Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sony NEx3N z obiektywem to zaczyna się od 1500zł :(

 

Właśnie nie jestem napalony na lustro tylko chciałbym coś lepszego niż moje i taki który może uchwycić głebie koloru samochodu, zrobi ładnie 50/50 i kropelki przykładowo też.

Na pewno mega plusem jest to co mówisz, jadąc na wakację biorę lekki aparat na szyje i bez problemu wszystko się odbywa.

 

Myślisz, że ten Samsung się nada ?

Cena spoko jak dla mnie, tylko on ma Wifi co pewnie jestm zbędną funkcją za która i tak dopłacam nie potrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie odpowiedź to niestety o 300zł za duża cena...

Wiele osób poleca tego ZX2, ale cena ceną...

 

A z innej beczki na jakie parametry patrzyć aby np. móc zrobić ładnie 50/50 lub kropelki?

BO wiadomo, że jak takie wyjdą ok zdjęcia to i na wakacjach będzie piknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednym z ważniejszych parametrów które ma lustrzanka to szybki AF-Autofocus, mówiąc prostszym językiem bardzo szybko łapie ostrość i jest gotowa do zrobienia ostrej fotki. Ten zestaw o którym piszesz tj. D50+18-55 jeżeli byłby do kupienia w cenie 600 zł to myślę że to jest dobra cena.

Co do zrobienia ładnego 50/50 to myślę że każdym aparatem to zrobisz i to jest kwestja doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem pierdoła i swoim nie umiałem ich zrobić, ale jeśli każdym zrobię to wolałbym np. Nikon L830 lub CANON PowerShot SX510 niby komoakty ale chyba dobre parametrowo no i za ok 800zł mam nowy aparat. Lub tego Samsunga NX2000 z wymienną optyką.

Bardzo bym chciał nie wgłębiać się bardzo w techniki robienia zdjęć ostawień prawidłowych itp.

 

Do tej pory kochałem to, że włączałem tryb auto i pstryk... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk Jak chcesz coś prostego to nie aparat z wymienna optyką. Po co CI zabawa z obiektywami dodatkowymi? Kompakt ma na tyle uniwersalna ogniskową że powinno być Ok :D

 

Wszystko co kupisz w granicach tych 800 PLN będzie Ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie liczy się ogniskowa czyli jak blisko lub szeroko aparat pokaże Ci obrazek w wizjerze\ na ekranie. Za obiektywem kompaktu kryje się mniejsza matryca (rozmiarowo) niż w lustrzankach stąd ich małe rozmiary i mniejsze obiektywy.

 

Jeśli ma to być kompakt jestem gotowy zaryzykować i powiedzieć że jeśli będziesz kupował w sklepie i wydasz porównywalna kasę dostaniesz podobne parametry...bajery to inna sprawa. Ale aparat ma zdjęcia robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D50+18-55 jeżeli byłby do kupienia w cenie 600 zł to myślę że to jest dobra cena.

Ta, rewelacja, 10 letni aparat z iso max 1600... Używalne 800.

Co Ci po szybkim AF skoro trochę mniej światła i nic już nie zrobisz? To jest powoli zabytek, po co się w to pchać? Bez sensu.

Przesiadając się z d70 (czyli prawie bliźniak) na niski model Sony (a450) różnica na plus była ogromna. Czas robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik - czy ty kiedyś miałeś D50? bo piszesz tak jak byś miał. Jeżeli miałeś to nie wiem co ci się w nim nie podobało. Ciągle wspominasz o tym ISO - jak często fotografujesz w warunkach w których ISO przekracza 800? Miałem kiedyś D50 a przed nim jakieś 12 lat temu D100 i powiem ci że D50 mimo to iż to jest dwucyfrowe body miało znacznie lepiej używalne ISO niż D100. Co ciekawe nie wiem, może się mylę ale sądzę że osoba zastanawiająca się nad kupnem aparatu do 800 zł jako tego jedynego nie jest w stanie ani w 50% go wykorzystać.

Nie próbuje nikogo przekonać do tego aparatu ani nie zależy mi na tym czy ktoś go kupi czy nie, ale moje zdanie jest takie że ten właśnie model za 600 zł to jest bardzo dobry zakup który dla osoby zajmującej się fotografią od przypadku do przypadku na ustawieniu AUTO będzie bardzo dobrze się spisywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik - czy ty kiedyś miałeś D50? bo piszesz tak jak byś miał. Jeżeli miałeś to nie wiem co ci się w nim nie podobało. Ciągle wspominasz o tym ISO - jak często fotografujesz w warunkach w których ISO przekracza 800? Miałem kiedyś D50 a przed nim jakieś 12 lat temu D100 i powiem ci że D50 mimo to iż to jest dwucyfrowe body miało znacznie lepiej używalne ISO niż D100. Co ciekawe nie wiem, może się mylę ale sądzę że osoba zastanawiająca się nad kupnem aparatu do 800 zł jako tego jedynego nie jest w stanie ani w 50% go wykorzystać.

Nie próbuje nikogo przekonać do tego aparatu ani nie zależy mi na tym czy ktoś go kupi czy nie, ale moje zdanie jest takie że ten właśnie model za 600 zł to jest bardzo dobry zakup który dla osoby zajmującej się fotografią od przypadku do przypadku na ustawieniu AUTO będzie bardzo dobrze się spisywał

Miałem D50 - miałbym dalej gdyby nie to, że padł mi mechanizm podnoszenia lustra i naprawa przekroczyła wartość aparatu. Bardzo często fotografowałem na bankietach i używałem ISO800 - po drobnej korekcie w Photoshopie szumu nie było. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, miałem d70s, czyli niemal to samo. Po przejściu na sony A450 było na prawdę SPORO lepiej chyba pod każdym względem (przez jakiś czas mieliśmy do dyspozycji oba aparaty). Szybszy, większa rozpiętość tonalna, sporo mniejsze szumy (przepaść wręcz), dodatkowe piksele pozwalają na trochę swobodniejsze kadrowanie. Na prawdę bez sensu kupować taki zabytek, ok, był niezły ale w tym czasie na prawdę się sporo działo na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik - masz rację, jak najbardziej. Ja wyłącznie odnoszę się do ceny za ten D50 i uważam że za 600 zł wziął bym go. Jeżeli nie popsuje się to będzie służył. Dla osoby czy to mało czy średnio zaawansowanej da radę. Nie ma się co spierać bo jak napisałem nie pomniejszam wyższości twoich propozycji a tylko odnoszę się do ceny za ten konkretny model gdyż pytanie było czy warto ten model kupić w takich a takich pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, teraz jeszcze mam trochę inne pytanie, jak ująć ładnie 50/50 w garażu raczej słabo oświetlonym?

Planuje kupić metahalogen od kolegi z forum bmwscr, czy jak taki przystawię i będzie z góry oświetlał auto to wyjdzie jakoś to w miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw to podstawa przy słabym oświetleniu. Ustawiasz iso na najniższe i ustawiasz ostrość w miejscu zdjęcia taśmy maskującej (jak bedzie problem to ustaw w trybie manual) Z góry to maska/dach/klapa dobrze wyjdzie, statyw mozesz przestawiac dowolnie więc napewno znajdziejsz odpowiednia perspektywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o statyw do aparatu :mrgreen: ale metahalogen na statywie tez jest potrzebny, żeby doświetlać jak robisz zdjęcie drzwi czy innej powierzchni bocznej ;)

Tak myślałem, że się wygłupiłem:)

Ale dzięki za info będę brał to pod uwagę kupując aparat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję rzeczowej porady - mój Canon Eos 500D powoli dobija żywota (wydaje mi się, że zdjęcia nie wychodzą już tak ładnie jak na początku). Aparat ma już 5 lat ,coś tam nim zostało pstryknięte i przymierzam się do zakupu czegoś nowego. Teraz mam dylemat co kupić, cena tak ok 3000PLN, czy znowu lustrzankę, czy coś z nowoczesnych kompaktów. Dodam, że przyzwyczaiłem się do jakości fotek z lustra i chciałbym żeby kolejny sprzęt nie rozczarował. A może w moim aparacie coś siadło i fotki nie są już takie ładne, ale da się to naprawić, może osoby "siedzące" w temacie są w stanie coś podpowiedzieć, mogę podesłać jakieś fotki, może wprawne oko wyłapie co jest nie tak. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.