Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy butelka z atomizerem po Megsie Natural Shine jest taka sama jak np. po Ultimate Quick Detailer ? Innymi słowy, da radę jej użyć do jakiegoś quick detailera ?

Evo, butelka i atomizer jak najbardziej się nadadzą pytanie tylko czy dasz radę je doczyścić po Natural Shine??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Myślałem o tym żeby przepłukać ją kilkukrotnie mocnym roztworem Ludwika albo APC ?

 

Butelke i atomizer po dressignu Chemical Guys który był dużo bardziej tłusty udało mi się w ten sposób uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany na tym forum chyba kilkadziesiąt razy. jak ktoś nie ma dość zapału żeby poszukać na forum to nie sadzę żeby wytrwał kilka godzin ręcznie polerując auto :)

 

tak czy siak zawsze warto robić nawet ręczna korektę, ale nie ma co oczekiwać cudów.

Potrzeba min. 1-2h na element a jak masz lakier w słabym stanie nie usuniesz i tak wszystkich rys ale zawsze trochę błysku autko nabierze.

polecam kupić też

CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR

 

troszkę ułatwi pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmialo:

Plastikowe zderzaki i inne elementy również są traktowane polerką mechaniczną ? :) oczywiście w jeśli takowej korekty wymagają - czy stosowane są te same pasty co do blachy ?

 

wiec uzywamy tych samych past - wiadomo, ze agresywnosc dobieramy odpowiednio ale nie chcesz chyba powiedziec , ze lakier na karoserii robisz innego typu pastami, a lusterko innymi w sensie: "specjalna pasta do lakierowanych lusterek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że jeszcze nie pora ale juz myslę jak potraktować auto rodziców na wiosnę. Jest to Golf VI z maja tego roku czerwony niemetalik. Od początku traktowany zgodnie ze sztuką, ale wiadomo że jakieś mnimalne swirle są a po zimie pewno ich przybędzie. Do tego nawet glinka (BH soft) zostawia minimalne hologramy(trudny i delikatny lakier) a wiadomo że glinkowanie będzie. Ręcznie SwirlX? SRP czy może wystarczy lekko ścierny cleaner jak Lime Prime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie dyskutuje, wiec ponowie pytanie: Czy EF uzywasz do lakieru, ktory jest na elementach karoserii wyprodukowanych z "blachy" czy tylko lakierowanych elementach plastikowych np lusterkach?

 

PS

Przez to ze udziela sie takich odpowiedzi, ludzie bladza po tym forum jak we mgle, zaraz ktos sie odezwie, ze widzial post, ze EF to tylko do lusterek bo nie sa z "blachy" jakby byly to FC+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krz_p, mam Swirla, uzywałem maszynowo na miekkiej gąbce jako wykończenie przy robieniu swojego auta-bardzo dobrze wspominam. A najbardziej bliski jestem zakupu SRP bo i troche wypoleruje i zamaskuje a jednocześnie da namiastkę cleanera przed woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

aro_77,

 

jeśli z którejkolwiek wypowiedzi wywnioskowałeś że EF używam tylko do plastików, to sugeruje przeczytać jeszcze raz. Napisałem że jeśli mamy podobne uszkodzenia na metalu i na lakierze to w ruch pójdą odpowiednio FC i EF, z tego powodu o którym wspomniałem w pierwszym poście tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z czytaniem i rozumieniem, zadajc pytanie np: "...nie chcesz chyba powiedziec , ze lakier na karoserii robisz innego typu pastami, a lusterko innymi w sensie: "specjalna pasta do lakierowanych lusterek"?

odpowiedziales:

"Tak,często tak robie."

To by wskazywalo, ze uzywasz specjalnej pasty, a ona nie jest w niczym specjalna tylko ma inna agresywnosc. Potem osoby, ktore sa od niedawna rozumieja to doslownie i jest problem. :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.