Skocz do zawartości

pytanie o Farecla g3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... zajmuję się powłokami lakierniczymi od 30 lat , wiem wszystko ... kolory ze wszystkimi nowościami ... techniki lakiernicze ... techniki polerskie i wiem jedno tylko pasta 3M o nr. 50417 ( zielony korek ) to dla amatorów jest najlepszym i najbardziej skutecznym środkiem polerskim używa go 90% lakierników i myjni samochodowych zajmujących się polerowanie lakieru ... dodam jeszcze że na czarne kolory użył bym jeszcze mleczka pogłębiającego kolor ( połysk staje się wizualnie głęboki ) np . Infiniti lub 3M nr. 50383 (granatowy korek ) .

 

Takiej wiedzy i doświadczenia to tylko pozazdrościć :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna PP Ultra to pasta polerska i wosk w jednym. Nie róbmy tutaj bałaganu bo to temat o farecli. Pisales że nie stać Cię na drogie środki to pokazałem Ci ze za normalna kasę również można kupić coś co ma "ręce i nogi". Jeśli na prawdę chcesz pomazać czymś więcej niż takim one stepem (który usuwa rysy i zabezpiecza) to wybierz menzerne 2500 i na to wybrany przez siebie z pasujacej Ci pułki cenowej cleaner i wosk. W takim przypadku budżet rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna PP Ultra to pasta polerska i wosk w jednym. Nie róbmy tutaj bałaganu bo to temat o farecli. Pisales że nie stać Cię na drogie środki to pokazałem Ci ze za normalna kasę również można kupić coś co ma "ręce i nogi". Jeśli na prawdę chcesz pomazać czymś więcej niż takim one stepem (który usuwa rysy i zabezpiecza) to wybierz menzerne 2500 i na to wybrany przez siebie z pasujacej Ci pułki cenowej cleaner i wosk. W takim przypadku budżet rośnie.

 

Farecla G3 jest i będzie popularną pastę ze względu na słynny serwis aukcyjny, gdzie sprzedawcy konfekcjonują ją z dużych pojemników do małych nawet o poj. 200ml co jest dla mnie w ogóle nie zrozumiałe, nie wspominając gdzie jest dystrybutor :shock: Druga sprawa, myślę że Farecla jest bardziej dla doświadczonych. Owszem ktoś kto ma mała wiedzę poradzi sobie, jednak żeby już był lepszy efekt trzeba mieć doświadczenie :good: nie wspominając o technologii G3 :/

 

Wszystkie one stepy zbytnio nie lubią się z woskami więc jeżeli miałbyś już użyć PP Ultra czy Menzerne One Step Polish i później na to wosk to proponowałbym dodatkowo po cleanerze użyć jeszcze alkohol izopropylowy IPA.

Sama 2500 może zostawić mu lekkie hologramy, jeśli Karol masz już wiedzę polerowania o podobnej gradacji (ciut mniejsza niż Meznerna 2500) jest Meguiar's Ultimate Compound w kwocie 59,90zł. Z nią także musiałbyś ostrożnie, bo niektórzy potrafią narobić bałaganu (hologramy)

 

 

W wyszukiwarce wyskoczy Ci wiele tematów z Ultimate Compound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo po cleanerze użyć jeszcze alkohol izopropylowy IPA.

 

Chyba między pastą, a cleanerem.

racja, jednak wszystko też zależy jaki będzie położony wosk a jak wiemy syntetyki lubią zupełnie jałową powierzchnię więc cleaner-ipa-wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję temat. Czy G3 nadaje się do użycia po szlifowaniu kloszy  plastikowych lamp ?

Nie oczekuję ultra efektów, nie mam fioła na tym punkcie, lampy nie muszą być wypicowane na Total perfekt.

 

Jestem totalnym amatorem. Nigdy nie pracowałem z żadną pastą. Po prostu chce szlifować lampy i czymś je skończyć.     Szlifowanie jak i polerowanie będzie robione ręcznie.  Czy ta pasta nadaje się do ręcznej roboty dla amatora ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD teoretycznie Farecla g3 nada się do tego, jedyne nad czym sugerowałbym się zastanowić to czy:

- długi czas pracy (to nie jest robota na 5 minut, zwłaszcza ręcznej pracy), 

- fakt problematycznego wymywania pasty g3, 

- finalnie, wypracowanie możliwie najlepszego efektu, 

Nie są warte zainwestowania w dobrą pastę - user @Manolito77 swoimi relacjami wielokrotnie dowiódł że relatywnie niewielkim nakładem (odpowiednie papiery + pasta FG400)  zdziałasz naprawdę wiele.

Poniżej masz link do tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przejechać po G3 tą FG400 tylko wypracuj ją długo  (oczywiście nie non stop w jednym miejscu żebyś klosza nie przytopil) - jak nie będziesz już widział za gąbką śladu po pascie tzn, że jest już dobrze wypracowana. Chodzi o to, że FG400 ma formułę cząsteczek, które w miarę polerowania rozbijają się na drobniejsze dzięki czemu na początku mocniej tna powierzchnię a potem ją wypracowuja na połysk. Ja za krótko wypracujesz to możesz nie uzyskać odpowiedniego, wysokiego połysku jaki ta pasta potrafi dac.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.