Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zamierzam się zajmować fotografią w jakiś bardzo profesjonalny sposób/zarobkowo. Chcę zakupić przyzwoitą lustrzankę z przyzwoitym/mi szkłami kitowymi. Pentax - jeśli chodzi o kitowe szkła - oferuje bardzo dobrą jakość. I tylko tyle wymagam. ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentax - jeśli chodzi o kitowe szkła - oferuje bardzo dobrą jakość.

 

Tylko ZUIKO były lepsze pod tym względem. Dla amatora, który na 99,99% nie wyjdzie ponad to co dostanie przy zakupie, moim zdaniem, korpus PENTAXA z dualkitem będzie najlepszym wyborem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc 8-)

 

Chciałem dzisiaj zrobić zdjęcie sarenek które podjadały moje tuje, niestety pomimo fajnego aparatu nie mogłem cyknać fotki bo były zbyt daleko...

 

Wychodzi na to że potrzebuje jakiegoś "zuma", tylko kompletnie nie wiem co szukać, może ktoś podrzuci jakiś konkretny link na allegro, do jakieś licytacji albo aukcji ;)

 

Aparat Pentax K100d Super, z kitowym obiektywem 18-55

 

Odrazu pisze że zero kumacji w temacie :mrgreen:

 

Coś do 350zł da rade kupić, oczywiście może być używany bo nowego to raczej w tej cenie nie dostane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie znalażłem podobnego działu więc pytam tu, jaki aparat wart zainteresowania do 1k zł, głównie żależy mi na dobrym trybie makro, filmach conajmniej w 720p, dobrych zdjęciach wieczorem/w nocy. Na co głównie zwrócic uwage przy zakupie, jakie firmy omijać? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalażłem podobnego działu więc pytam tu, jaki aparat wart zainteresowania do 1k zł, głównie żależy mi na dobrym trybie makro, filmach conajmniej w 720p, dobrych zdjęciach wieczorem/w nocy. Na co głównie zwrócic uwage przy zakupie, jakie firmy omijać? :idea:

 

Jesli zdjecia wieczorne w trudnych warunkachboswietleniowych to nalezaloby patrzec na obiektyw a raczej jego charakterystyke.Glowni chodzi o jasnosc obiektywu tzw. f.Przykladowo Samaung EX1 ma swiatlo 1.8 i to jiz jest dobra wartosc.Mialem ten model i polecam.Na rynku wiele jest ciekawych aparatow.jednak do tysiaka to ten jest moim faworytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio Canona 550 z szerokokątnym obiektywem (nie wiem jaki model a mogę sprawdzić), na allegro w cenie trochę powyżej 2k. Wcześniej miałem alfe 550 i nawet taki laik jak ja widzi różnicę. Aparat jest rewelacyjny, mniejszy od przedniego i kręci filmy w HD, droga w zakupie jest tylko karta do nagrywania. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirko, też mi się tak wydaje. Nie było jednak łatwo. Praktycznie większość z ostatnich 2-3 miesięcy spędziłem na różnego rodzaju forach foto, czytaniu opinii, porównywaniu parametrów, wad itp, itd. Przyznam, że miałem łeb tak spuchnięty od natłoku informacji, że szok. Na początku oczywiście nastawiłem się na mainstreamowe firmy - Canon, Nikon. Jednak w tej klasie cenowej szału nie znalazłem - Canon w kwocie do 2500 pln oferuje modele, ktore w dotyku są jakieś takie tandetnie plastikowe, Nikon trochę lepiej wypada jednak - póki co - odstrasza jeszcze masa fatalnych opinii o jego serwisie/obsłudze po-sprzedażowej. Potem sprawdzałem co do zaoferowania ma Sony. Bajeranckie aparaty jednak czegoś mi w nich brakuje - nie zrobiły na mnie wrażenia. Aż zza winkla wyskoczył Pentax, którego nawet specjalnie nie kojarzyłem - dalej jest w naszym kraju słabo znany. Po zgłębieniu lektury pozostał tylko wybór - K5 czy K30. Finalnie wygrał K30 z uwagi na:

- trochę bardziej kompaktowe gabaryty

- nie aż tak masakrycznie rozbudowane opcje jak w K5 (co w przypadku rozpoczynania przygody z lustrzankami może przerazić)

- uszczelniony korpus (tak jak w K5, czego jednak próżno szukać w podobnej cenie u C czy N)

- świeższe względem K5 body, trochę poprawiony soft i jakieś niedociągnięcia z K5

- trochę bardziej dopracowane opcje filmowania względem K5.

Myślę, że ta puszeczka da mi wiele frajdy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77, i do tego pasek z jedynym w swoim rodzaju czerwonym napisem ;)

 

Je też już niemal klikałem "Kup teraz", mam co mam i jestem zachwycony do dziś, mimo to jeżeli miałbym polecać lub kupować lustrzankę nie będąc spowinowaconym z Nikonem brałbym Pentaxa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego pasek z jedynym w swoim rodzaju czerwonym napisem

Akurat odnośnie tego paska - dodawanego standardowo do ich aparatów - słyszałem raczej średnie opinie, że ponoć szybko się sypie. Na szczęście to tylko pasek - nie ten to inny. :D

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, Celowałbym bardziej w Lumixa. Fz 150 to bardzo dobry model i ma bardzo pochlebne opinie. Co do Canona to wcześniejsze modele miały raczej średnie opinie. Nie wiem co prawda jak się sprawuje sx40hs ale chyba jednak Panas lepiej opanował sztukę robienia kompaktów cyfrowych.

Mój zakup od wczoraj już na chacie:

 

k30b.jpg

 

Ma masę ustawień, opcji itp i czeka mnie spora lektura instrukcji.

Zanim aparat przyszedł zakupiłem już wcześniej do niego:

- tulipana przeciwsłonecznego (używka, która została zmatowiona od wewnątrz aby wyeliminować wszelkie odblaski od obudowy - stąd dziwny wygląd tulipana na zdjęciu)

- pilota do zdalnego wyzwalania migawki

- koszyczek do zapięcia 4 akumulatorów/baterii AA zamiast fabrycznego bloku aku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nawet trochę się zdziwiłem, że szkło nie w wersji WR.

Pierwsze, co bym zrobił, po zapoznaniu się z puszką, to wgranie firmware 1.02.

 

Dawno tu nie byłem, więc odniosę się do starszego postu o dobrej jakości kitowych obiektywów Pentaksa. Dobra jakość ma charakter potencjalny. Sprawdź sobie dokładnie, jak toto ostrzy. Jak trafisz dobry egzemplarz, to będzie przyzwoicie już na pełnym otworze, zarówno na 18 jak i 55 mm. Niestety trafiają się takie 18-55, że jakość zaczyna się od f8. Ot, cały Pentax, odkąd montują obiektywy w Wietnamie, przebierać trza, bo potrafią popsuć nawet takie FA 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, co bym zrobił, po zapoznaniu się z puszką, to wgranie firmware 1.02.

Już od drugiego dnia po zakupie siedzi 1.02. ;)

Kilka fot strzelonych na szybko:

 

 

19530832.jpg

 

54546537.jpg

 

10484555.jpg

 

59610007.jpg

 

25796030.jpg

 

Zabawa z ekstrakcją koloru - można zostawić maksymalnie 2 kolory, wybieramy z 6 czy 7 barw podstawowych. Można też ustawiać ich nasycenie:

 

99400968.jpg

 

59929120.jpg

 

Mam świadomość, że nie są to jeszcze zdjęcia jak z żurnala bo i moje umiejętności są jeszcze dość mizerne.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tutaj.

potrzebuje maly aparat do 150zl, który będzie służył tylko do robienia zdjęć slajdów na wykładach. Jakiego używanego aparatu szukać? A moze jakis nowy w cenie niewiele wyzszej :mrgreen: ? Na jaki parametr zwrócić uwagę przy moim wymaganiu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.