Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj w sklepie "jula" widziałem polerki takie

http://www.jula.pl/polerka-elektryczna- ... 0-w-010006

Miał ktoś z tym do czynienia?

Małe gąbki do tego były po niecałe 10 pln. Taka mała żółta (niby twardość średnia) była twardsza niż twarda strona germana - czy warto ewentualnie tylko ją kupić jako twarda do prac ręcznych??

 

Edit:

Widzę, że mają jeszcze jakieś kosmetyki firmy "Hamron" - spotkał się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowe pytanie, a raczej prosbe. prosilbym bardziej doswiadczonych kolegow o wypisanie trzech najbardziej trwalych sealantow z jakimi mieli stycznosc. chodzi mi tylko o trwalosc i cene do 150zl. z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
mam nietypowe pytanie, a raczej prosbe. prosilbym bardziej doswiadczonych kolegow o wypisanie trzech najbardziej trwalych sealantow z jakimi mieli stycznosc. chodzi mi tylko o trwalosc i cene do 150zl. z gory dziekuje:)

 

Poczytaj tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6670

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowe pytanie, a raczej prosbe. prosilbym bardziej doswiadczonych kolegow o wypisanie trzech najbardziej trwalych sealantow z jakimi mieli stycznosc. chodzi mi tylko o trwalosc i cene do 150zl. z gory dziekuje:)

 

Poczytaj tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6670

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=764

 

Dziekuje, nie bylo pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: jak używać najlepiej (najłatwiej) Quick Detailera po umyciu auta myjką ciśnieniową? Najpierw wytrzeć auto ręcznikiem i psikać czy na mokry lakier i dopiero wcierać? Po psiknięciu, jak długo czekać od psiknięcia do wytarcia? Posiadam QD FINISH KARE #425.

Dodatkowo, jak dużo psiknięć robić, na przykład na całą maskę?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, Dzięki za odpowiedz!

A od razu polerujesz czy odczekujesz? Ja za pierwszym razem spryskałem całe auto i dopiero polerowałem. Zacząłem od panelu który psikałem pierwszy, czyli polerowanie po ok 10 minutach... i ciężko było go spolerować :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po myciu bezdotykowym bał bym się wycierać , nie mówiąc o wcieraniu detailera

 

No to już teraz zgłupiałem :idea:

 

Myślałem, ze QD mogę właśnie używać pomiędzy myciami szamponem, na auto mam nałożony DG #111 i nie jestem w stanie myć dokładnie auta co każdy 1000KM (czyli co ok 3 dni) jak tylko jest przykurzone.

 

Myślałem, ze wystarczy QD po umyciu na bezdotykowej :shock: Podsumowywując, lepiej nie używać QD po myciu na bezdotyku :?::wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, Myjąc bezdotykowo nie jesteś w stanie usunąć w 100 % całego brudu z karoserii dlatego QD dopiero po myciu ręcznym, jak będziesz płukać nawoskowany samochód co 3 dni to będzie bardzo długo czysty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyli po myciu na bezdotyku lepiej nic nie robić?? :?::dontknow:

 

Ja proponuje umyć autko na bez dotyku z piachu i reszty rzeczy które mogą porysować a pózniej zaopatrzyć się w szampon Optimum No Rinse i umyć autko pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, Jeżeli jest tylko zakurzone czyli, nie jechałeś w deszczu, nie stało zakurzone w wilgotną noc, po prostu jest na nim luźny kurz to możesz opłukać dokładnie samą wodą na bezdotyku wytrzeć do sucha i przelecieć QD dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przed domem mam garaż i Karchera też posiadam, problem jest w tym, że o tej porze roku jak wracam do domu, a nie codziennie wracam, bo sypiam często w hotelach, jest już niestety ciemno. Bezdotyków używam po prostu w mieście gdzie akurat w danym dniu śpię, także nie jest to takie proste :(

g.pajak, Jeżeli jest tylko zakurzone czyli, nie jechałeś w deszczu, nie stało zakurzone w wilgotną noc, po prostu jest na nim luźny kurz to możesz opłukać dokładnie samą wodą na bezdotyku wytrzeć do sucha i przelecieć QD dopiero.

 

No tak właśnie tak postępowałem, ale teraz jestem jeszcze głupszy. Każdy mówi inaczej... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Umycie na bezdotyku i przetarcie QD - owszem ale latem, jak auto jest lekko zakurzone a dla niewtajemniczonych wręcz czyste i pytają: "Panie, dlaczego myjesz czysty samochód?"

Jesienią, zimą, kiedy nocą spada temperatura - auto robi się wigotne i brudy wtedy się mocniej wczepiają w lakier, gdy ludzie palą w kotłach C.O., a powietrzu pełno syfu mimo nawet ładnej pogody, wtedy bym nie ryzykował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.