Skocz do zawartości

pytanie o Farecla g3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja na menzerne zdecydowałem się już dawno temu, więc to spotkanie tylko potwierdziło mój wybór. W CS używają zarówno menzerny, 3M ale jeśli dobrze pamietam to też czasami scholla, wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jedyna pasta, którą kiedyś używali a teraz już nie to jest UF. O mieszaniu akurat nic nie słyszałem więc się nie wypowiadam. Tam najczęściej używają połączenia 3M i menzerny, ja będę używał tylko menzerny, widziałem "wióry" z FC+ i jakoś źle mi to działało na samopoczucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy, nie mogę znaleźć takiej informacji jak porównanie tytułowej pasty z menzerną fg500 pod względem jej parametrów. Czysto informacyjnie, gdyż ostatnio samochód znajomego lakiernik g3 leciał po całości(ogólnie już drugi raz). Interesuje mnie o ile "mocniejsza" jest g3. Ten sam lakiernik opowiadał, że po 3-4 polerkach S klasy nie było już czego polerować i trzeba było całe auto lakierować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr, Ja myślę że różnica w cięciu w pastach gruboziarnistych jest nie wielka ... Auto również dobrze może się nadawać do lakierowania już po jednym polerowaniu ... ale jak się robi z głową to po czterech polerowaniach nie powinno się nic dziać, hmm niewiem gdzie to jest ale kiedyś na tym forum widziałem tabelę porównawczą różnych past.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr, praca z tymi pastami jest zupełnie odmienna. Farecla G3 jest baaardzo ścinająca moim zdaniem. Robisz ją w połączeniu z wodą, więc o wiele trudniej zobaczyć na bieżąco efekty pracy, i także przez to łatwiej przesadzić. Ostatnio z nudów polerowałem drzwi wejściowe fg 500 i niektóre części g3 ręcznie (bo chcę ją w końcu wykorzystać) i g3 ścinała bardziej niż menzerna (menzerne moim zdaniem dłużej się da wypracowywać). 8-) Trzeba uważać z Fareclą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie mogę znaleźć takiej informacji jak porównanie tytułowej pasty z menzerną fg500 pod względem jej parametrów. Czysto informacyjnie, gdyż ostatnio samochód znajomego lakiernik g3 leciał po całości(ogólnie już drugi raz). Interesuje mnie o ile "mocniejsza" jest g3. Ten sam lakiernik opowiadał, że po 3-4 polerkach S klasy nie było już czego polerować i trzeba było całe auto lakierować...
zależy od rozcieńczenia, na wysokich obrotach i małym rozcieńczeniu to tnie jak papier 500 na mokro, więc zdziera dużo za dużo i bez sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Widzę że po farecli 3G "może być" 10G jest coś lepszego? i czy po 10G coś jeszcze? Dodam że polerowanie 3G przeprowadziłem ręcznie szmatką :)

 

Ręcznie G3 to ty chyba porysowałeś lakier a nie wypolerowałeś.

 

Pokaż foto w słońcu lub pod halogenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferowalem kolegom z pracy moj dawny nabytek oryginal Tempo, usunela im jakies tam ryski parkingowe i byli wdzieczni, po prostu niektorzy nie czuja roznicy. Jak cale auto jest w rysach to roznicy nie widac, wazne ze czyste jak to mawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferowalem kolegom z pracy moj dawny nabytek oryginal Tempo, usunela im jakies tam ryski parkingowe i byli wdzieczni, po prostu niektorzy nie czuja roznicy. Jak cale auto jest w rysach to roznicy nie widac, wazne ze czyste jak to mawiaja.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego miałem podobny problem co ty, identycznie wyglądał lakier po g3. Musiałem całe auto poprawić ale zacząłem robić wolniejsze przejścia niż wcześniej, robiąc drugi raz mocno zwracałem uwagę na wypracowanie pasty w odpowiednim tempie. Potem nałożyłem niebieski korek systemu g3 i pod słońce było już ok. Może super ideału nie było ale jak na pierwszy raz byłem zadowolony z efektu. Nie ma osoby która by się za nim teraz nie obejrzała hehe :D

 

Do osób zaczynających zabawę z regeneracją lakieru - poczytać to jedno a praktyka to drugie. Po doświadczeniach z G3 odradzam jak na pierwszy. ciężko się z nią pracuje. Lepiej wydać więcej $$ i kupić 3m lub menzarne.

IMAG0060.jpg.032434636e880500df1068d7d48944f1.jpg

IMAG0059.jpg.a1430379763dd4d019d35aaf10cb672f.jpg

IMAG0058.jpg.d2facfd28a6c3028f94852d6cd0022a2.jpg

IMAG0055.jpg.3b9a23ce651a532af686d20eb6116c0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja problemów z G3 nie miałem. No jedynie hologramy, ale to chyba normalne przy tej gradacji. Po G3 samochód przejechałem niebieskiem 3M i pozbyłem się hologramów. Nie użył bym drugi raz Farecli, dlatego, że bardzo brudzi i żeby to później domyć trzeba brać mocną chemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po G3 samochód przejechałem niebieskiem 3M i pozbyłem się hologramów

 

Raczej to Ty je wypełniłeś a nie się ich pozbyłeś :roll:

 

Jak zwał tak zwał, producent w opisie 3M pisze 'Mleczko Ultrafina SE 3M™ 50383 jest przeznaczone do usuwania kolistych śladów po polerowaniu i hologramów przy użyciu standardowych polerek rotacyjnych ...'

 

Także nie ma co czepiać się szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby UF nie wypełniło, to trzeba robić przejazdy 7-10 minutowe, a rzadko kto o tym wie i tak robi, bo po kilkudziesięciu sekundach już przecież jest lustro panie :D

 

No jak widać dla niektórych to czy usunie czy wypełni, to szczegół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

... zajmuję się powłokami lakierniczymi od 30 lat , wiem wszystko ... kolory ze wszystkimi nowościami ... techniki lakiernicze ... techniki polerskie i wiem jedno tylko pasta 3M o nr. 50417 ( zielony korek ) to dla amatorów jest najlepszym i najbardziej skutecznym środkiem polerskim używa go 90% lakierników i myjni samochodowych zajmujących się polerowanie lakieru ... dodam jeszcze że na czarne kolory użył bym jeszcze mleczka pogłębiającego kolor ( połysk staje się wizualnie głęboki ) np . Infiniti lub 3M nr. 50383 (granatowy korek ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.