Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu pianownicy do swojej myjki Nilfisk C120. Na allegro jest kilka ofert. Różnią się ceną i opisem. Są oferty, w których podane jest, że to faktycznie jest pianownica PA i są oferty gdzie nie ma na ten temat ani słowa. Przykładowo użytkownik PPUHWERA posiada w ofercie pianownicę PA pasującą do Nilfiska. Użytkowni TECHKAR_PL też posiada pianownicę pasującą do Nilfiska ale ani słowa o tym, że to jest PA. Różnią się ceną i wyglądem. Doradźcie mi brać tę droższą PA, czy tę tańszą gdzie nie ma słowa o tym, że jest to pianownica PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobiepan, na PA nie ma sensu oszczędzać, standard np. Karchera robi mleko i piana praktycznie nie działa tak jak powinna. Tak może być też z innymi wynalazkami, brać PA robić dobry miks i cieszyć się efektami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić w WERA, bo przy karcherach HD trzeba wymienić standardową dyszę 1.25 na większą, a oni te dysze posiadają w ofercie. Sam miałem problem, że HD-ek naprzemiennie się włączał i wyłączał. Zmiana dyszy właśnie od WERA tą przypadłość zażegnała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie laickie pytanie. Opianowałem auto(Marolex przerobiony + Shiny Garage Perfect Active Foam. Na ok 1,5l ciepłej wody dodaję dobry kieliszek(czyli ok. 50ml) szamponu i troszkę APC Nielsena. Opryskuję i czekam aż spłynie. No i tu pojawia się pytanie, czy taki roztwór zmywa wszystko? Zostało mi nieco brudu na progach, stare czernidło z gum dalej trochę brudzi itp itd. Zastanawiam się czy do mycia wstępnego nie powinienem dolać jeszcze więcej APC? To trochę bez sensu, bo ten szampon chyba nie jest delikatny dla wosku, więc po co jeszcze APC? Wydawało mi się, że aktywny szampon to taki odszczurzacz i zleci wszyściusieńko:P Dodam, że na uszczelkach widać takie plamy, gdzie zostało trochę czernidła( :wallbash: ) a gdzie jest jałowa uszczelka. Mam podejrzenia, że tak samo jest z karoserią. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekltk, ta piana to nie jest jakiś killer. Jeśli ma wszystko spływać, to Tenzi Truck :kox: No i stężenie dałeś dość małe. 50 ml to przeważnie daje się na 1l wody. Jeśli biorę się za odszczurzanie czy przygotowuję samochód pod wosk, to dodaję około 100 ml APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OloHalski, mam Perfect Active i wg mnie nie ma podejścia do Tenzi. Owszem jest to mocniejsza piana, ale też nie wiadomo jak bardzo. Sam nią myłem samochód swojego czasu jako piana do codziennej pielęgnacji i wosków mi nie żarło i dawałem większe stężenie, bo 50ml/1l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OloHalski, dlatego do ściągania wosków używam tylko Tenzi Truck. Zużyłem Perfect Active prawie 3l i była to pianka na codzień i nic się nie działo złego z woskiem. Brud ściąga dobrze, więc pod tym względem mogę polecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pianownicę Epoca 2l i oraz pianę aktywną Auto Finesse Avalanche.

Ile powinienem wlać piany do pianownicy ? Producent podaje, że 2-4 cm ale czy to są 2-4 cm w zbiorniku 2 litrowym pianownicy ?

Napompowanie pianownicy wystarcza mi gdzieś na 30 sekund. Czy to normalne czy może za mało ją napompowałem (chociaż pompowałem aż tłok już bardzo ciężko wchodził) ?

Czy jeśli w pianownicy zostanie roztwór z pianą aktywną to można go zostawić w pianownicy i użyć np. za 2 tygodnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.