Skocz do zawartości

Autoglym na rysy- SRP czy UDS?


marjano82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, SRP + Coli to popularna konfiguracja i przyznam szczerze, że dopóki ktoś nie przeczytał, że osłabia ona działanie wosku, to sobie chwalił ;-). Ja zastanawiam się pomiędzy:

 

PB BH+Coli

AG UDS+Coli

 

BH i UDS nie osłabi wosku?

 

BH i UDS na pewno osłabi, pytanie tylko w jakim stopniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z racji tego że mam UDS postaram się w poniedziałek nalożyć na maske razem z Colli, zobaczymy jak długo wytrzyma takie połaczenie w praktyce.

 

Witam czy odbył sie test ?

Zastanawiam się nad zakupem BH lub UDS potrzebuje coś na czarny lakier i nie wiem który wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam zestaw AF tripple i tough coat. Tripple mi się kończy i zastanawiam się nad nowym zamówieniem. Jednak mam mieszane uczucia co do tripple. U mnie na lakierze dość dobrym, gdzie są tylko lekkie swirle, kryje on tylko jakieś 20% z nich. Po położeniu dwóch warstw nadal w słońcu widać swirle. Spodziewałem się lepszego efektu.

1. Ma któś z was porównanie tripple do SRP czy UDS?

2. Jaka jest trwałość samego UDS?

3. Używał ktoś srp z tough coat? Mimo, że nie zalecają kłaść niczego na UDS, są tacy, którzy robią to z powodzeniem - może więc UDS + TC.

4. Co w końcu kryje lepiej SRP czy UDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem SRP naogladałem sie filmikow i byłem pod wrazeniem,pozniej oczekiwałem nie wiadomo jakich rezultatow a skonczylo sie - o k***a cos z*****em:)obojetnie jaki produkt aio zakupisz to te 20-30 % uzyskasz ,mysle ze to i tak sporo.Tego typu srodek wybrał bym pod wzgledem przyjemnosci w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym kryciem, gdyby tak było nikt by nie robił korekty..

SRP maskuje, ale jak ktos ma lakier do skorygowania, to chociażby nie wiem co nakładał, to nie przykryje swirli.

Gdyby tak było to 50zł i lakier bez swirli... nie przesadzajmy nie ma tak lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miHoo79 tak jak mowisz nie ma lekko :) .AIO dobrze sie sprawdzi przy aucie po korekcie u kogos kto nie ma zamiaru,możliwosci co pol roku powtarzac zabiegu z maszyna i wtedy co 1-2 tygodnie leci z SRP itp..takie jest moje skromne zdanie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o UDS to mój poswirlowany lakier naprawde ładnie odżył swojego czasu. Niby nie kładzie się LSP ale ja po UDS nadałem Nattysa Blue i musze powiedzieć że miał fajną głębię i mocny blask. Bez LSP, UDS leży o wiele krócej a to on właśnie nadaje samochodowi lepszego wyglądu ;) Śmiało możecie kłąść coś na UDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwejk, odnośnie aplikacji to ciężko mi powiedzieć, bo pojechałem rotacją na miękkim padzie ;)

Takim sposobem było łatwo :)

 

Mam jeszcze trochę "starego" SRP, może przy następnym myciu furki zrobię jakiś test porównawczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jutro po raz pierwszy przymierzam się do odświeżenia lakieru (Audi czarna perła). Mam do wykorzystania taki zestaw:

- AG SRP

- AG UDS

- FK 1000p H-Temp

Zastanawiam się w jakiej kombinacji je użyć? Wiadomo wosk FK na końcu, ale nie wiem czy SRP nakładać po UDS czy na odwrót, czy w ogóle jeśli użyję samo UDS muszę używać potem SRP? Jeśli chodzi o nakładanie SRP to przeważnie polecają nakładać go elementami. Czy przy nakładaniu UDS też tak robić? Z góry dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w jakiej kombinacji je użyć? Wiadomo wosk FK na końcu, ale nie wiem czy SRP nakładać po UDS czy na odwrót, czy w ogóle jeśli użyję samo UDS muszę używać potem SRP? Jeśli chodzi o nakładanie SRP to przeważnie polecają nakładać go elementami. Czy przy nakładaniu UDS też tak robić? Z góry dziękuję za radę.

 

Dwie sprawy:

W jakim stanie masz lakier?

Jeśli troszkę zmęczony to SRP kładziony jak w temacie o produktach AG partiami : dwa smarujesz pierwszy obrabiasz, kolejny smarujesz i drugi polerujesz itd. SRP jest produktem 3w1 poleruje, wypełnia polimerani ryski i woskuje.

Jeśli lakier jest igła to dajesz UDS i możesz położyć go na całe auto a po wyschnięciu polerujesz . UDS nie ma właściwości polerujących ryski tylko je wypełnia i tworzy woskową warstwę ochronną.

W obu przypadkach cieńko wg zasady lepie cieńko dwa razy niż grubo raz.

I teraz na SRP możesz położyć albo wosk naturalny albo polimerowy np EGP . Na UDS nie kładź sealanta- nie bardzo się lubię te produkty.

NIE ZALECANE jest przez producenta stosowanie jednoczesne SRP i UDS. A to z prostego powodu oba spełniają tę samą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.