Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

kawałek pręta ~fi35 lub sześciokąta S35, gwint wewnętrzny M14 na długość 35mm i gwint zewnętrzny M14 na długość 35mm i z głowy. Sam mam takie, krótkie i długie. Fi bodajże 25mm.

 

EVO jakie dobre wyważenie ?? Pręt nie ma mieć bicia - ma być prosty. I nic więcej. Najlepiej zrobić to z pręta o większej średnicy, stoczyć na mniejszą i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muti, nie ma uniwersalnej teorii polerowanie. każdy z wymienionych przez Ciebie elementów jest zmienny i zależny od prędkości obrotowej, zniszczenia lakieru, kształtu elementu, oczekiwanego stopnia i tempa korekty!

generalnie pracując na niższych obrotach masz możliwość mocniejszego docisku, pracowania na mniejszym obszarze - pomocne przy bardzo głębokich defektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli,generalnie docisk zalezny jest jak duzo chce zetrzec,czyli od defektow?bo na touranie mam tylko powierzchowne swirle i pare glebszych rysek,czyli bede pracowal na niewielkim docisku,zeby nie zebrac za duzo,bo bez sensu.

Dzieki Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setop, na oko to jest tak: na jeden samochód potrzebujesz 50ml Fast Cut+, na inny 300ml... Wszystko zależy od:

- twardości lakieru;

- gąbki z którą pracujesz;

- głębokości rys;

- oczekiwanej korekcji;

- wreszcie techniki i doświadczenia.

 

Trochę za dużo zmiennych, żeby coś ocenić "na oko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, tak - działa ;)

oczywiście nie jestem w stanie Ci powiedzieć jaki wymierny wpływ na trwałość ma taka kombinacja, gdyż jest zbyt wiele zmiennych przy każdym teście, w różnice mogą być rzędu dni...

stosowałem w ten sposób: carbon na CF, lusso na CF, lusso na HDC, carbon na HDC, onyx na CF, onyx na HDC, concorso na HDC, każda z kombinacji działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samych opryskiwaczy korzystałem z końcówki pieniącej nie. Opryskiwacze są w porządku, jakość dobra adekwatna do ceny. Czy końcówka pianująca zda egzamin tego nie wiem ale taki opryskwiacz zawsze się przyda np żeby nanieść jakiś pre wash na auto przed myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opryskiwaczy Kwazara też korzystam, tych nieciśnieniowych (Mercury Pro+) i jestem mega zadowolony. Skoro piszecie, że dają rade to trzeba wypróbować i zdam relacją jak końcówka pieniąca się sprawuje. Generalnie koszt nie jest jakiś wielki... opryskiwacz 45zł + 12-15zł końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.