Skocz do zawartości

Czym konserwujecie podwozia ?


rysiek_105

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę drogo ale dobre środki do konserwacji są drogie i mam nadzieję że nie będziesz żałował wydanej kasy. Z resztą ja na Mike-a Sandersa tez sporo wydałem plus do tego pistolet,indukcja do grzania itd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeq631 pochwal się gdzie kupiłeś produkty Mike'a Sandersa i jakie zastosowałeś przy konserwacji. Jaki sprzęt wchodzi do zestawu? Słyszałem o jakiś podgrzewaczach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz kupiłem Sandersa na forum Vw t2 był grupowy zakup i zostały 2 opakowania 4kg i 2x750gram kupiłem wszystko potem kupiłem przez kolegę na e-bay (nie mam konta na e-bay) 24kg z tego sklepu http://www.tbs-aachen.de/Mike_Sander-Mi ... _16000.htm I dalej mam na zapas. Na Allegro widziałem tez sandersa . Co do zestawu to wchodzi pistolet cisnieniowy najlepiej Vaupel 3300 hsdr ja kupiłem w tym sklepie http://www.fluid-film.pl/product.php?id_product=19. A kuchenkę indukcyjną "jednopalnikową" kupiłem dawno temu w lidlu po to bo sandersa trzeba podgrzewać do temp 100-120stopni bo na "zimno" ma konsystencje twardego masła. A do nadkoli i progów uzyłem Terotex Super 3000. Odnośnie sandersa jest kilka filmików na yt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbijam temat, bo drugie auto trzeba zabezpieczyć, a ja nie wiem czy dobry zestaw ułożyłem :mrgreen:

 

25 letnie auto, raczej bez rdzy, nieużywane zimą.

 

Wszystko oparte na Noxudolu:

 

Rust Eater 1L (na wszelki wypadek)

Noxudol 700 2L (profile zamknięte)

Noxudol 900 4L (podwozie)

Noxudol Auto Plastone 2L (nadkola)

 

Dobry wybór? wystarczająca ilość poszczególnych preparatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jesli chodzi o profile to oprócz drzwi, progi, maska, klapa, nadkola tył od wewnątrz (szczelina między nadkolem a budą) to są jeszcze podłużnice. Mi zawsze leci 3l ML (Noxudol 700 2L ciut mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxudol 700 2L (profile zamknięte) ---> można dać tez Elaskon 2000 tez jest znakomity;

Noxudol 900 4L (podwozie) - kolega stosował i tez doskonale trzyma pod podwoziem + nadkola; ja stosowałem do śrubek, etc

Noxudol Auto Plastone 2L (nadkola) - ja pokryłem cale podwozie + nadkole = doskonały jest, malowane pędzlem :);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie będę robił konserwacje podwozia w moich Golfach mk1 i 4 i profili zamkniętych w 1, po przeczytaniu topicu zdecydowałem się na produkty Noxudol 700 i 900 tylko jakie ilości będę tego potrzebował??? myślałem nad kupnem około 6-7l 900 i około 1-2l 700 i jeszcze jedno pytanie czy 700 jest faktycznie mocno penetrujące i w jakimś tam stopniu reaguje z korozją? w jednym progu okazało się ze jest dziura od wewnątrz, po wycięciu kawałka skorodowanej blachy okazało się ze próg jest pokryty rdzą od środka, ile się dało to wyczyściłem i na razie zabezpieczyłem Brunoxem bo akurat to miałem pod ręką, mam zamiar to jeszcze raz przeczyścić i położyć na to podkład epoksydowy, a resztę zabezpieczyć własnie tym N 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy po wyczyszczeniu podwozia z rdzy i zastosowaniu;

-fertan

-Pokład epoksydowy novol protect 360

Mogę położyć na całość noxunol auto plastone? Czy on na całym podwoziu się nie spisze? Jeśli spisze to czy 5 litrów starczy?

Dodam że będzie to na 24 letnim kabriolecie

Czy może novol cravit 600 jest podobnej jakości jak noxunol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro ktoś odkopał to i ja o coś spytam,

chce zajać sie rdzą w srodku auta , po mechanicznym usunieciu , popryskaniu podkladem epoksydowem ( chyba brunoxa ) co dalej zrobic ? czy wosk do profili zamknietych na to bedzie zgodny ze sztuka ? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=58 ... source=ars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636979 Czy po wyczyszczeniu podwozia z rdzy i zastosowaniu;

-fertan

-Pokład epoksydowy novol protect 360

Mogę położyć na całość noxunol auto plastone? Czy on na całym podwoziu się nie spisze? Jeśli spisze to czy 5 litrów starczy?

Dodam że będzie to na 24 letnim kabriolecie

Czy może novol cravit 600 jest podobnej jakości jak noxunol

 

Noxudol auto plastone jest bardzo gęsty i dobry do malowania pędzlem, ale dal mnie głównie miejscowo na spawach, łączeniach blach itp. Poza tym on cały czas będzie brudził w dotyku. Na niego proponuję zwykłego "baranka" np. Noxudol 1600. Tego novola nie znam, więc się nie wypowiadam.

 

637096 chce zajać sie rdzą w srodku auta , po mechanicznym usunieciu , popryskaniu podkladem epoksydowem ( chyba brunoxa ) co dalej zrobic ? czy wosk do profili zamknietych na to bedzie zgodny ze sztuka ? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=58 ... source=ars

 

brunox jest kiepski i wszystko po roku wyłazi z powrotem. Rdza w środku auta, czyli gdzie? podłoga wewnątrz?

Przede wszystkim najpierw oczyszczasz mechanicznie korozję, potem wytrawiasz np. Fertanem lub Antirust Gel, następnie podkład epoksydowy, podkład akrylowy, i dalej w zależności jakie miejsce robisz postępowanie będzie się różniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o podłoge , podejrzewam ze bede mial tam nalot , dlatego nie chodzi o to by wygladała dobrze bo bedzie zakryta , tylko zeby wiecej rdza sie nie czepiała . Jezeli brunox jest slaby jakiego podkladu epoksydowego uzyc ? oczywscie dobrze jakby mial najlepszy stosunek do ceny ;)

 

i co do profili zamknietych , czy ten wurth bedzie dobrym wyjsciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak ma to być podłoga wewnątrz to przede wszystkim najpierw oczyszczasz mechanicznie korozję, potem wytrawiasz np. Fertanem lub Antirust Gel, następnie podkład epoksydowy np. Novol, podkład akrylowy (tu obojętnie) i na to powinien być lakier. Ewentualnie możesz zamiast lakieru dać baranka tylko takiego, który będzie suchy w dotyku i nie będzie brudził wykładziny, albo okleić matami.

 

Do profili zamkniętych może być wurth, ale lepszy jest noxudol do profili zamkniętych, ewentualnie dinitrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wielkie dzieki za pomoc , jutro zakupy zgodnie z twoimi zalecami , pod dywan jednak chciałbym dać baranka zamiast lakieru bo podobno lepiej ochorni niz lakier a dla mnie zależy na jak najtrwalszej ochronie . Wielkie dziekuje !

Chciałbym jeszcze tylko się upewnić jakiego 'suchego' baranka najlepiej kupić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.