Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

,Wiem że gdzieś na forum było ale nie mogę znaleźć a nie chcę trolić i zakładać nowego tematu.Ma ktoś filmik jak działa pianownica PA w B&D PW 1700??? bo pianownica nie kosztuje 50zł a nie chciałbym żeby się okazało że moja myjka jest za słaba żeby uzyskać jakiś zadowalający rezultat.Używam piany Tenzi niestety narazie z dołączonej do myjki pianownicy(porażka) i jedyny sensowny sprzęt do mojej myjki to chyba PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz9, nie kupuj tej pianownicy 0,6 kiedyś ją miałem- straszne mlego nic więcej. Żeby coś wyszło trzeba wlać min.1:10(nie polecam) na youtubie masz dużo filmików z tą pianownicą.

 

Brylant, jakiej piany użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z korzysta z dyszy do piany karchera (pojemność 0,6l)? Chciałbym takie coś dokupić do myjki ale nie wiem czy warto. Jeżeli na którejś stronie była o tym mowa, to przepraszam.

 

I zakładając, że kupię pianę, która powinna zostać rozcieńczona np. 1 do 200 (Super Snow Foam 1L - Autobrite) to jaki roztwór powinien być przy użyciu myjki?

 

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam.

Ta pianownica przewinęła się już kilkakrotnie, szajs jakich mało.

Sam ją mialem zanim nie wyzionęła ducha po dimmerze (i w sumie dobrze). :D

Lepiej dołożyc i kupić PA.

Co do rozcienczen to zazwyczaj pisze na opakowaniu, 1:3 do 1:5 w szczególnych wypadkach.

EDIT:

Brylant, - jeśli udało Ci się uzyskać taką pianę przy 1:9 to jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co możecie mi na chwilę obecną polecic z aktywnej piany która ma byc bezpieczna dla wosku a nawet bardzo i dobrze sie pienic, domywac? Miałem do tej pory ValetPro Neutral Snow i jako ze się skończyła pauje kupic nową :) I pytanie teraz na jaką i w jakim stężeniu mam z nią pracowac? Będę wdzięczny :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczna dla wosku a nawet bardzo i dobrze sie pienic, domywac?

Nie ma czegoś takiego.

 

Każda piana która dobrze domywa , zmywa także wosk i odwrotnie.

Uważam ze tak czy inaczej nie ma się co bać mocniejszych pian bo i tak każdy z nas woskuje auto przynajmniej raz na miesiąc :D

 

Ja polecę Daerg BaysWash albo Nerta Jumbo.

Ostatecznie Tenzi CarMax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ona ma ph naturalne i jest bezpieczna, zgadza sie?

A jakbym chcial kupic jakas mocniejszą, taką do stosowania przed woskowaniem to jaką polecasz? Ta sama tylko inne stężenie?

Nie uzywam mocnych pian ;) Wystarcza mi Magi i stezenie takie jak podalem.

Staram sie nie zapuszczac zbyt mocno lakieru zeby nie bylo potrzeby stosowania silnej chemii i mocnych stezen :-]

Sama piana cudu na lakierze nie zrobi :song: A trzeba pamietac ze myjemy nie tylko zabezpieczony lakier, ale takze plastiki, uszczelki itp.i tu wole nie ryzykowac z mocna chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

diablo228, wbrew pozorom wcale nie :)

Jadąc wersję oszczędnościową, kupisz najpierw jakieś G za 50 zł i okaże się że taka pianownica jest do bani, później kupisz coś za "stówkę" i będzie nawet "wow!" ale szybko się popsuje i wreszcie kupisz PA za 150 zł ale będzie Cię to kosztować 300 zł.

Oszczędzając sobie tej lekcji, masz 5l Magi za free :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablo228, wbrew pozorom wcale nie :)

Jadąc wersję oszczędnościową, kupisz najpierw jakieś G za 50 zł i okaże się że taka pianownica jest do bani, później kupisz coś za "stówkę" i będzie nawet "wow!" ale szybko się popsuje i wreszcie kupisz PA za 150 zł ale będzie Cię to kosztować 300 zł.

Oszczędzając sobie tej lekcji, masz 5l Magi za free :D

 

j/w tez taki zestawik polecam i najlepiej duzy baniaczek 5l magi gdzies zakupic, bo jest z tym problem bo jak jest to szybko jej juz nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.