Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem pianownicę Gloria FM10, po przeczytaniu instrukcji obsługi nurtuje mnie kwestia dotycząca smarowania uszczelki. Czym ją najlepiej przesmarować i co ile to robić ? Czy po każdym użyciu pianownicy płuczecie ją ? Jeśli tak to w jaki sposób (nalać 1 L wody i wypsikać ?) ? Co ile używacie pianownicy na aucie (co tydzień nie będzie za często ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ją najlepiej przesmarować i co ile to robić ?

Np

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... 8Q0Tvl_tMA

Ja smaruje co kilka pianowan

Czy po każdym użyciu pianownicy płuczecie ją ?

Tak.

Opryskiwacz i filce

Jeśli tak to w jaki sposób (nalać 1 L wody i wypsikać ?)

Nalac, wyplukac,nalac wypsikac. Litr to troche za duzo.

Co ile używacie pianownicy na aucie (co tydzień nie będzie za często ?).

Zawsze kiedy jest potrzeba. Na tym forum nie spotkalem sie z opinia, ze ktos myje samochod...

za często
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Faraon3021 za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Razem z pianownicą otrzymałem pianę Shiny Garage neutral fruit snow foam, według tego co przeczytałem w temacie tego produktu na forum należy stosować dla Glorii 40-60ml, natomiast wertuję inny temat odnośnie Epoca vs Gloria i tam już widziałem stosowali 15-20ml :o (co prawda inny produkt "chyba") Czy stosowałeś może tą pianę i wiesz może jaka ilość piany jest najlepsza ? Chciałem zrobić na pierwszy raz 960ml wody i 40ml Shiny Garage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, tylko nie przesadź z temperaturą roztworu, maksymalnie 40 stopni bo gloria ma wg instrukcji taką właśnie maksymalną temp. Osobiście zawsze robiłem 35 stopni roztwór w Glorii i dużo lepiej sie zachowywał, niż z zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, nie wiem jak dbasz o auto (jak czesto)

Reczne pianownice dzieki zmiennej ilosci filcu i roznym roztworom, maja mozliwosc regulacji sily dzialania chemii.

Sam musiasz wybadac co Ci pasuje. Do utrwalonego brudu bedziesz pewinie szukal czegos mocniejszego (silniejszy roztwor z dodatkiem np APC), a do oplukania na bezdotyku wystarczy cos lagodniejszego (30-40 ml standardowej piany).

Druga kwestia to czy szukasz skutecznej chemii, czy efektownej pianki ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej czegoś pośrodku :), bardziej w kierunku skuteczności. Planowałem co tydzień, dwa jedynie pianować i spłukiwanie a co miesiąc myju-myju ręcznie a przed nim także pianowanie. Za parę dni rozpocznę testy, wystartuję z 40ml Shiny Garage. Czyli 960ml wody i 40 ml SG. Oczywiście nie chciałbym aby wpływało negatywnie na wosk. Na zimę FK1000p na lato obecnie CG Butter Wet Wax na szybkiego i comiesięczna aplikacja produktu 8-) Zamówiłem też do Glorii lancę i zastanawiam się czy to była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady dla nowicjusza dla poniższych problemów:

 

Mam tą samą piane i do mojego Merolexa leje ok. 50 ml na 1000-1200 ml zimnej wody i zawsze leci bita śmietanka :-]

Tu masz test kolegi Tworka rozcieńczenie 1:25

 

Zakupiłem i przerobiłem Marolexa, a pianę mam właśnie Shiny Garage Fruit Snow Foam. O ile dobrze pamiętam (nie mogę teraz sprawdzić, bo butla piany została na działce), to na opakowaniu w przepisie stosowania piany podany jest stosunek 1:7. To bardzo duża różnica w porównaniu z 1:25. Robiłem wg przepisu, no i było tak sobie - piana cienka.

Zmniejszenie stężenia poprawi efekt i piana będzie gęstsza "bita śmietana"?

 

Ja używam Marolexa, 2 filce z wkładek do butów i jest bardzo dobrze :-]

Filc zakładam jeden, wciskam go w O-ring. Jak się zakłada drugi filc? Założyć drugi O-ring z drugim filcem? Dwa O-ringi jeden przy drugim, to będzie szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc zakładam jeden, wciskam go w O-ring. Jak się zakłada drugi filc? Założyć drugi O-ring z drugim filcem? Dwa O-ringi jeden przy drugim, to będzie szczelne?

Mozna i tak.

Prosciej jednak kupic lance za kilkanascie PLN, i poczawszy od wkladek Glorii, a skonczywszy na roznej masci filcach, robisz dowolne kombinacje.

A co do piany (Twojej nie znam) to nie powinno Ci wychodzic wiecej jak 50 ml/l.

Zakladam ze poprawnie zrobiles wszystkie mody. Czyli nie potostaje Ci nic innego, jak mocniej to spienic, dodajac wiecej filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co zrobiłem źle?

Pianownica PA od wery.

Piana magifoam 80ml (ciepła woda wlana do pełna do pianownicy) pokrętło na max

"-" i lecia piana ale taka, że jak oblałem prawą stronę i zacząłem drugą robić to jak skończyłem lewą to tamto już prawie całe spłyneło.

Później pół pokrętła w druga stronę bo też wcześniej ludzi pisali, żeby nie maxa i efekt taki sam.

Czemu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W takim razie za malo piany w pianie. Ja standardowo leje 100ml Magi i 900ml wody. Byc moze masz twarda wode i musisz dac wiecej piany. Sprobuj testowo 80ml na 500ml wody i zobacz co sie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pytał o kwestie ekonomii pianownicy, ktoś mi odpisał że np. PA jest ekonomicznie. Ja do opryskusa leję ok. 65ml/1500ml, do pianownicy lejecie np:

Ja standardowo leje 100ml Magi i 900ml wody.

Więc jak to się ma do tego? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tomek WRO, ma to do tego, ze ja lubie na bogato :D Swoj samochod z takiej ilosci oblatuje 3 razy. Jak wleje 50ml i 500ml wody to spokojnie starczy na raz, z nadkolami wlacznie, a 1 Gloria nie oblece tak obficie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.