Skocz do zawartości

Autoglym na rysy- SRP czy UDS?


marjano82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość podniszczony lakier w swoim aucie, zanim wykonam maszynową korektę lakieru na nim (za miesiąc-dwa) chciałem nałożyć coś, co w jak największym stopniu wypełni ryski w lakierze, by wyglądał w miarę OK, po czym chciałem nałożyć nowy nabytek Colli 845. Który z w/w środków (UDS czy SRP) lepiej wypełnia rysy na lakierze- ciemny grafit(niemal czarny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podepnę się pod temat.

Panowie mam małe zamieszanie już.Od Dłuższego czasu pracuje z 3m i nie chcę się przesiadać ale...

Problem z mikro ryskami zawanymi swirlami.

Po 3 krokach 3m czyli zielony zółty i ultrafina na akrylach i mniej styranych metallicach jest ok ale jak gdzieś wspomniałem mam to nieszczęsne rs6 w granacie metallic i swirle są :/.

Jutro będe robił A4 w zielonym metallic i już widze te swirle po całym dniu pracy(jeden element dziś zrobiłem i są malutkie ale sa)

Teraz prośba.Zweryfikujcie mój tok myślenia.Z racji iż robione prze ze mnie auta wracają do mnie na co tygodniowe mycie nie chce maskować swirli np SRP a usunąć je.

Pomyślałem że zakupie SwirlX więc pytam

-czy to usunie swirle czy zamaskuje(jeśli usunie to jak to możliwe że po ultrafinie mi zostają?)

-czy myć auto ipa po SwirlX czy nie ma sensu (do tej pory zawsze myłem auto przed woskiem normalnie szamponem)

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na UDS pisze żeby nie kłaść na niego żadnego wosku (nawet tego od autoglymu) po SRP na luzie tylko warto chwile poczekać.

 

minetoo, coś źle robisz po 3m powinny sobie spokojnie poradzić, moze złe pady, obroty, ilość przejazdów, niewiem. Wiem tylko że swirlx ci napewno nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na UDS pisze żeby nie kłaść na niego żadnego wosku (nawet tego od autoglymu) po SRP na luzie tylko warto chwile poczekać.

 

Cos mi sie wydaje ze wprowadzasz w bład :o

 

u mnie poszło

Auto Glym HD Cleanser

Auto glym Ultra Deep Shine wyciaga głebie z czarnego koloru i takowy posiadam :P

i na to

Auto Glym HD Wax :good:

 

i teraz nawet jak popada i już widać dość dużo kurzu na aucie to krople i tak spadają :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja tak twierdze tylko producent (czy dystrybutor?) udzielił gdzieś takiej wypowiedzi
Co prawda po angielsku ale odpowiedz jest jednoznaczna: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ostcount=4

- UDS to AIO i nie zaleca sie nakladania niczego na wierzch, jesli ma byc LSP to pod spod SRP, ktore ma bardzo dobrze wiazac sie z HD Wax.

caly temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę swój temat, mianowicie chciałbym zapytać, co da większy "wet look" i połysk Autoglym UDS czy może PB Black Hole? Chętnie przyjmę tez pomoc w dobraniu odpowiedniego wosku do obu środków, tak samo, by ów weet look jak najmocniejszy osiągnąć. Mam obecnie Colli 845 i PB EX-P lecz one chyba na te produkty na wierzch nie pasują..... czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na stronie showcarshine jest napisane, że AG UDS cyt."Genialny podkład pod wosk lub sealant"

 

http://showcarshine.pl/442-autoglym-ult ... fibra.html

 

ciekawe skąd taki wniosek. Może w praktyce wygląda to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam UDS postaram się w poniedziałek nalożyć na maske razem z Colli, zobaczymy jak długo wytrzyma takie połaczenie w praktyce.

 

Bardzo mnie ciekawi rezultat, ponieważ myślę o takim zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, SRP + Coli to popularna konfiguracja i przyznam szczerze, że dopóki ktoś nie przeczytał, że osłabia ona działanie wosku, to sobie chwalił ;-). Ja zastanawiam się pomiędzy:

 

PB BH+Coli

AG UDS+Coli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, SRP + Coli to popularna konfiguracja i przyznam szczerze, że dopóki ktoś nie przeczytał, że osłabia ona działanie wosku, to sobie chwalił ;-). Ja zastanawiam się pomiędzy:

 

PB BH+Coli

AG UDS+Coli

 

BH i UDS nie osłabi wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.