Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pianownice PA sie jakos rozklada / rozkreca ? Sa jakies czesci eksploatacyjne , ktore sie zuzywaja i podlegaja wymianie ?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=566&postdays=0&postorder=asc&start=780#135650

Ostatnia wiadomość.

 

Co się może psuć?

- zawór regulacji poboru chemii

- regulator szerokości strumienia piany

- adaptor

- gwint zewnętrzny pojemnika plastikowego

 

Wszystko może... ,kwestia elementarnego poszanowania.

Najbardziej narażonym elementem jest sitko (zakamienienie)...

 

Podziekowal , na dniach rozbiore i zobacze czy nic sie nie zakamienilo chociazby.

 

Mam Karcher 2xxxx i do tego PA , piana do tej pory Magi, ale mam wrazenie , ze nie jest to jeszcze to co powinno byc, a juz probowalem rozne stezenia i te ksiazkowe i te mniej ksiazkowe, rozne temperatury aplikacji nawet i temp w ktorej rozcieczam piane. Przez nie jest to co powinno mam na mysli, ze piana nie jesty do konca piana i splywa juz przy aplikacji miedzy innymi, zamiast siedziec na aucie "popracowac" dopiero potem splywac.

 

Masz za słabą myjkę do tej pianownicy i nie masz szans uzyskać takich efektów jak sobie wyobrażasz / widzisz na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, nie dostałem odpowiedzi w krótkie pytanie...

pomożecie?

Słuchajcie, mam taki opryskiwacz

http://www.growworld.pl/f...-venus-1-5l.jpg

I przeglądam sobie dziś sklepy z akcesoriami do detalingu i zobaczyłem coś takiego

http://www.detailer.pl/sk...aczy-venus.html

będzie to współgrało? Bo owszem pisze, że to do takiego opryskiwacza ale ja mam jeszcze starszą generację niż te które teraz wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić dobrą pianę do czyszczenia auta bez wosku. Żeby powstawała gęsta piana. Mam pianownicę PA do karchera.

Myślałem nad:

- dimerem

- tenzi Car Max

 

Choć nie wiem czy dimer nie jest aż za mocny. Może macie jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebkosz, może się mylę, ale czy szara końcówka płaskostrumieniowa (po wyjęciu) ma równy otwór? Kiedyś, gdy zaczynałem zabawę z Marolexem uszkodził mi się wylot w dyszy i efektem było to, że piana leciała głównie punktowo - może u Ciebie również wystąpiło jakieś mechaniczne uszkodzenie otworu w dyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dłuższy czas temu zakupiłem myjkę ciśnieniową i w zestawie była pianownica (taka jak na zdjęciu poniżej) Powiedzcie mi czy warto zawracać sobie nią głowę czy lepiej od razu kupić coś lepszego ?

 

pw1400tdk_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy tylko marolexa da się przerobić na pianownicę? posiadam inny podobny atomizer i próbowałem dziś nim działaś, dla próby kupiłem pianę firmy k2, nic nie zmieniałem tylko tak chciałem to wypróbować. leciała woda z pianą, wszystko spływało z auta, ale gdy preparat się kończył w atomizerze, to leciała typowa piana i trzymała się ładnie, więc widzę w niej potencjał ;) czytałem o wkładkach filcowych, czy mogę jakoś sam je robić? jaką dyszę potrzebuję? one mają jakiś uniwersalny gwint, czy jakiś nietypowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych wzgledow, ja nie jestem do konca obiektywny ;)

Dla mnie za pianwnicami recznymi przemawia :

- dokladny dobor roztworu do potrzeb

- dokladny i oszczedny oprysk

- mozliwosc czyszczenia wnetrza, silnika itp

- mozliwosc pracy na bezdotyku

- mozliwosc piamowania innej chemii

- przy pianownicach "modzonych" masz dodatkowo, wszystkie mozliwosci i zalety zwyklego opryskiwacza.

 

Istotna (dla mniej sprawnych fizycznie ) wada, to trzeba troche pompowac, zeby uzyskac odpowiedni efekt.

 

witam, czy tylko marolexa da się przerobić na pianownicę? posiadam inny podobny atomizer i próbowałem dziś nim działaś, dla próby kupiłem pianę firmy k2, nic nie zmieniałem tylko tak chciałem to wypróbować. leciała woda z pianą, wszystko spływało z auta, ale gdy preparat się kończył w atomizerze, to leciała typowa piana i trzymała się ładnie, więc widzę w niej potencjał ;) czytałem o wkładkach filcowych, czy mogę jakoś sam je robić? jaką dyszę potrzebuję? one mają jakiś uniwersalny gwint, czy jakiś nietypowy?

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 993#171993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś? Coś?
Tak, taka politura stosowana jest na automatach. Mam taka innej firmy ale na cuda nie licz. Po myciu, rekawicą myjesz "drugi raz auto". Jak masz dobry lakier to ok ale rys to ci na pewno nie usunie. Nie porównał bym tego do żadnej hand-politury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis super pogoda wiec sie bawiłem , i rozwiazłem problem jezeli macie regulacje ciśnienia to w pewnym przedziale ciśnienia obiaw znika :) Testuje tą nową pianownice Monello , zeby była dobra piana trzeba wlać około 100 ml na prawie 1 L a;e to jeszcze nie to ;/ Ile wy średnio lejecie piany i jak piana wyglada ? Mam VP NSF

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.