Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kłopot taki, że przestała lecieć gęsta piana robi się mleko. W starej pianownicy było rozkręcanie, mycie i wymiana sitka. Została kupiona nowa pianownica i nadal to samo. Myjka to Karcher K7.700 i mimo że ciśnienie ma dobre to w niej chyba trzeba upatrywać problemu, skoro dwie pianownice nie dają pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
z moich obserwacji zauważyłem że często sitko zapycha się podczas użycia magi rozcieńczonej z ciepłą wodą

wiesz,że coś w tym jest i teraz dopiero skojarzyłem ten fakt? Również miałem podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś taki zestaw Black&Decker PW 1800 + P.A. ? Pianownicę mam dopiero parę dni, i za każdym razem nie mogę uzyskać piany bardziej przypomina to mleko (max na -). Dawałem proporce 100/120 na 900ml cieplej wody. Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam oraz MagiFoam. Może lepiej faktycznie dodać wody demineralizowanej do P.A. ? Lub samej piany i nie mieszać z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe również zainteresował mnie Twój problem. Ciekawe co jest powodem. Nie wydaje mi się że to wina myjki skoro ma cisnienie. Parametry ma kilka razy wyzsze od black dekerów tak że nawet jak by cisnienie dawała mniejsze to i tak powinno dawac rade

 

[ Dodano: 24 Wrzesień 2014, 20:06 ]

wytłumaczcie mi dlaczego wszyscy zalecaja pianowanie suchej karoserii a AUTOBRITE zaleca najpierw spłukanie auta i "spryskać dokładnie auto, które zostało wcześniej zmoczone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

Odebrałem w piątek PA z wymiany dyszy 1,25 na 1,5 Przed chwila długo oczekiwane mycie i co... nerwy mi puszczają z tym PA!!!!

Magifoam 1:9 z zimną lub ciepłą wodą, pokrętło skręcone max- lub delikatnie odkręcone leci mleko które znika po 10 sekundach. Magi rozcienczona 1:5 ten sam efekt mleko!

Sama magi pokrętło odkręcone na max + i powoli skręcane leci mleko!!!

Przy max skręconej PA strasznie szybko znika cała zawartość butelk. Maksymalnie dwa razy pokrył bym vectrę kombi z litry mieszaniny

 

Co robic koledzy z tą pianownicą? Dodam że PA jest nowa i od nowości leci mleko z Karcherem K7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie mam takie pytanie czy myjka Bosch Aquatak 100 będzie poprawnie funkcjonowała z pianownicą ? W zestawie jest jakiś zbiornik ale to chyba nie jest typowa pianownica http://n3.sdlcdn.com/imgs/a/h/q/Bosch-A ... -c097f.jpg

 

Znalazłem na Allegro takie:

 

http://allegro.pl/pianownica-pa-lavor-b ... 13870.html

http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-b ... 38429.html

 

Prosiłbym o podpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie mam takie pytanie czy myjka Bosch Aquatak 100 będzie poprawnie funkcjonowała z pianownicą ? W zestawie jest jakiś zbiornik ale to chyba nie jest typowa pianownica http://n3.sdlcdn.com/imgs/a/h/q/Bosch-A ... -c097f.jpg

 

Znalazłem na Allegro takie:

 

http://allegro.pl/pianownica-pa-lavor-b ... 13870.html

http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-b ... 38429.html

 

Prosiłbym o podpowiedź. ;)

 

Z tego co przeczytałem na forum to P.A. działa nawet z myjkami z lidla. Kup pianownicę od WERA, ta co jest w zestawie z myjką nie nadaje się do pianowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nalałem magi z destylowaną 1:9 i leci mleko, potem 1:5 leci mleko, nawet z samą magi leci mleko, potem różne kombinacje z kranówą i nic nie pomaga. Wydaje m się że coś dużo wody leje się z pianownicy. Tak jak bym polewał mlekiem z węza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego leję 100ml magi do PA i dolewam 900ml wody destylowanej (wychodzi 1l roztworu) bądź 50ml magifoam i 450ml wody destylowanej (0,5l roztworu) pomieszam w PA i pianowanie a raczej podlewanie mlekiem beztłuszczowym :lol:

Nalałem samą magi i przy skręceniu max- gdzie jest najwiekszy pobór chemii leciała sama woda o dziwo a jak zacząłem odkręcać w kierunku max+ to zaczęło lecieć takie ciekawsze mleko

Tak czy siak straciłem już 0,5 czystej magi na testy i mnie nerwa tłuką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myłem pianą od Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH .

PIanownica Marolex 2000 przerobiona według wskazówek Faraona.

Niestety jestem rozczarowany i to mocno :( Bida :( PIana trzymie ok 1,5 min.Obleciałem bok i przód Leona, biore się za drugi bok, ale poszedłem luknąć jak siedzi na aucie a tu po pianie ani hu hu :-] Stężenie 1:5

Domyte ok ale.......

Dotychczas myłem Magi i byłem zadowolony.Wracam do Magi ;)

Musze stwierdzić że to przepaść ;)

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek, osobiście nie widzę sensu lać wodę destylowaną lub demineralizowaną do piany na prewash. Nawet jak chcesz tylko opłukać pianą to na końcu lejesz wodę myjką z kranu. Od niedawna mam PA i narazie nie udało mi się zrobić takiej fajnej piany jak z opryskusa. Za każdym razem kiedy używam PA testuję różne mieszanki i piany/apc. Nie chciałbym żeby użytkowanie PA wychodziło drożej niż marolexowanie. Na 800ml wody lałem 70ml magi i nawet jestem zadowolony z piany, pokrętło max na - więc na bank masz coś nie tak z pianownicą.

 

Hubi RH, Magi jest ciężko pobić jeśli chodzi o czas jaki piana siedzi na aucie. SG Fruit raczej szybko spływa z auta. Jeśli masz wosk na aucie w dobrej kondycji każda piana szybciej spływa z auta. Rzuć okiem na test piany Blink, porównywana jest do Magi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, rozumiem, u siebie nigdy nie kombinowałem bo z marolexem doszedłem do zadowalającego efektu mimo, że mam raczej twardą wodę. Ale nie mając takich dwóch różnych roztworów na jednym aucie zobaczy się różnicę to nie wiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tomek WRO, w mojej miejscówce woda jest bardzo twarda i długi czas walczyłem z odpowiednimi proporcjami prewasha do wody oraz z filcami. Kiedyś wreszcie za radą forumowiczów, szarpnąłem się na baniaczek wody demineralizowanej (3zł za 5 litrów :) ) i... :shock: - piana jak śmietana :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

To są chyba czary.

Wziąłem swoją rozwierconą PA i pojechałem gdzie ją kupiłem. Panowie wyciągnęli taką samą myjke jak moja K7 pro na pole nalali swoją pianę Karcher RM 81 i co leci mleko. Nalali moją magi 1:9 leci mleko

Wzięli nową PA z dyszą 1,25 ze sklepu, nalali rm 81 i leci piękna gesta piana, więc mówią że faktycznie moja PA zepsuta. Nalali z ciekawości magi 1:9 i co myjka zaczęła przerywać ale po kilku przerwaniach leci piekna piana. Mówią że z tą magi coś nie tak skoro przerywa a na ich pianie nic się nie dzieje. Zgłupiałem ale kupuje litr rm 81asf bo śnieg jak marzenie z niej leci i nie przerywa. Szczęśliwy jadę do domu

 

Leję rm 81asf do PA podpinam i co moj K7 przerywa : Ale PA jest skręcona max-

Odkręcam więc trochę w stronę + i ulga myjka nie przerywa ale nie ma takiej gestej piany jak w sklepie. O co chodzi nie mam bladego pojęcia. Leję magi i tak samo duzo lepiej jak poprzednio bo piana już prawie jest nie tak jak na starej PA ale co z tego skoro po 30 sekundach to gęste mleko spływa. W sklepie na tej samej PA, takiej samej myjce, takiej samej pianie snieg

Nie jadę z powrotem do sklepu bo mi raczej nie uwierzą

 

Wcześniej na 1,25 moja myjka nie chodziła przerywała, leciało mleko. Rozwiercili przestała przerywac ale dalej było mleko

Na nowej PA 1,25 czasem tylko przerwie ale ogólnie chodzi mleko duuuużo gestsze, w sklepie ta sama PA wogóle nie przerywa i piana piekna

 

 

Pomocy!!!

Jedyna różnica jaką zauważyłem to ze w sklepie podpinali K7 pod wąz cienki 1/2 chyba i długi coś z 15 metrów a ja mam podpietą k7 pod wąż 3/4 i 5m ale to by coś zmieniło. Idę na noc do pracy więc dop jutro cos po testuję ale naprawdę osiwiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.