Skocz do zawartości

Dylemat 16" 17"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

To co mam jeszcze obecnie na aucie - koła od RSa, z tym że 17". IMO to bryły OI pasują bardzo ładnie. Ale felgi tak jak wszystko inne to rzecz gustu, jednemu podoba się, drugiemu tamto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest tabelka z zalecanymi i dopuszczalnymi szerokościami felgi do danej szerokości opony. Może ktoś skorzysta.

 

Apropos pozostałych rozmiarów felgi - swego czasu robiłem w excelu taki kalkulator, żeby porównywać różne kombinacje wielkości felgi z profilem opony. Zawiera również rysunki obrazujące, który parametr co oznacza.

 

Jak by komuś miało się przydać - to poszukam i mogę podrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to jest prosta kalkulacja, im większy rozmiar tym mniejszy komfort. W Polsce można jeździć i na 19 (ja na takich śmigam), tyle że trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Na zimę mam 16" i jest ogromna różnica w komforcie. I tak jak kolega wyżej napisał, im większe fele, tym częstsze wizyty u mechanika z zawieszeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu...Śmigam na 17" w konfiguracji 205/40/R17 i jest tak jak napisała większość - trzeba uważać na każdą dziurę. Na moich stałych trasach wiem jak jechać żeby nic nie uszkodzić - drogi znam świetnie :D Ale jak jest deszcz i woda na drodze to trzeba też bardzo uważać nawet na drogach które się zna.

 

Duży rozmiar felgi nie sprawdza się w terenie nam nieznanym. Ostatnio miałem trasę ok 200 km do pokonania po nieznanych drogach. Oczywiście max prędkość to 80 ze względu na nieznajomość stanu drogi. W jednym miejscu jechałem nawet 40 na godzinę po drodze niesłychanie podziurawionej ale i tak wpadłem w dziurę i się cała buda aż zatrzęsła :/

 

Co do felg to mam właśnie felgi firmy MAM, czyli takie jak podał w0jta5,

 

Podsumowując, da się jeździć na dużych felgach w Polsce ale trzeba bardzo uważać. :) Jak komuś nie przeszkadza to że wyprzedza nas ciężarówka lub bus to można śmiało kupować 17" czy 18" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.