktos jeszcze sie wypowie :)

Nie jestem obiektywny. ;)

Napisze tak. Kup Marolexa 3l + lanca 15 cm.

Zyskujesz dobry opryskiwacz do roznych prac, a po prostych i odwracalnych modyfikacjach, pianownice ze zbiornikirm 3l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy taka sprawa.Mam PA i jestem już po eksperymentach z różnymi pianami.Używam głównie do aut bez wosku do "odszczurzania".Czasem piany położone na auto wydają się za rzadkie.Szukam jakiegoś skutecznego "pospolitego" APC którym można by w razie potrzeby zagęścić pianę.Wiem,że są firmowe -markowe Apc,ale ja do moich potrzeb nie potrzebuję aż takiej dobrej-porządnej.Szukam czegoś C-jak cokolwiek!.Czo by można do tego celu zastosować?Macie jakieś doświadczenia w podobnej sprawie?.

 

13 lut 2015, o 09:38

 

I nikt nic?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia sitka w PA, czy nie jest zabrudzone. APC nie koniecznie zagęści pianę, a wręcz efekt może być daleki od zamierzonego. Pytanie czy w twoim wypadku "za rzadkie" oznacza że efekt mycia jest za słaby, czy za krótko trzyma się na aucie? Są piany, którymi można zrobić piankę do golenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś z PA nie tak! Ja kupiłem pierwszą PA to mleko z niej leciało z każdą pianą. magi dop 1:5 leciała smietana

Wymieniono mi PA na nową i jest miodzio, ale magifoam 1:9 nie daje gestej piany, dop 1:7. Nie wiem o co chodzi, bo z najtansza pianą od K2 w proporcji 1:10 piana jak ubita poprostuj stoi dęba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.