Skocz do zawartości

Atomizer pianujący + piana snow foam


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Mialem okazje pobawic sie troche VP pH neutral, co prawda przy uzyciu opryskiwacza recznego ale nawet z nim efekt dzialania "piany" jest swietny. Auto opryskane, zostawione na 5 minut. Po splukaniu myjka cisnieniowa wiekszosc brudu zostala usunieta. Rekawica nie miala juz prawie co zbierac, moze troche szarego nalotu ale podczas mycia ani razu sie nie zabrudzila. W kazdym razie nawet na nawoskowanym aucie, bez uzycia piany myjka cisnieniowa zostawiala bardzo duzo przywartego brudu. Roznica pomiedzy myciem z wstepem z pH-Neutral a bez jest kolosalna. Dla mnie bedzie to juz etap obowiazkowy, chyba, ze zaobserwuje, ze piana znaczoca pogarsza trwalosc wosku (chociaz na razie po 2 myciach nic takiego nie zaobserwowalem)

Co do opryskiwacza to korzystalem z koncowki pianujacej takiej jak w temacie, jak i z zwyklej. Recznie pokrycie roztworem calego auta zajmuje sporo czasu no i trzeba sie przy tym troche napocic. Wydaje mi sie, ze latwiej jest z zwykla koncowka niz ta pianujaca. Piany nie ma wtedy praktycznie wcale ale roztwor dziala tak samo a moze nawet i troche lepiej. W kazdym razie na pewno warto kupic opryskiwacz cisniowy, ktory wraz z phNeutral jest super rozwiazaniem na myjnie samoobslugowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Na stronie producenta FM 10 chyba można kupić te końcówki, które wytwarzają pianę. Ciekawe czy pasuje to do innego opryskiwacza.

 

Nie pasuje - a nawet jesli to nie pieni. Bo to nie w samej końcówce jest "magia"

A taką końcówkę możesz kupić w POLISHANGEL.PL - Oni są głownym przedstawicielem GLORIA Garten GmbH w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dokładnie taką samą jak na 1 stronie, w 1 poście tego wątku (identyczne rezultaty z APC Meguiars właśnie)

 

jest mocny strzał z atomizera i wieeeelki rozbryzg na ucelowanej powierzchni; więc to się chyba tylko nadaje do nadkoli, silnika...

 

bo testowałem taki atomizer z VP Bilberry i środka poszło dużo za dużo na felgę, zdecydowanie lepszy jest zwykły, nawet ten mały do butelek PET dużo lepszy od pianującego w tym wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szukam jakiegoś ręcznego atomizera, który dawałby pianę (mycie kół, nadkoli, silnik, wnęki), coś polecicie?

 

Opakowanie po Clinie z fabrycznym atomizerem pianującym w 100% zdaje egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szukam jakiegoś ręcznego atomizera, który dawałby pianę (mycie kół, nadkoli, silnik, wnęki), coś polecicie?

 

Opakowanie po Clinie z fabrycznym atomizerem pianującym w 100% zdaje egzamin :)

+1

Uzywałem i potwierdzam.

Rewelacja ;)

 

ja mam jeden i drugi,różnic jak dla mnie nie ma :-]

poza cena chyba,bo atomizer pianujacy 8zeta z groszami a clin 6 z jakąś końcówką :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję zakup gloria FM10. W związku z tym mam kilka pytań:

1) czy po użyciu gloria fm10 można wycierać auto? czy to w miarę bezpieczne? czy stanowczo odradza się takie działanie/osuszanie za pomocą ValetPRO Large Blue Fluffer

2) jak wyglądają aktywne piany na myjce samoobsługowej na tle np polecanego tutaj ValetPro Snow Foam?

3) na ile myć wystarczy 5l valetpro ph neutral snow foam przy użyciu wspomnianej glorii ? ile zużywa się na jedno mycie samochodu wielkości seat leon ?

 

dodam, że samochód jest myty na myjce samoobsługowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpakowałeś się w niewłaściwy temat (odpowiedzi znalazłbyś tu http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4657 ), ale odpowiem...

1 - nie jest to wskazane, bo zostaje nadal brud, który należałoby domyć rękawicą/gąbką

2 - są inne skuteczniejsze

3 - 30 ml/1 litr więc 5L wystarczy na 166 pianowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie była mowa o glorii fm10 dlatego napisałem tutaj, ale faktycznie tamten temat chyba byłbym bardziej właściwy :) jeżeli jest taka możliwość to proszę o przeniesienie....

1) ok, zapytałem tylko żeby się upewnić w moim przekonaniu:)

2)

są inne skuteczniejsze
są inne dostępne i skuteczniejsze od VP snow foam? czy miałeś na myśli, że VP snow foam jest skuteczniejsza od tych, które znajdują się na myjkach samoobsługowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest skuteczniejsza od tych, które znajdują się na myjkach samoobsługowych?

 

Na myjkach bezdotykowych raczej nie ma pian aktywnych, co jedynie proszek.

 

VP Neutral jest zalecana przy myciu aut zakonserowanych przynajmniej woskiem. Jej siła myjąca jest mała i służy raczej do delikatnego prewashu. Silniejsza jest piana VP Combo, ale tym samym troszkę mocniej "killuje" wosk.

 

Można pH neutral w mocniejszym stężeniu, lecz zaleca się wówczas prace na dwóch filcach. (4 krażki filcowe znajdują się w dyszy urządzenia - wyjmujemy dwa i możemy pokusić się nawet o 45-50ml/1L wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli inne aktywne piany, którymi zalewasz Glorię - ja ostatnio pianuję Autobrite MagiFoam, która jest w moim odczuciu skuteczniejsza.

Bezdotyk służy w całym procesie jedynie do opłukania wodą demineralizowaną (program 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.