Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się z wami podzielić małym modem do mojej pianownicy (od Techkar). Sama pianownica jak najbardziej OK. Niestety w butelce już po pierwszym sezone wyrobił się gwint i podczas pianowania butelka spada na ziemię. Plastik z jakiego jest wykonana oryginalna butelka jest naprawdę tandetny / miękki. Świadczy o tym wyrobiony gwint oraz to, że podczas pianowania podciśnienie aż gięło butelkę do środka (w jej środkowej części). Nowa butelka (o nieznanej mi jakości) kosztuje 24 zł w Techkar lub 29 zł w pphu wera (+koszty wysyłki)..

538901_214937925275331_1993327529_n.jpg?oh=5cf1e57ff32ad73d6549167307d6ab5f&oe=5516664B&__gda__=1424102283_ad5c0e70ef764e298d70108d015a7eef

Szybka przymiarka do mniejszej pojemności, wstąpienie do sklepu po standardową pojemość, portfel uszczuplony o całe 10 zł i:

butelka_marolex_4.jpg

Butelka z Marolexa pasuje idealnie:

- jest wykonana z twardego plastiku

- ma większą średnicę u podstawy oraz zwęża się u góry, można postawić na ziemi, nie przewróci się nawet gdy jest pusta

- podziałka na butelce co 250 ml

A tu porównianie gwintów:

Ori butelka:

butelka_marolex_1.jpg

Marolex:

butelka_marolex_2.jpg

Wysokość praktycznie taka sama, więc nic nie trzeba kombinować z wężykiem pianownicy:

butelka_marolex_3.jpg

Podziałka co 250 ml:

butelka_marolex_6.jpg

No i zostaje jeszcze do wykorzystania bardzo dobry atomizer:

butelka_marolex_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach z pianownicą PA i karcher K7 okazało się ze z pianą magifoam rozrobioną 1:9 nie uzyskam piany. Leci tylko i wyłącznie mleko. Dop od proporcji 1:7 leci prawdziwa gesta piana. Jest to normalne czy coś jest nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś może lub uzywa piane K2 SAMBO?

Szukam dobrej i niedrogiej piany do cotygodniowego mycia mojego samochodu w okresie zimowym. Mam magi ale mi nie przypadła do gustu choćby przez to że umyję auto, porządnie spłucze otwieram drzwi a tam czasami jest zgestniała piana. Wydaje mi się że nie najlepiej się wypłukuje z zakamarków. Znajomy mi powiedział że ma za dużo mydła w sobie.

Może karcher ma jakąś fajną bezpieczną pianę w ofercie? Używałem ostatnio rm 81 ale ponoć jest fajniejsza fiana od karchera i bezpieczniejsza ale zapomniałem symbolu

 

Zastanawiam się nad ESPUMA ACTIVO HI-FOAMING SNOW FOAM, k2 sambo, BILT HAMBER AUTO FOAM, VALETpro ADVANCED NEUTRAL SNOW,beys wasch daerg chimica

Najważniejsze żeby nie niszczyła plastików i aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wam czymś podzielić. W tym sezonie myłem auto pianownicą PA z allegro + ValetPRO NEUTRAL SNOW FOAM. Napędzane parkside 150b2. Jestem bardzo rozczarowany efektem. Piana rozcieńczona według rozpiski była wodnista. Później już wlewałem VP od razu do pojemnika bez żadnego rozcieńczania. Lepiej, ale wraz mleko. Dobra tu powodem może być słaba myjka ciśnieniowa. Mam rację? Najgorsze jednak jest to, że w ogóle nie odmywało zabrudzeń. Efekt był taki jakbym zmoczył auto samą wodą mimo, że nawet nie rozcieńczałem produktu więc dawka była duża. Wszystko zostawało. Auto żółte więc widać dobrze przejazdy w czasie deszczu. Dolne partie drzwi itp. Nic się nie zmywało. Strasznie mnie to zraziło, bo na tę chwilę są to poniekąd zmarnowane pieniądze. Mógłby się ktoś wypowiedzieć? Nie sądzę, że ja coś źle robiłem, bo co skomplikowanego może być w zastosowaniu się to proporcji i ew regulowania na pianownicy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie która piana jest lepsza ESPUMA ACTIVO HI-FOAMING SNOW FOAM, k2 sambo, BILT HAMBER AUTO FOAM, ,beys wasch daerg chimica ?

Kończy mi się magi ale średnio z niej jestem zadowolony. Jak za 150zł szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że u mnie magi dop przy proporcji 1:6 robi w miarę stojącą pianę a powyżej szybko spływa więc wszystkich jej możliwości nie mogę wykorzystać. Jak dla mnie mało ekonomiczna. Szukam piany bezpiecznej ale w niższej cenie co czestego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje 120ml Magi i jest idealnie, przy 100ml jest zbyt wodnista.

 

To ja znów leję 900ml wody i 70-80ml Magi, pokrętło najbardziej na - "minus" i jest fajna piana. Do opryskusa lałem 65ml Magi na 1500ml wody. Nie ma też potrzeby żeby piana siedziała 20 minut na aucie. IMO bardziej sucha piana to mniej skuteczna. A na nawoskowanym lakierze szybciej spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję 100ml magi i 600 wody i piana jest w miarę OK Przy proporcji 100ml magi i 900 wody prawie mleko

 

[ Dodano: 9 Grudzień 2014, 14:58 ]

piana k2 sambo

Wygląd Przeźroczysta ciecz

Barwa różowa

zapach Świeży, pachnący

Waga 1.050 ± 0.01 g/ml

Rozpuszczalność w wodzie całkowita

pH 12.3 ± 0.2

Właściwości chemiczne Anionowy

Biodegradowalność Ponad 90%

 

Bardzo agresywna jest ta piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.