Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że "zalepiony" dopływ powietrza w rurce, nie wiem jak to w Glorii jest rozwiązane, bo mam Marolexa no i ewentualnie chemia zakleiła filce, albo trzeba kupić nowe, albo konkretnie wymyć ;) Innych pomysłów nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel9016, Powiem Ci tak - pianownice tego typu, czy to firmy PA, czy też idrobase, MTM, technic itd są przeznaczone do maszyn przemysłowych. Przykładowo w myjkach Karcher najniższy model przemysłowy ma ciśnienie 115 bar przy przepływie wody 500l/h - i te właśnie parametry (oba łącznie) należy traktować jako minimalne do poprawnej pracy pianownic tego typu. Aczkolwiek do osiągnięcia pełni możliwości potrzeba tak naprawdę trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Powiem Ci tak - pianownice tego typu, czy to firmy PA, czy też idrobase, MTM, technic itd są przeznaczone do maszyn przemysłowych."

 

to dlaczego karchera k7 przytyka i trzeba zmieniać dyszę w PA z 1,25 na 1,4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie.

 

Mam problem z roczną glorią FM10.

Kilka dni temu, z nieznanych mi przyczyn, zaczęła pluć zamiast równomiernie wydmuchiwać swoją zawartość.

Ponadto drugi objaw jest taki, że podczas pompowania nie można jej do końca napompować, ponieważ sama puszcza zawartość przez końcówkę pianującą i traci ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Miyagi, w glorii też jest dziurka doprowadzająca powietrze jak w marolexie? Jeżeli jest, to możesz sprawdzić czy się nie zapchała. U mnie w marolexie ostatnio się zapchała i są objawy takie same jak u ciebie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie odpowiedział na moje pytanie

"Czy ktoś z użytkowników K2 Active Foam zauważył jej negatywny wpływ na wosk?"

postanowiłem sam sprawdzić i o to odpowiedź:

 

Natty's Red po K2 Active Foam w stężeniu 1:25 nadal kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

 

Muszę wam polecić z całego serca pianownicę firmy MONELLO (wykonanie na 10/10) oraz aktywną pianę AutoBrighta. Stosuję do myjki Karchera.

 

Robią rewelacyjną robotę, piana może się utrzymać nawet do 30 min i nie wpływa negatywnie na wosk. Brud ładnie odchodzi.

 

Jedyny minus to cena pianownicy ok. 210 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tych, którzy używają piany SG Fruit Snow Foam oraz pianownic ręcznych.

Kupiłem ostatnio tą pianę, dziś po raz pierwszy jej użyłem, ogólnie zadowolony z domywania lecz mam pewien problem. Mianowicie wydaje mi się, że jest zbyt rzadka szybko spłynęła z auta, na którym leży dwutygodniowy Colli 476 i zastanawiam się gdzie błąd czy 60 ml na 1.5 litra to może za mało czy to kwestia filców (założone mam dwa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pany, a widzieli coś takiego?

http://www.kwazar.com.pl/841,reczna-wyt ... piany.html

 

Dziś zakupiłem taką o poj. 6L za 250zł

 

Z tego co w sklepie dowiedziałem się, to nie posiada ona żadnych filców. Jeszcze nie testowałem.

 

Epoca 10L i pianka jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wielu próbach z pianownicą PA i karcher K7 okazało się ze z pianą magifoam rozrobioną 1:9 nie uzyskam piany. Leci tylko i wyłącznie mleko. Dop od proporcji 1:7 leci prawdziwa gesta piana. Jest to normalne czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.