Skocz do zawartości

Autobrite Cherry Glaze AIO


bmwsrc

Rekomendowane odpowiedzi

Na to jeszcze wosk? nie wiem czy jest sens ale jak kto uważa.

Żeby zatrzymać efekt na dłużej ;) . Mam FK Hi-temp i EGP, ale tego zużyję chyba na siostry Astrę II w połączeniu z SRP. Jestem ciekaw efektów jeśli chodzi o trwałość. Rozumiem zatem, że do ACG nie muszę obklejać taśmą listew?! To duży plus.

 

wodnik_9 dzięki za fotkę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem, wyglinkowałem i nałożyłem ACG, wosku FK już nie zdążyłem bo była 20 i z ledwością dach dokończyłem, bo straszne smugi zaczęły się robić i musiałem wspomóc się CG Pro-Detailer. Dzisiaj na dach jeszcze położę ACG. Efekty super :shock: , ale zapach zwala z nóg :shock: . Robiłem u rodziców na podwórku to sąsiedzi podchodzili i pytali co ja robię,że tak ładnie pachnie.

Czy mogę dzisiaj tylko umyć auto (ew.opłukać) i nałożyć wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kilka tylko dużo osób kładzie AIO pod wosk...

no właśnie, to co wystarczy umyć i nałożyć wosk, czy jeszcze jedna warstwę CG i dopiero wosk? Wolałbym wersję pierwszą, ale jeśli efekt będzie krótkotrwały to odpuszczę na razie ten wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej CherryG lub odczekaj 12H. wypoleruj wypociny.... i nakładaj wosk.

Nie musisz myc drugi raz.

No tak, ale rano była rosa, do pracy musiałem dojechać (30km) zaraz powrót do domu i na działkę (ok.70km) i dopiero tam mogę to zrobić. Nadal radzisz, żeby nie myć tylko spolerować "wypociny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej cleaner i dopiero wosk ? Wydaje mi się że AIO jest dla kogoś kto nie ma czasu na położenie np 2 warst wosku, nie wiem może i się nie znam :|

 

[ Dodano: 27 Sierpień 2011, 07:15 ]

Albo AIO albo wosk raczej się nie nakłada na AIO wosku... :|

:o a kombinacja SRP + FK ?? Kilka osób z forum stosowało tą kombinację.

 

I co lepiej się trzyman z srp czy po cleanerze ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie odgrzać, choć temat dobrze nie ostygł.

 

staszne smugi zaczęły się robić i musiałem wspomóc się CG Pro-Detailer.

 

Mam podobny problem. Umyłem, wyglinkowałem, wszystko pięknie, entuzjazm i wogóle... nałożyłem na pół maski, niewielką warstwę, zgodnie z zaleceniem poczekałem 2 min, mf w ruch i... mało nie zszedłem. Lakier prawie nowy a ja takie rysy narobiłem! Bynajmniej nie wyglądało to jak typowe smugi. No ale z drugiej strony powierzchnia przygotowana, aplikator i mf 'brend niu', więc w czym problem? Parę podejść z ręczniczkiem i nic, więc tak jak kolega sięgnąłem po CG PD i zeszło wszystko ładnie pięknie, ale mam dwa pytania:

1. Czym takie zjawisko może być spowodowane?

2. Czy qd pod wosk nie skróci jego trwałości...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc o "rysach" rozumiem, że masz na myśli smugi, bo skoro likwiduje je QD to nic poważnego ;)

Wydaje mi się, że przyczyną jest mimo wszystko za duża ilość preparatu.

Ja z testera obleciałem już 2 razy całe S8/D2 i nadal mam jeszcze blisko połowę w buteleczce. Kropla na aplikator wystarcza na blisko połowę elementu.

Ad2 - najdłuższa trwałość wosku to zestaw korekta+cleaner+wosk, więc wszystko co dodasz między etapami skróci trwałość - kwestia tylko jak bardzo.

Przy wspomanianym QD nie powinno być specjalnie większego problemu z trwałością nałożonego wosku o ile jest on naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLu,

Zapewne smugi, tyko właśnie wyglądały jak ryski, ale jeśli QD pomógł to raczej je wyklucza. Wosku Lusso. Niemniej jednak trochę chęci do pracy mi to zabrało, a chciałem zrobić samochód 50/50 z CG + Lusso i DG Bonding Agent + #111, ale po tym babraniu zmieniłem CG na Luss RVC.

 

No właśnie tak kwestia 'jak bardzo' jest ważna, bo jak mi Lusso 2 tyg poleżało to było dobrze :/

 

W każdym razie dzięki :) widać będę musiał rozejrzeć się za lepszą buteleczką., bo w tej otwór ma średnicę jak w butelce wody i ni jak nie idzie nałożyć tyle ile się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z testera obleciałem już 2 razy całe S8/D2 i nadal mam jeszcze blisko połowę w buteleczce. Kropla na aplikator wystarcza na blisko połowę elementu.

uuu, to ja chyba faktycznie za dużo zużyłem na pierwszy raz, bo troszeczkę ponad połowę testera 50ml, szacuję, że ok.30ml. A ja myślałem, że to może być wina kiepskiej mf.

W weekend jak starczy czasu nałożę raz jeszcze i na to FK 1000hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens sprzedawania tego produktu o poj. nie mniejszej niż 500ml? Powiedzmy,że z w/w testera zrobię 3 auta, a trwałość załóżmy 1 m-c to przy jednym aucie daje to ok.30 m-cy. Mógłby się producent pokusić o poj.250ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens sprzedawania tego produktu o poj. nie mniejszej niż 500ml? Powiedzmy,że z w/w testera zrobię 3 auta, a trwałość załóżmy 1 m-c to przy jednym aucie daje to ok.30 m-cy. Mógłby się producent pokusić o poj.250ml.

podobnie rzecz się ma z woskami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.