Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Używam KÄRCHER K7.85 . Ładnych parę lat już ma.

41CAGS02A3L._SY300_.jpg

 

Do tego Pianownica od Techkar

930be1800fbffe22afba7060bfc7a01a.jpg

 

Piana: VP Advanced Neutral Snow Foam

 

Początki użytkownia tej pianownicy były trudne bo dawałem za dużo piany do zbiorniczka. Objawiało się to tym, że leciało mleko. Jak skręciłem pokrętło maksymalnie na - (minus) to leciała piana ale "przytykało" karchera, przerywał pracować, pompował i tak w kółko.

 

W końcu przy proporcjach 1:5 z ciepłą wodą, pokrętle regulacji blisko minusa (ale nie na maxa) oraz ustawieniu odpowiedniego odstępu między blaszkami formującymi strumień (nie za blisko) - wychodzi piękna, długo utrzymująca się piana. Możliwe że wpływ na lepszy efekt miało też napełnienie zbiorniczka tylko do połowy. Podczas pracy pojemniczek z pianą jest jakby wgniatany do środka (zasysa go a powietrze z zewnątrz się nie przedostaje do zbiorniczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może u Ciebie coś się przypchało :)

:o Hmm.. no obadam. Ale nie kojarzę aby tam był jakiś otwór/otwory oprócz tych znajdujących się pod pokrętłem.

626b68345e45c3f18f7a1d44efc3152a.jpg

No chyba że w środku, na wieczku "nakrętki". Dzięki za tipsa, jak wrócę do domu to sprawdzę.

 

edit: Nope, żadnych innych dziur oprócz tych które widać.

Tak czy inaczej to "zgniatanie" nie przeszkadza w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta piana nawet jako tako wyszła ale

1. Bardzo szybko spływa nie wiem czy była na aucie dwie min

2. Zużycie jest bardzo duże cały litr poszedł na małe autko

 

 

Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral

pianownica PA

 

a rozrobiłeś ta pianę z wodą :-] Jeśli tak to nie umiejętnie była zrobiona mieszanka, niema takiej możliwości abyś 1l piany zużył na 1 auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta piana nawet jako tako wyszła ale

1. Bardzo szybko spływa nie wiem czy była na aucie dwie min

2. Zużycie jest bardzo duże cały litr poszedł na małe autko

 

 

Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral

pianownica PA

 

a rozrobiłeś ta pianę z wodą :-] Jeśli tak to nie umiejętnie była zrobiona mieszanka, niema takiej możliwości abyś 1l piany zużył na 1 auto :P

 

Jak niby można to nieumiejętnie zrobić ?

Wlałem 200 ml piany i reszte wody. W pianownicy na max minus dałem i piana jako tako była nawet nawet ale szybko uciekała z auta.

Teraz wlałem 200ml bo chciałem sprawdzić jak ta piana będzie wyglądać a im więcej piany w mieszance tym powinno być gęściej. Przy 150ml ta piana dalej będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a4370146, mam myjke Karcher K5.55 oraz pianownice PA od wery z allegro. Wiekszosc pian na rynku, ktorych dam 100-200ml wyglada tak:

 

3ut5.jpg

 

enif.jpg

 

eo8pl.jpg

 

tmsf.jpg

 

eq77.jpg

 

jria.jpg

 

2vh96.jpg

 

dgyb.jpg

 

tbac5.jpg

 

sgcf.jpg

 

Niezaleznie czy wymieszam z ciepla czy zimna woda. Pokretlo mam prawie zawsze na max na minus. Aczkolwiek, czasami piana wychodzi zbyt gesta i wtedy faktycznie splywa bardzo szybko, nalezy wtedy pokretelkiem dac nieco mniej "minusa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak chcesz zeby dluzej siedziala, to na pewno pokretlo nie moze byc max na minus bo wtedy wychodzi bardzo ciezka piana i splywa pod swoim ciezarem.

 

Jak mam 100ml+900ml to spokojnie oblatuje samochod 2 razy, wlacznie z felgami i nadkolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kita33, w tym konkretnym przypadku Blink Active Foam Forest Berries.

 

radex1978, u mnie sie to sprawdza. Mi nie zalezy zeby piana lezala na aucie niewiadomo ile. Z reguly wczesniej zaczynam splukiwac tak czy siak. Wszystko kwestia kilku czynnikow:

- mocy przerobowej konkretnej myjki

- twardosci wody

- temperatury wody

- pienistosci samej piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów myłem glorią. Jak wlałem 50ml VP NSF to niestety ale leciało z dyszy jak pianka do golenia. Jak dałem mniej VP NSF, jakieś 20ml to już było ok. Ładnie piana leciała, auto dosyć dobrze pokryło się pianą. Tylko czy w takich proporcjach 20ml-980ml nie jest to za sałbe do mycia. Jeszcze spróbuję patent z poluzowaniem końcówki i dołozeniem uszczelki, ewentualnie użyję taśmy teflonowej do gwintów.

 

Jak to nie pomoże to chyba reklamacja tej glorii. Zobaczymy, dam znać jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nużyn, powinieneś raczej pisać w temacie o ręcznej pianownicy. Po pierwsze VP NSF nie jest jakąś mega super pianą w dodatku krótko leży na aucie. Kombinuj z filcami. Proporcje piany z reguły przyjmuje się na ok. 40-50ml na litr wody. Ale to bardzo ogólnie, wiele zależy od dyszy, filców i tej mieszanki wody+piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ta piana panowie wam wychodzi cudowna :( musze chyba u siebie rozebrac PA i wymoczyc w occie, bo moze ta cholernie twarda woda i kamien zaburza jej prace, lub poprostu slaby karcher K2 nie pozwala na uzyskanie takich efektow jak u was ; / rozrabiam w miare podobno stezenie 50 ml piany do PA i 500 ml wody, jak chce bardziej na bogato to 90 ml + 900 ml wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z PA, używam ją od około roku i byłem bardzo zadowolony robiła super piane, teraz niestety leci samo mleko prawie że przeźroczyste mimo to że daje takie same dawki około 150 ml piany na 1L. Co jest nie tak ? Wiem że w środku jest sitko i trzeba je wyczyścić, tylko jak ją bezpiecznie rozebrać w którym miejscu mam rozkręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.