Skocz do zawartości

Mycie komory silnika


bako111

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się do rozmowy, ja muszę ogarnąć taki bałagan:

 

sam0378y.jpg

 

sam0380r.jpg

 

sam0382j.jpg

 

sam0381a.jpg

 

czy takie cudo wystarczy: MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER czy musze zakupić coś mocniejszego? no i czy stężenie 1:10 będze odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebuje pilnej pomocy, myłem niedawno silnik i wszystko było ok, ale wczoraj chciałem być dokładniejszy i powtórzyłem mycie, samochód chciałem odpalić dopiero dzisiaj rano, a tu objaw jak bym miał rozładowany akumulator, najpierw rozrusznik próbował zakręcić, potem przygasały coraz bardziej kontrolki i reszta urządzeń w aucie odmówiła posłuszeństwa. Próbowałem odpalić auto za pomocą kabli ale to nic nie dało, jakby w ogóle nie było zasilania. Dodam iż sprawdziłem wszystkie możliwe bezpiecznik, a nadal nic nie działa tak jak by w ogóle nie było akumulatora. Proszę o pilną pomoc bo jestem na urlopie daleko od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odparowałeś wody, więc zalałeś aparat zapłonowy, alternator itd. Teraz albo zostaje ci czekać aż wszystko odparuje, jeżeli to nie pomoże to sprawdź błędy na kompie jeżeli świeci się pomarańczowa lampka "check" i nie gaśnie. Będziesz musiał sprawdzić alternator, kable świece, aparat itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pany a mam pytanko, czym domyć wzery na aluminowych elemntach w komorze silnika?? Do tej pory uzywam APC Surfex i R222 Total Auto Wash i wszytsko ładnie puszcza ale te wżery ni hu hu. Dokładnie chodzi mi skrzynie biegów która widać i blok silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariello01, masz jakąś fotkę jak to wygląda??

 

Na chwile obecną nie mam, gdyż aparat mam w garazu do fotorelacji która jest w trakcie realizacji :P

 

[ Dodano: 9 Wrzesień 2011, 12:38 ]

Tenzi Truck

 

:good: Zaraz zamówie sobie 5 literków co by "na zaś" było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jeśli chodzi o miejsca które warto zabezpieczyć to jeszcze wtyczka do płynu hamulcowego,tylko ona jest ciężko dostępna. U mnie jak sie okazało poprzedni właściciel myjąc silną chemia silnik uszkodził gniazdo i potem miałem problem z kontrolka ABS, ale na szczeście nie groźny. Ogólnie raczej wszystkie wtyczki lepiej zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy wymianie filtra paliwa pochlapałem sobie elementy pod maską, mimo wszystko na wiosnę miałem zastosować G101 w stężeniu 1:4 plus pędzelkowanie i spłukanie delikatnym strumieniem z myjki ciśnieniowej.

 

Czy przy spłukiwaniu z dalekiej odległości (~1,5m czyli strumień jest już dość rzadki i słaby) muszę zwrócić na coś uwagę żeby nie ochlapać?

 

Obawiam się żeby resztki ropy nie powykrzywiały lub uszkodziły jakichś gumowych lub plastikowych elementów (jest takie ryzyko?) pod maską jeśli do wiosny mam z tym czekać, próbowałem dzisiaj APC już użyć ale zanim zdążyłem zetrzeć już było zamarznięte :/

 

 

tak wygląda pacjent:

urlsj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.