Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

bienek, zakup urządzenia z funkcją regulacji :D bądź „samego” regulatora (jest kilka możliwości)...

Tylko idąc tym tropem… ,to kolejny element który może szlag trafić… :kox:

 

Słabe urządzenie -- źle ,”mocny” sprzęt źle… ,bądź tu mądry człowieku :cry:

Moja wysokociśnieniówka również nie posiada takowej możliwości... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie miło zaskoczyliście

Dziś podłączyłem PA do Karchera HD i ten sam objaw - już myślałem że coś dolega myjce bo już wiekowa ale jak widać daje radę.

Jutro z Ciekawości zamienię kolor na biały i sprawdzę z regulacją ! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaxh, niby jak jest za duzo to tez nie dobrze tez to juz przerobilem. 50-60 na 700 ml wody jest dobrze. Ale i tak nie jest to piana jak to golenia . Mam K HD 6.15 przpustowosc wody mam 230-560 l/h i 3.1 kw i zastanawiam sie czy cos pomoze jak zastosuje zawor bo jest wrażenie jak by dawala za duzo wody :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte to coś?
Coś tam warte, jakiaś piana z tego wychodzi. Ale czy 70 PLN :o

 

A tak z innej beczki. Kupiłem pianownicę PA. Czy są jakieś przeciwskazania co do używanej chemii? Czy były przypadki że dodawanie IronX, Dragon's do mieszanki może jej zaszkodzić. Chcę sobie potestować roztwory np:

-70 ml magi,

-50 Iron,

-50 APC

-1000 ml wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dodawanie Irona do piany jest bardzo fajnym rozwiazaniem - dziala nieco lzej jak pryskany na sucho, ale z racji tego ze piana lezy dluzej to dziala dluzej. Oby tylko piana byla biala to bedzie sie fajnie barwic.

 

Mozna tez w druga strone. Popsikac Ironem, dac mu 2 minutki i pianowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel, fajny pomysł :) Sam posiadam Prixa ale spróbuję dodać go do następnego mycia, tyle że w marolexie.

krd, czyli proponujesz ominąć płukanie irona i odrazu pianować. Z reguły robię odwrotnie, najpierw piana a potem prix i prick. No chyba, że auto jest w miarę czyste/nie za brudne. Wydaje mi się, że iron/prick na brudne auto nie zadziała poprawnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Kupiłem pianownicę PA. Czy są jakieś przeciwskazania co do używanej chemii? Czy były przypadki że dodawanie IronX, Dragon's do mieszanki może jej zaszkodzić. Chcę sobie potestować roztwory np:

-70 ml magi,

-50 Iron,

-50 APC

-1000 ml wody

 

aż tyle piany Ci schodzi? Bo masz w takim układzie grubo ponad litr roztworu, wystarczy moim zdaniem lekko na 2 spore vany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala nieco lzej jak pryskany na sucho, ale z racji tego ze piana lezy dluzej to dziala dluzej.

I działa na całym aucie, wbrew pozorom to duża oszczędność produktu.

 

Wydaje mi się, że iron/prick na brudne auto nie zadziała poprawnie

O ile auto nie jest pokryte 1 cm warstwą błota to zadziała super. Ja na suche auto pryskam pricka (ja akurat mam sanesolva ale mniejsza), potem irona i na koniec piana.

 

aż tyle piany Ci schodzi? Bo masz w takim układzie grubo ponad litr roztworu, wystarczy moim zdaniem lekko na 2 spore vany

PA kupiłem 2 dni temu, użyłem dzisiaj 1 raz ;) Zeszło mi faktycznie litr sosu ale leciały progi, nadkola etc. No i nie żałowałem towaru, w końcu pierwsza zabawa PA.

Swoją drodą w porównaniu do marolexa bajka, dwa machnięcia i pół auta w pianie. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Realnie patrzac, jak z PA chcemy obleciec cale auto z felgami i nadkolami wlacznie to trzeba okolo 700ml roztworu. Ja sam wole jednak wiecej bo 1 litr i brudniejsze partie pokryc piana drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem Krzysiek :o -

Korzystając z zestawu: myjka budżetowa B&D + pianownica PA + magifoam z ciepłą wodą schodzi mi spokojnie 500ml na S-maxa, z nadkolami wyrabiam się w 600ml oczywiście nie oszczędzając. Może to też kwestia stężenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jakis inny jestem. Mam PA idrobase i mi wystarczy jakies 200ml na cale auto. Uzywam VP snow foam. Piana moze nie jest zbyt gesta. Zawor mam max na minusie. Nie podoba mi sie jak leci mi strumien piany. Mam przekrecona PA na najbardziej rozwarta bo w zasadzie tylko w takiej pozycji da sie pokryc auto, bo jak skrece blaszki blisko siebie to wtedy piana sika na bok zamiast w przod. Nie wiem czy cos jest nie tak? Chcialbym zeby piana leciala szerokim strumieniem i mi to nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epyck,

 

Szerokim tzn? nie poszerzysz strumienia można jedynie regulować wysokość od sikania jak szlauchem po pokrycie auta od samych progów po dach. I piana nie powinna sikać na boki jak to piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie jakiej firmy kupić pianownicę do Stihl RE 128 Plus? Mam do wyboru

a) IDROBASE z TECHKAR za 139zł

b) PIANOWNICA PA z WERA za 155zł

 

ps w jakiej proporcji z wodą nalać Valetpro Neutral Snow Foam do pianownicy?

Czy ta piana to najlepszy wybór do cotygodniowego mycia autka, czy polecicie coś lepszego ale żeby nie było za agresywne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamawiam wera

Panowie a jak z tą pianą

w jakiej proporcji z wodą nalać Valetpro Neutral Snow Foam do pianownicy?

Czy ta piana to najlepszy wybór do cotygodniowego mycia autka, czy polecicie coś lepszego ale żeby nie było za agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.