Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co sądzicie o środku Nerta WE 64? Obecnie używam jej z "pianownicą" karchera, jest nie najgorzej ale to bardziej taka śmietanka niż piana. Czy nie jest ona zbyt agresywna dla karoseri? Jaką pianownice polecilibyście do Karchera k5.55 tylko amatorską z niezbyt wygórowaną ceną a do robienia fajnej piany:)

Kupiles ja u wieczorka ? Zakupilem na probe ,najpierw spryskalem rower taty po umyciu zrobil sie mat :shock:

 

 

 

panowie mysle,nad zakupem nilfiska c. 120.Źródłem wody byłaby studnia w, ktorej jest pompa.. Czy da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

panowie mysle,nad zakupem nilfiska c. 120.Źródłem wody byłaby studnia w, ktorej jest pompa.. Czy da rade?

 

 

Wydaje mi się , że taka kombinacja się nie sprawdzi, o ile chcesz podłączyć myjkę bezpośrednio do węża idącego z pompy . Pompa będzie tłoczyć wodę i jak tylko zwolnisz spust od pistoletu , woda tłoczona przez pompę będzie będzie wyrywać złączki od węża zasilającego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

panowie mysle,nad zakupem nilfiska c. 120.Źródłem wody byłaby studnia w, ktorej jest pompa.. Czy da rade?

 

 

Wydaje mi się , że taka kombinacja się nie sprawdzi, o ile chcesz podłączyć myjkę bezpośrednio do węża idącego z pompy . Pompa będzie tłoczyć wodę i jak tylko , zwolnisz spust od pistoletu , woda tłoczona przez pompę będzie będzie wyrywać złączki od węża zasilającego .

 

a jak odkrecisz wode z kranu woda tez caly czas leci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak odkrecisz wode z kranu woda tez caly czas leci..

 

Tak , tylko że w ciśnienie wody z kranu jest wymuszone w inny sposób niż z pompy , kran zakręcisz i woda nie leci a ciśnienie w kranie cały czas jest, natomiast spróbuj zatrzymać wodę z pompy kiedy jest włączona ;)

 

 

Ale spróbuj zrobić tak jak piszesz , być może się mylę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o środku Nerta WE 64? Obecnie używam jej z "pianownicą" karchera, jest nie najgorzej ale to bardziej taka śmietanka niż piana. Czy nie jest ona zbyt agresywna dla karoseri? Jaką pianownice polecilibyście do Karchera k5.55 tylko amatorską z niezbyt wygórowaną ceną a do robienia fajnej piany:)

Kupiles ja u wieczorka ? Zakupilem na probe ,najpierw spryskalem rower taty po umyciu zrobil sie mat :shock:

 

No dokładnie :) może za duże stężenie zrobiłeś? Ogólnie ta piana zostawia taki jakby osad ale do mycia z mocnego brudu raczej sie nadaje, a później jak umyjesz szamponem to kolor odzyskuje swoją pierwotną formę. Fakt, że to dość mocny środek jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo stron w tym temacie ale zostało kilka moich problemów.

 

Mam karchera K 7.85 kupiłem pianownice PA (tak polecaną) i Valet Pro Snow neutral ph.

 

1. Dzisiaj pierwszy raz użyłem tego połączenia na słońcu, i piana dosyć szybko zleciała (2-3minuty) roztwór robiłem następujący 50 ml do PA i reszte wypełniałem zimną wodą (przeczytałem tutaj, że lepiej ciepłą, jutro to sprawdze) PA ustawiłem za pierwszym razem na full to cały zbiornik opędzlowało na jeden samochód a piana i tak dosyć szybko zleciała. Drugim razem (ten sam roztwór) było na 3/4 ale końcówke ustawiłem na szersze dozowanie i trochę dalej pryskałem.

 

Ile piana powinna trzymać się na samochodzie ? słońce mogło mieć wpływ na szybsze jej opadanie ? pianownicą lałaem z odległości ok 30 cm może trzeba stać dalej ? nie wspomne że VP nie domywa, bo to już ktoś wspomniał. Może tenzi Car max ? (atrakcyjna cena) samochody i tak rzadko woskuje więc nie będzie miał co ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę przetestowałem na dzwiach od garażu mój nowy NABYTEK

 

pokrętło na minus na full i wtedy piana jak śmietana, jak nieco na + to robiła się słabsza

Niemniej jednak chyba przekombinowałem z wywarem do pianownicy bo dałem "tak na oko" po trochu:

 

ph Neutral Foam

APC Megsa

Gold class

i odrobinkę Tenzi trucka

 

Po wlaniu tego wszystkiego wypełniełem pianownicę w ok 1/4 reszta woda

 

Chyba przesadziłem ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza PA, w zestawie firmowym Nilfiska ta "pianownica" ile bym nie nalał to robiła spływające mleko

 

A tak na przyszłość mogę tak mieszać te kilka środków ?

Ile mniej więcej powinno byc wody i środka 1/10 1/20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 grubo

 

:dontknow: przecież zbiornik PA jest na koncentrat a nie na jakieś tam mieszanki z wodą. Oblicz sobie jaki rzeczywiście jest rozcieńczenie piany aktywnej na aucie- zależy to do wydatku wody jaki ma zestaw myjka ciśnieniowa + PA (u każdego będzie inny). Jak już z kilka razy wspominałem można wlać wodę do pojemnika PA, następnie skierować lancę do wiadra, uruchomić myjkę i zmierzyć na jaką ilość wody przypada dana ilość piany aktywnej przy danym ustawieniu pokrętła. Dlatego właśnie w lancy jest pokrętło +/-, którym reguluje się rozcieńczenie koncentratu. Można oczywiście ustawić pokrętło na "-" i zamiast koncentratu wlać pianę zmieszaną z wodą, ale nie znaczy to, ze zaoszczędzimy pianę, bo na "-" będzie najszybszy pobór piany z pojemnika. Tylko w pianownicach ręcznych (np. Glorii, Marolex-ach itp.) oraz przemysłowych na sprężone powietrze można ustalić rozcieńczenie wlewając dany roztwór ;). Czyli podsumowując: roztwór wlany do zbiornika lancy PA nie równa się spienionemu roztworowi na aucie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu, nie musisz lać tylko koncentratu. Ale nie można brać porad od kogoś, że np. 1:10 wlane do pojemnika zrobi w konkretnym przypadku fajną pianę. Dlaczego? Każdy zestaw myjka + PA ma inny wydatek wody przy ustawieniu pokrętła na "-"- jednemu wyjdzie mleko, drugiemu fajna piana. Po prostu pianownica PA tak działa, że roztwór, który masz w pojemniku rozcieńcza jeszcze wodą pochodzącą z myjki (w jednym przypadku bardziej, w drugim mniej: zmiennymi są tu parametry konkretnej myjki, PA oraz temperatura i twardość wody ;) ), i może być tak, że "pianujesz" wodą z malutkim dodatkiem piany aktywnej- efekt: szybko spływające "mleko". Ja robię to w ten sposób, że wlewam albo sam koncentrat (np. ok. 100-200 ml) albo 1:1 z ciepłą wodą. Ustawiam pokrętło na "+" i kręcę tak długo podczas pianowania aż uzyskam porządną pianę ;). I wtedy nie ma opcji, że coś nie zagra, nie muszę nic obliczać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megasb, czy stało się to po wymianie filców (lub odkręceniu jakiejś części), czy po prostu działała-działała, a nagle przestała działać? ;) Pewnie przy pierwszej czynności zapomniałeś o jakimś oringu (lub też go źle włożyłeś), albo (co jest mniej prawdopodobne) pod wpływem chemii, wysokiej temp. etc. coś się z nim stało. Tutaj masz komplet uszczelek:

 

Obrazek

 

Obstawiam, że brakuje Ci czarnej uszczelki pomiędzy "szarą końcówką z filcami" a "niebieską głowicą".

 

Jeśli masz je wszystkie, a nie potrafisz poradzić sobie z problemem, i wszystko ładnie złożyć

napisz do dystrybutora Glorii- powinien pomóc, lub po prostu wyślij mu pianownicę, jeśli jest na gwarancji :).

 

Wlasnie sprawdzilem wszystko dokladnieni brakuje tej czarnej wkladki, pomiedzy szara wkladka a glowica! Brat sie wygadal, ze odkrecal glorie bo chcial przeczyscic filce wiec pewnie ja gdzies zgubil pacan. Niestety nie moge tego nigdzie znalezc. Czy jest mozliwosc kupna gdziekolwiek takiej uszczelki? Polishangel ma brak na magazynie uszczelek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu, nie musisz lać tylko koncentratu. Ale nie można brać porad od kogoś, że np. 1:10 wlane do pojemnika zrobi w konkretnym przypadku fajną pianę. Dlaczego? Każdy zestaw myjka + PA ma inny wydatek wody przy ustawieniu pokrętła na "-"- jednemu wyjdzie mleko, drugiemu fajna piana. Po prostu pianownica PA tak działa, że roztwór, który masz w pojemniku rozcieńcza jeszcze wodą pochodzącą z myjki (w jednym przypadku bardziej, w drugim mniej: zmiennymi są tu parametry konkretnej myjki, PA oraz temperatura i twardość wody ;) ), i może być tak, że "pianujesz" wodą z malutkim dodatkiem piany aktywnej- efekt: szybko spływające "mleko". Ja robię to w ten sposób, że wlewam albo sam koncentrat (np. ok. 100-200 ml) albo 1:1 z ciepłą wodą. Ustawiam pokrętło na "+" i kręcę tak długo podczas pianowania aż uzyskam porządną pianę ;). I wtedy nie ma opcji, że coś nie zagra, nie muszę nic obliczać itd.

 

Jasne jarzę już, tylko jakbym wlał 1:1 to wlewam pół butli Neutral Foam ale tak ja piszesz będzie schodziła powoli.

Popróbuję. Tak jak ktoś pisał ja miałem ustawienie jak 90% ludzi to jest max na "-" i wywar rozcieńczony....

Czyli jak rozumiem, jak jest "-" to myjka pobiera najwięcej czynnika z butli pianownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie, zamierzam przejść z valeta pro snow na tenzi car max. Czy tenzi w takim samym stosunku 1:10-1:15 się rozcieńcza czy w większym.

 

Producent podaje:

 

spryskiwacz:

- środki transportu:

- okres zimowy:

od 1:20 z wodą;

- okres letni:

od 1:50 z wodą;

mycie silników

od 1:5 do 1:10 z wodą;

lanca do piany lub dezynfekcji:

- okres zimowy:

od 1:1 z wodą,

- okres letni:

od 1:2 z wodą;

zmywać wodą pod ciśnieniem,

 

Jak mam pianownice PA to interesuje mnie spryskiwacz ? 1:50 aż w lato ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.