Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem VP neutral i zmieniłem na AngelWaxa do codziennego mycia. I jestem Mega zadowolony. Kumpel przesiadł sie z VP na Magi i tez widzi dużą różnice. Zresztą wszyscy to potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, zanim napiszę do Wery. na aukcji u nich są pianownice tylko do karchera i jakiejś innej myjki. Jeśli potrzebuję pianownice do Parkside (czyli wersja do lavora) to muszę do niech napisać wiadomość i mi taką wyślą czy jak nie ma na allegro to nie ma już :idea:

 

nie chcę zawracać niepotrzebnie głowy sprzedawcy, bo zakup jeszcze nie jest pewny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłupiałem już z tymi pianownicami.. Panowie, proszę, podpowiedzcie co wybrać

 

1. użytek tylko prywatny : samochód + moto

2. samochód myje na myjniach automatycznych ( i tu będzie potrzebna pianownica ) + moto i nadkola,silnik w garażu ( nie mam bieżącej wody, wiec wspomagam sie .. ropownicą podłączoną do sprężarki )

 

i teraz :

- malorex ? z przeróbkami to około 60 pln

- gloria foamy clean 100 - koło 100 ( pytanie, czy ta pojemność wystarcza do totalnie amatorskiego uzycia, czyli mycia bryki )

 

zwykła FM10 chyba odpada, nie widzę sensu dokładania 50 pln do pojemności , przecież mogę sobie nawet na myjni uzupełni roztwór w zbiorniku . A może FM10 ma jakieś dodatkowe walory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za wskazówki, może zaryzykuje :)

co prawda wczoraj skusiłem sie na glorie , ale te mniejszą - i chyba źle zrobiłem, bo jest naprawdę mała.

Ale niestety, wziąłem do reki uszkodzona sztukę ( pęknięta w miejscu niewidocznym przy zakupie ) , wiec dzis wracam z nia do sklepu. Nie wiem, czy chłopaki zwrócą mi kasę, ale jesli nie - szarpnę sie na większą glorię . Ta mała jest zdecydowanie za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swieżak, ale to zależy na czym ci bardziej zależy. Czy na pianie czy na domywaniu. Duże znaczenie ma też rodzaj myjki. Bo jak dobrze rozumiem to tym pokrętłem na pianownicy regulujemy pobór z zbiornika chemii a nie przepustowość wody!?

Jak tak to trzeba jeszcze dodać tą wodę którą pobiera myjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a porównując ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam i Autobrite MagiFoam, AngelWax FASTFOAM Professional Snowfoam

Co na plus a co na minus, w jakiej kolejności byście je ułozyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zagadkę: Espuma Activio. Tuż po zakupie używałem marolexa z 2 filcami w stężeniu 50 ml/L i było okey. Magi w takiej konfiguracji była sztywna jak bita śmietana. Jako że został mi litr Magi, to zachciało mi się wzmocnić nim Espumę. :wallbash: No i zmieszałem Magi z Espumą w stosunku 1:4 i dodałem jeszcze setkę APC Cyclone'a na cały baniak. Przy stężeniu 50 ml/L wyszło straszne mleko. Pomyślałem, że filce się obróciły i je omija. Nic. Dołożenie 3 filca również niewiele poprawiło sytuację. Kombinowałem również z dziurkami (1, później 2) i również zero poprawy.

Zrobiłem również próbę z Prestą i po wlaniu 60 ml/ L wody piana była okey.

Wreszcie wkurzony wlałem do Marolexa 100 ml mojego mixa i dopiero wtedy piana zaczęła być gęsta jak dotąd.

W pale mi się to nie mieści. :o Jak dodanie czegoś co pieni się super do tego co pieni się dobrze sprawiło, że wyszła kupa i środek dający niemal zerową pianę? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.