Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Chuck Norris przeczytal caly ten temat :D;)

 

To fakt xD dlatego napisałem, że poczytałem ale tylko kilka stron, nie przeczytałem całego. Musiałbym chyba całą noc poświęcić albo nawet kilka :P Najważniejsze info są na pierwszej stronie raczej. Chyba skuszę się na takową właśnie, tylko musze poszukać w jednym miejscu części do niej, tak żeby z różnych źródeł nie zamawiać. Pozdrawiam :)

 

ps czy da się jakoś przerobić tą karcherowską pianownicę z regulacją właśnie dodając do dyszy jakiś filc? Zastanawiam się, czy w ogóle jest ona rozbieralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany i regulacja sa proste, i skuteczne. Zadowoleni z modow to znakomita wieszosc

Potwierdzam :good: Ja w moim Marolexie zamieniłem rurkę, jedna dziurka i czerwona dysza Marolexa. Pianuję sobie na trzech filcach z Glorii + lanca. Jednak teraz mam dopiero pianę na jaką czekałem i faktycznie mieliście racje koledzy :P ŚMIERDZI RYBAMI :D Wcześniej testowałem ValetPro NSF i SG Fruit, ale niestety są to piany nieco słabsze i tak jak już się pojawiło sklasyfikowałbym je do mycia samochodu z kurzu czy świeżego zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
matteo napisał/a:

ps czy da się jakoś przerobić tą karcherowską pianownicę z regulacją właśnie dodając do dyszy jakiś filc? Zastanawiam się, czy w ogóle jest ona rozbieralna.

 

Szkoda czasu

_________________

 

tej pianownicy nie trzeba przerabiać wystarczy dobra piana i dobre stęężenie i nawet to maleństwo jest w stanie wypluć zadowalającą pianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

ja używam piany AG stężenia dokładnego nie pamiętam jak na moje potrzeby wystarcza,wiadoma sprawa piany jak Glorii nie da się uzyskać ale z drugiej strony nie muszę pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie bardzo wiem co chcesz napisc. Nie wiem jakie sa Twoje potrzeby. :dontknow:

Mozna nakladac pine zwyklym opryskiwaczem, i tez dziala i do pewnych zastosowan wystarcza.

Pompowania nie ma przy tym za wiele.

Napisz cos o dokladniej o stezeniu, wydajnosci, ile utrzymuje sie piana, na ile jest skuteczna....... moze jakas fotka lub video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

fotki ani wideo nie mam ale zrobię i zmierzę czas w którym piana utrzymuje się na samochodzie tyle że nie dziś. Ja wyrażam swoją opinię i to co dla mnie jest dobre/akceptowalne dla ciebie może być beznadziejne. Jedyne co mogę napisać to to że pierzynki na aucie nie da się tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie coś dziwnego się ostatnio stało otóż

 

Pianownica Pa + Karcher k 5.55 jubille i Autobrite MagiFoam w proporcji 100ml piany i 900ml wody demineralizowanej

 

pierwsze kilka pryśnięć mleko nagle śnieg chwila i znowu mleko nie wiem co jest grane na pewno nie wina piany czyżby karcher ciśnienie a może pianownica? jeszcze mi do głowy przychodzi bo ktoś mi podpowiedział że mniej wody to lepsza rotacja i lepsza piana nie wiem czy to nie jakaś głupota bo jeszcze nie próbowałem?DSC_0001.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia nie przejrzałem całego tematu.

Moje pytanie brzmi czy ktoś w Was używa ręcznej pianownicy Epoca?

Planuję taki zakup pianownica Epoca i piana Valet Pro Snow, chciałem się dowiedzieć jak dawkować pianę uzyskać dobry efekt i by nie była " za mocna " w sensie pożerania wosku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje 100ml magi na 900ml wody i mam smietane. Trzeba pamietac aby PA dawkowala jak najmniej wody, wiec regulacja bodazje na minus, nie pamietam, w kazdy razie w ktoras strone do oporu :P

Dokładnie... -- na minus, maksymalnie w prawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dziala dwa lata, drugiemu upadnie pierwszego dnia i cos pęknie. Tak jak było z Gloriami. Tylko tam importer sobie poradził. Jesli bym kupował gotowa pianownice to tylko Glorie i zbiornik 2l Kwazara. Różnica w cenie mała, a jakość piany i opryskiwacza bez porównania na korzyść Glorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.