Skocz do zawartości

Mycie komory silnika


bako111

Rekomendowane odpowiedzi

matherr, nić sie nie stanie od ropki więc bez obaw.

Co do spłukiwania to jak tak spłukuje z odległości metra takim średnio ustawionym strumieniem ( czasem nawet bliżej w miejscach wolnych od uszkodzeń), ale to sam sobie wyczujesz.

Też używam G101 tylko troszke w wiekszym stężeniu ( 1:2 - 1:3) i daje rade. Jeżeli silnik oczywiście jest w miare ogarnięty to rzecz jasna stężenie jest mniejsze :P

Newralgiczne punkty masz już wyżej opisane ( alternator, komputer/sterownik, skrzynka bezpieczników itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Duże ilości to nie były ropy, może 100ml przez kilka sekund się wylało, w miarę możliwości pościerane wszystko ale wiadomo jak ropa lubi wyginać i niszczyć plastikowe lub gumowe elementy.

 

czy mam powody żeby obawiać się resztek niewytartej ON pod maską? Do wiosny niestety musi sprzątanie zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wiekszych obaw.. ropa, czy jakiekolwiek inne oleje nie penetruja az tak szybko i nie musisz sie martwic ze cos sie tam stanie.. przy myciu pamietaj o wszelkich komputerach/modulach ktore sie tam znajduja zeby ich nie zalac. kazdy modul, sterownik, cewka itp znajdujace sie w komorze silnika sa na tyle zabezpieczone ze nic im nie bedzie..

to tak jak z zegarkiem kroploszczelnym i wodoszczelnym - "z jednym i drugim mozesz myc rece ale tylko z jednym mozesz sie kompac czy pojsc na basen..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mlody_, 1:5 i do dzieła

 

 

Po ostatnim mysiu silnika na wszystkich elementach alu pojawił sie pasukdy biały nalot :/ troche mialem gimnastyki zeby sie go pozbyc ale wkoncu sie udało. Boje sie żeby znowu nie narobic sobie niepotrzebnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim myciu silnika na wszystkich elementach alu pojawił sie paskudny biały nalot :/ trochę miałem gimnastyki żeby się go pozbyć ale w koncu się udało.

 

Możesz mi zdradzić jak sobie poradziłeś z tym białym nalotem - mam na myśli blok silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia po nałożeniu dressingu? Może napisałbyś czego użyłeś? :)

 

Wiesz co jeszcze w ten czas używałem Armor All który mi ciotka przysyłała z Canady,bo u nas tylko są dostępne ściereczki...

 

zdecydowanie za dużo G12 masz w zbiorniczku

 

Tak wiem,ale to jedyny sposób żeby mi w zimie(przy bardzo niskich temp.) nie darł się bzyczek że mam za mało płynu...(bo objętość się zmienia) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

bazmasta, wszystkie części elektryczne te najważniejsze, alternator, cewka,przewody WN ( tutaj możesz je jakimś silikonem zabezpieczyć ) , mogą być też centralka sterująca jeżeli jest na wierzchu z instalacją przy niej :)

poza tym kwestią mycia/czyszczenia nie jest lanie myjką cisnieniową po całym silniku ...

myjesz to pędzelkami,szczoteczkami i dobrymi środkami, płuczesz wodą pod niskim cisnieniem ... pod wysokim może wejść nie tam gdzie chcesz ;)

poza tym ja dodatkowo używam takiej nawet dosyć gorącej wody na niektóre elementy bloku silnika ;) i daje fajne efekty w połączeniu z chemią :)

fajną sprawą z chemii jest też Bremse Reiniger :D oprócz std chemi, to też fajnie radzi sobie z brudem i tłustymi nalotami :) na koniec myję silnik zawsze benzyną ekstrakcyjną wg mnie fajnie spłukuje resztki pozostałości po wcześniejszym myciu :)

a na koniec lakier w sprayu do silnika :) mogę powiedzieć o nim tyle,że po zimie nie ma białych śladów ba bloku i innych metalowych elementach :) no ,ale czyszczenia i tak wymaga :) ale czystość swoją zachowuje na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak wy nakładacie dressing na wszystkie elementy plastikowe i gumowe? bo niestety wszędzie gąbeczką nie da się podejść.. macie może jakiś sposób czy nałożyć lub może jakiś preparat w spreju lub opryskiwaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy nakładacie dressing na wszystkie elementy plastikowe i gumowe? bo niestety wszędzie gąbeczką nie da się podejść.. macie może jakiś sposób czy nałożyć lub może jakiś preparat w spreju lub opryskiwaczem?

 

Polecam Scholl Boost :good: daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że w moim samochodzie pojawił się wyciek oleju potrzebuję umyć "spód silnika" tzn, skrzynie biegów, miskę olejową...

Chciałbym to zrobić sam, za dużo się naczytałem o myciu silnika przez osoby trzecie np. że samochód nie odpala po umyciu i że siadają różne części elektryczne.

Z racji tego, że mieszkam w bloku i nie posiadam dostępu do węża ogrodowego lub innego dostępu do wody, musiałbym używać wiaderka i szmat..

 

Czy da radę coś wyczyścić aplikując K2 Akra K177M ?

Za aplikowałbym na dolną część silnika, miski olejowej oraz skrzyni biegów. Odczekałbym jakieś 2 minuty i powoli, delikatnie kilka razy namaczał gąbką, a potem przetarł szmatami, aby dowiedzieć się skąd wyciek się pojawia.

 

Robota, na pewno mozolna i nudna, ale miałbym pewność że samochód odpali, nie uszkodzę elektryki itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 może być trochę słabe, jeśli silnik nie był nigdy myty. Jeśli nie masz czym spłukać to proponuję preparat Wurth intensywny zmywacz wielozadaniowy

. Sam ostatnio miałem ten problem, preparat świetnie rozpuścił paroletni syf z dołu silnika :good:

Ps Wklejam linki a żadne nie działają :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.