Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki. U niego pewnie auto większość tygodnia nie ma grama kurzu więc może sobie tak robić ale w przypadku normalnego upaskudzenia samochodu chyba bym nie ryzykował braku spłukania piany wraz z brudem zanim dotknę lakieru myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na angielskim to się wagarowało co? ;)

 

"I am ready to form the car down" a nie again.

Gdyby było again to nie byłoby mojego pytania wyżej :)

Więc ponawiam pytanie czy to jest bezpieczne..

ja tam slysze again :oops:

Kiedyś to oglądałem, i byłem przekonany, ze zrobił tak - piana, płukanie, piana do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, co ja robie nie tak :( Już powoli zaczynają mi ręce opadać - daje np Magi 25ml/1l czy tam Neutral Snow Foam od VP (ok 30-40/1L) - wszystko pakuje w Glorie FM10, dodaje niebieską czy tam czerwoną końcówke w szyjke i początkowo ok, ale bardzo szybko to mija i zaczyna zatykać końcówke, pluć aż w końcu nic nie idzie - za duże stężenie czy po prostu wywalić tą końcówke a zaopatrzeć się w filce wkładane w końcówke dmuchającą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej kupa, bawie się teraz Glorią i nie mam pojęcia o co chodzi - zrobiłem stężenie 20ml/1l Neutral Snow i dalej zatyka - uprzednio rzecz jasna przepłukałem filce o i kicha, zaczyna się spektakularnie - szerokim, miłym strumieniem który raczy moją już jakże czystą wanne po czym robi się jeden sik piany który kończy się bełtem i zatkaniem... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, posiadam tylko tą Glorie i miałem nadzieje, że mi w zupełności wystarczy...

Może kolejna podpowiedź - dałem teraz test wodny tzn 1l/1l wody, z filcem - zatkało, pewnie brudne filce, wziąłem wyczyściłem, ale jako ze miałem samą plastikową obudowe to myśle - sprawdze ja kto śmiga w ogole z "przelotem" i co...dalej nic ?! Gdzież to musi być przytkane ?! Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prześledziłem ten temat na ile mogłem, ale nie znalazłem do końca odpowiedzi. Czy do myjki Black Decker PW1400 jest jakaś dobra pianownica dedykowana, bo wiem, że już ktoś z powodzeniem używał BD z pianownicą Karchera, ale dorabiał przejściówkę. Na alledrogo są obecnie do wyboru 3 pianownice dla Black&Decker: Idrobase, PA i MTM.

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

 

Miał ktoś może do czynienia z którąś z nich, a jeśli tak to z jaką pianą jest najlepszy efekt. A może na BD PW1400 po prostu nie da się zrobić dobrej piany? Bardzo byłbym wdzięczny za radę. Nie chcę kupować w ciemno, bo może się okazać, że po prostu wyrzucę pieniądze w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t, chyba sam już postawiłeś prawidłową diagnozę ;)

Tzn :)?

 

[ Dodano: 19 Lipiec 2013, 16:15 ]

Ok, przestudiowałem forum i co się okazuje kupiłem trefną Glorie od poprzedniego właściciela który też wczesniej miał z nią problem, pisał o niej tutaj nawet w tym temacie, nie fajnie...

Przepłukałem maksymalnie Glorie rozbierając ją na czynniki pierwsze płucząc w gorącej wodzie 3x1h...filce już płukane na wszelkie możliwe sposoby i po prostu są czyste, a roztwór 1L/1L wody w wodzie nawet nie chce lecieć, w ogóle nie reaguje na przycisk, lipa straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Marolex master plus 2L, będzie dobrze działał z tymi filcami i dyszą?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3392579166

 

Oraz czy będę mógł użyć Meguiars glass cleaner lub Nielsen APC Cyclone z przerobioną pianownicą do mycia płytek lub kabiny prysznicowej. Jeżeli tak to w jakich proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem pianownicę PA i mam pewien problem.

Na początku powiedzmy przez pierwsze 5s leci piana taka jak się należy :-] po czym leci mleko :o

Spotkał się może ktoś z czymś takim?

 

mam dokładnie to samo, też pianownica PA. może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy piany MAGI FOAM i MAGI FOAM BLUE - jaka między nimi jest różnica, czy tylko kolorem i ceną się różnią czy faktycznie ta BLUE z racji tego że jest droższa ma lepsze działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.