Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest temat o woskach więc i o cleanerach by się przydał jako,że to środek/etap stosowany przed nałożeniem wosku.

Cleanery bywają różne i różne mają działanie na lakierze ,niektóre mocniejsze inne mniej ;)

 

tutaj chciałem się zapytać czy miał ktoś jakieś doświadczenie z tym --> http://www.cleanyourcar.co.uk/pre-wax-c ... od_46.html

albo

http://www.cleanyourcar.co.uk/pre-wax-c ... d_119.html

 

aktualnie szukam czegoś w miarę delikatnego i jestem ciekaw jak powyższe produkty się do tego mają ,także który z nich lepszy,a może coś w zamian :) oczywiście DoDo Lime Prime Lite biorę pod uwagę :) ale ciekaw jestem jak się mają powyższe produkty :) lub może jeszcze coś innego ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub może jeszcze coś innego ciekawego

Niestety, nie znam cleanerow, ktore podlinkowales, ale dla mnie swietnym cleanerem byl Meguiars Clear Coat Body Scrub. Niestety, nie jest on juz dostepny przez meguiars.pl, ale u lokalnych dystrybutorow megsa moze cos jeszcze znajdziesz... Ja w kazdym razie, jakis miesiac temu wypatrzylem buteleczke Body Scruba w jednym ze sklepikow "lakierniczych". Cala zakurzona byla, bidulka. Chwile pozniej byla juz u mnie w bagazniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chęć przetestowania tego Sonusa z tego co piszą jest w sam raz do nowych jak i w dobrej kondycji lakierów, co oznacza,że nie powinien być "mocny"

 

wnioskuję po tym -->

Sonus Paintwork Cleanser is an ultra fine pre-wax cleaner and polish for the regular care and enhancement of paint in perfect or near perfect condition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy stosuje się klinery, po myciu przed woskowaniem?

podajcie jakiś link do klinerów w naszych sklepach.

 

Przed woskowaniem.

Poszukaj w internecie np. Zymol HD Cleanse, Swissvax Cleaner Fluid, Dodo Juice Lime Prime (lub wersja Lite), AutoGlym SRP itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za być może "tępe" pytanie, ale DC1 i pochodne z Meg'sa to cleanery, czy te z SV albo Dodo Lime Prime nie mają własności ściernych? Lepiej np. przed każdym woskowaniem stosować Dodo Lime Prime (wosk Meg's #16) i Ultimate Compound co kwartał, czy polecacie inny wariant? Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o CarLack 68 - Nano Systematic Care

z tego co widać po tym produkcie to taki ALL in one ... jako cleaner i jako sealant ... może i niezły , tyle że takie all in one trochę mnie odpychają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że takie all in one trochę mnie odpychają

dlaczego? jeśli masz 2 godziny na przygotowanie samochodu, to nie ma nic lepszego, niż AIO, który można nakładać np. super-miękkim padem wykończeniowym i potem tylko zetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, i wyrobisz się w 2 godziny?

nie da rady .... 2 godziny to stanowczo za mało ;) dlatego do takiej operacji potrzebuje cały dzień ;) chodziło mi tylko o to ,że przyjemniej mi się pracuje poszczególnymi kosmetykami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamawiam Meguiar's Smooth Surface Clay Kit - w zestawie jest m.in cleaner wax 118 ml. Jest to dobry cleaner, czy dokupić jeszcze inny ?? Na długo wystarczy 118 ml ??

 

Mój proces będzie wyglądał tak (wymieniam tylko chemię w kolejności - pomijam mycie przed, czy po):

 

Meguiars All Purpose Cleaner 3,7 l

Szampon Meguiars Gold Class 1,8l szampon

 

3M Perfect-it III Fast Cut Plus Środek polerski symbol (zielony)

3M Perfect-it III Extra Fine symbol (żółty)

3M Perfect-it III Ultrafina SE symbol (niebieska)

 

Glinkowanie z detailerem z zestawu Meguiars Smooth Surface Clay Kit

 

Cleaner Wax z zestawu Meguiars Smooth Surface Clay Kit

 

Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish 473 ml

 

Meguiars Paste wax #16 311 g

lub

Poorboys world EX-P 473 ml

lub

Collinite no. 476 266 ml

 

Meguiars Ultimate Quick Detailer 650 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam Meguiar's Smooth Surface Clay Kit - w zestawie jest m.in cleaner wax 118 ml. Jest to dobry cleaner, czy dokupić jeszcze inny ?? Na długo wystarczy 118 ml ??

 

Kuba, to nie jest cleaner - to jest produkt AIO.

 

Mój proces będzie wyglądał tak (wymieniam tylko chemię w kolejności - pomijam mycie przed, czy po):

 

Meguiars All Purpose Cleaner 3,7 l

Szampon Meguiars Gold Class 1,8l szampon

 

3M Perfect-it III Fast Cut Plus Środek polerski symbol (zielony)

3M Perfect-it III Extra Fine symbol (żółty)

3M Perfect-it III Ultrafina SE symbol (niebieska)

 

Zanim to zaczniesz robić to oceń stan lakieru - pamiętaj, że zawsze używa się najpierw metody najmniej agresywnej, a potem bardziej agresywnej więc zaczynanie od FC+ nie jest dobrym pomysłem.

 

Taka kolejność jest prawidłowa:

 

1. APC

2. GC szampon

3. Glinkowanie

4. Etap polerowania 3M

5. Cleaner

6. Politura

7. LSP (wosk)

8. w razie potrzeby UQD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, tak to już wiem z tą kolejnością oraz zasadą używania jak najmniej agresywnych etapów - tak uogólniam żeby było wiadomo. Nie chciał bym czegoś pominąć.

 

Ale nie rozumiem jednego - Meguiar's Smooth Surface Clay Kit jest opisany jako zestaw, w którego skład wchodzi:

 

Quik Detailer (473ml)

Dwie kostki glinki (2 x 50g)

Cleaner Wax (118ml)

Pełnowymiarowy ręcznik Supreme Shine Microfiber

Poręczne pudełko do przechowywania glinki

 

To jaki z niego AIO ?? Do wszystkiego są oddzielne produkty ?? Tak jak - detailer pod glinkę oraz cleaner wax oddzielnie ?? Czy chodzi o to, że cleaner wax to produkt który jest clenaerem, politurą i woskiem ??

 

To w takim razie jaki najlepiej kupić cleaner pod produkty Megsa (politura + wosk #16) oraz zestawy Poorboys (politura Megs + sealant Poorboys) oraz Collinate (politura Megs + wosk Collinate 476). Może trzeba kupić różne cleanery ? Nie chce korzystać ze środków AIO - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - tak ja uważam i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jednego - Meguiar's Smooth Surface Clay Kit jest opisany jako zestaw, w którego skład wchodzi:

 

Quik Detailer (473ml)

Dwie kostki glinki (2 x 50g)

Cleaner Wax (118ml)

Pełnowymiarowy ręcznik Supreme Shine Microfiber

Poręczne pudełko do przechowywania glinki

 

To jaki z niego AIO ?? Do wszystkiego są oddzielne produkty ?? Tak jak - detailer pod glinkę oraz cleaner wax oddzielnie ?? Czy chodzi o to, że cleaner wax to produkt który jest clenaerem, politurą i woskiem ??

 

To jest zestaw stworzony specjalnie dla ludzi, którzy nie mają takiej manii jak my, czyli im wystarczy wyglinkowanie i użycie środka AIO czyli Cleaner Wax'a jako zabezpieczenie. W tym przypadku CW, powiedzmy w dużej przenośni, zastępuje Twój proces 3M, cleanera, politury, wosku. Czyli wszystko co musisz zrobić to: mycie, glinkowanie i przejechanie auta CW - na tym kończy się pielęgnacja auta przeciętnego użytkownika.

 

Ty chcesz to mocno rozwinąć i użyć oddzielnych produktów więc CW się absolutnie nie przyda.

 

To w takim razie jaki najlepiej kupić cleaner pod produkty Megsa (politura + wosk #16) oraz zestawy Poorboys (politura Megs + sealant Poorboys) oraz Collinate (politura Megs + wosk Collinate 476). Może trzeba kupić różne cleanery ?

 

Przeważnie dobrze jest stosować cleaner sugerowany przez danego producenta wosków. Jako, że warto tą zasadę na pewno stosować z woskami firm Zymol, SV to przy innych nie trzeba się tak kurczowo tego trzymać. Również nie wszyscy producenci mają dedykowane clenery do swoich produktów.

 

Pod produkty Megsa możesz użyć DC1, DJ LP, AG SRP czy coś z PB.

Pod Colli czy inne możesz użyć również DJ LP.

 

Nie chce korzystać ze środków AIO - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - tak ja uważam i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

 

I nikt nie ma zamiaru Ciebie przekonywać (sma mam podobne zdanie), ale dla kogoś, komu mycie i pielęgnacja auta nie sprawia żadnej przyjemności, a tylko jest udręką to takie środki idealnie się do tego nadają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.