Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szukam jakiegoś fajnego wosku na lato (nie ukrywam że nieźle by było żeby posiedział troszke dłużej) :oops:

zaciekawił mnie ten wosk:

 

Chemical Guys Pete's 53

 

miał z nim ktoś do czynienia? ile wytrzymuje na lakierze?

z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie ten wosk:

 

Chemical Guys Pete's 53

 

Kiedyś też ktoś chyba zrobił nim jakieś pomarańczowe autko (chyba forda) i wyglądał całkiem fajnie, poszukaj w Pokaż swój blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie ten wosk:

 

Chemical Guys Pete's 53

 

Kiedyś też ktoś chyba zrobił nim jakieś pomarańczowe autko (chyba forda) i wyglądał całkiem fajnie, poszukaj w Pokaż swój blask.

 

wczoraj znalazłem ale dzięki za uwagę i poświęcony czas :)

a ma ktoś jakieś porównanie wosku Pete's 53' do 50/50 limited concours chemical guys'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił większe zamówienie i wezmę przy okazji wosk na zimę :D

i tu się waham:

Coli 476 czy Megs 16#

Trwałość mają podobną ale który da lepszy wet look na srebrny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol, Ja jestem fanem #16. Moi zdaniem wyglądowo spisuje się leiej niż Colli. Ale niewiele lepiej :) Colli trwalszy. Ale niewiele trwalszy :)

 

krzychu147, każdy dobry cleaner - dodo, meguiars że o SV i Z nie wspomnę. Są jeszcze inne - Lusso i Victoria (ale ja jestem ich dystrybutorem, więc nie chcę byc posądzony o stronniczość ;)

 

a ma ktoś jakieś porównanie wosku Pete's 53' do 50/50 limited concours chemical guys'ów?

 

Zdecydowanie 50/50 - jeden z fajniejszych wosków. Moim zdaniem (choć nie każdy się musi zgodzić - he he) bije P53 wyglądem i trwałością. Bajecznie łatwy w aplikacji.

 

Na marginesie - żadne z tych wosków nie są produkowane dla bicia rekordów trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wypracować, to cleaner lekko ścierny. Można i maszyną na miekkim padzie. Na DW był nawet wątek kolesia który LP i żółtym padem wyprowadził całkiem konkretne swirle na lakierze Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem...wiadomo pogoda w maju różna trochę deszczu słońca i na aucie było sporo syfy. niestety nie miałem czasu umyć auta jak zawsze w sobotę :/ w niedzielę padało i tak mokre zostało wstawione do garażu. do dzisiaj świeciło ostre słońce. znalazłem czas autko ładnie umyte wszystko cacy...osuszam, a tu :shock: na masce pełno waterspotów :( próbowałem QD, cleanerem, IPA, nic nie pomogło.

miałem taki przypadek tylko raz w życiu, podczas korekty auta. kawałek stał na słońcu ale jakoś poradziłem sobie pastą.

 

ktoś doświadczony ma sprawdzony sposób? czy czeka mnie mała korekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja miałem coś takiego w Atrójce zielona perła i tylko lekko ścierna pasta pomogła ale nie miałem wtedy całej dzisiejszej wiedzy. Jeżeli QD nie pomaga to chyba tylko to pozostaje.Może jeszcze jakieś APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślady po wodzie to osad kamienia kotłowego który składa się z węglanu wapnia jak pamiętam ze szkoły (a dawno to było) więc bez szans w walce z nim jest jakakolwiek chemia która nie ma odczynu kwasowego a więc wszelkie APC czy IPA który jest alkoholem..Należy to zetrzeć i myślę że lekkościerny cleaner pomoże a z mega prostych sposobów dostępnych na już pasta Tempo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.