Skocz do zawartości

Autoglym na rysy- SRP czy UDS?


marjano82

Rekomendowane odpowiedzi

I już masz odpowiedź. Zrób jak uważasz tyle, że jeśli zaczynasz detailng warto słuchać podpowiedzi "starszych kolegów" w tej dziedzinie. Co byś nie popełnił błędu lub "nie wyważał otwartych drzwi"

A poza tym wiele różnych prób przed Tobą i na pewno dojdziesz do wprawy. Jak wiadomo PRAKTYKA MISTRZA CZYNI :D

Co do łączenia różnych producentów to nie dam recepty . Wiem tylko, że przy nakładaniu na UDS np HD Waxa AG trzeba odczekać kilka godzin co by polimerki się utwardziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sote2, Ręcznie też będziesz zadowolony z efektu. Może nie z ilości usuniętych rys ale look na pewno będzie niezły. Zaatakuj SRP/Cherry Glaze itp. na jakimś fajnym ręcznym padzie, połóż na to PB Red/ChG Butter Wet Wax i z pewnością mordka będzie się cieszyła. Później powoli się wkręcisz temat, kupisz maszynkę DA i samo pójdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć SRP na zółtym 3M i na to PB Red :good:

 

Jak już do UDS ma więcej wypełniaczy i lepiej maskuje swirle na ciemnych lakierach.

 

Tutaj test http://goldenwaxvince.blogspot.com/2009 ... n-slk.html

 

Nie wiem jak SRP ale wadą UDS'a jest to, ze dość ciężko się go nakłada maszynowo bo szybko zasycha. Kładłem rotacją na czarnym miękkim padzie i szło mi o wile gorzej niż z BH który się wypracowywał idealnie. Pewnie kwestia nabrania wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak SRP ale wadą UDS'a jest to, ze dość ciężko się go nakłada maszynowo bo szybko zasycha. Kładłem rotacją na czarnym miękkim padzie i szło mi o wile gorzej niż z BH który się wypracowywał idealnie. Pewnie kwestia nabrania wprawy.

UDS nie jest przeznaczony do maszynowej aplikacji. Z prostego powodu- nie posiada cząstek ściernych (jak SRP). Zdecydowanie lepiej aplikować go jak zwykły wosk -padem gąbkowym. Cieńka warstwa i pozwolić polimerowym wypełniaczom "zalepić" ryski. Polerkę można zrobić ręcznie lub maszynowo -jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed zakupem UDS pytałem czy nadaje się na rotacje to otrzymałem odpowiedz, ze tak. Kupiłem i odsprzedałem bo jestem za leniwy na ręczną aplikacje :D Wróciłem na chwile do BH, a niedługo przesiadka na Amigo. Co śmieszniejsze ręcznie UDS nakładało mi się lepiej niż BH, a maszynowo zdecydowanie odwrotnie to BH nakłada się idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuję UDS, i nakładam go gąbkowym padem (czy taki z meguiarsa będzie ok?)... zostawiam na chwilę (na czas nałożenia na kolejny element) i poleruje poprzedni element. Czym polerować? Dodam tylko, że wszystko będę robił ręcznie...

 

Czy umycie i wyglinkowanie auta przed UDS wystarczy, czy trzeba coś jeszcze zrobić?

 

Później na UDS coś jeszcze zapodać? To pytanie wzięło się stąd że różnie piszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny LSP do czarnego lakieru polecacie?

Czy UDS'em można też potraktować niebieski lakier?

Bo na drugim taki mam ;-)

UDS dedykowany jest do ciemnych kolorów, bo look jest na ciemnym dobrze widoczny.

Ale jak pisał Pływak kłaść można na wszystkie kolory.

Przed UDS, ani po nie musisz nic dawać bo to jest AIO no chyba

I to jest zgoda Na AIO nie musisz nic dawać.

Tylko jest pytanie czy jeżeli bardzo chcesz położyć na wierzch coś jeszcze - to może lepiej weź Nową Formułę SRP . Możesz potem wszystko czyli albo wosk (dobra trwałość i wygląd) albo sealant (mniej się natrudzisz a efekt zadowalający)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz co lepiej mi sie sprawdzi, to nowe SRP, UDS czy moze UC Megsa?

Masz naprawdę prosty wybór po tylu podpowiedziach.

Na świrle i jednocześnie wykończenie jest SRP (taniej)

lub na świrle np Megs plus wykończenie UDS, Podejrzewam, że efekt będzie przy ręcznej bardzo podobny w obu wersjach.

Coś mi się zdaje, że korci Cię UDS. Produkt jest ok. ale pamiętaj, że sam jeden cudów z lakierem nie zrobi. Jeśli nie miałeś praktyki z detailerki to bezpieczniej jest kupić małe SRP i się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że korci Cię UDS. Produkt jest ok. ale pamiętaj, że sam jeden cudów z lakierem nie zrobi. Jeśli nie miałeś praktyki z detailerki to bezpieczniej jest kupić małe SRP i się pobawić.

 

Dzieki za porade!

Dokladnie UDS mnie korci bo z linka, ktorego ktos tutaj wrzucal wynika ze z ciemnym lakierem radzi sobie lepiej od SRP.

Praktyki z detailerki nie mam kompletnie zadnej, stad moje pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.