Skocz do zawartości

[Warszawa] Propozycja spotkania regionalnego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Czytałem na jakichś-tam forach, że ma masakrycznie długi czas wiązania - rzędu 25-30 min - może było mu za krótko/za zimno...? :-]

Przestrzegaliśmy tego: nagrzewaliśmy lampami i kontrolowaliśmy elektronicznym miernikiem temperatury. :good:

To co pamiętam (ale może ktoś z obecnych na hali potwierdzi), to tylna klapa miała około 20 stopni. ;)

KosmetykaAutpl20100303085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 567
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Ostatnie spotkanie odbyło się na roboczo :ad: i dla niektórych trwało dłużej aniżeli ośmiogodzinna dniówka. :shock:

Dużo zrobiliśmy, ale czas spędziliśmy na wesoło. :D

 

KosmetykaAutpl20100303090ohnenr.jpg

 

 

Sprawdziliśmy kropelkowanie na X5 od @PN (Swizöl/Swissvax Saphir, Swizöl/Swissvax Concorso, Collinite # 915, Caramba Carnauba Edel Wachs), nałożone 5.11.2009 na spotkaniu

 

 

 

Collinite #915 oraz Caramba Carnauba Edel Wachs znacznie gorzej :thumbdown: wyglądają od pozostałych wosków, ale jeszcze dobrze spływają :good:

Teraz musimy bardzo uważać, ponieważ lada dzień/tydzień mogą zajść znaczne zmiany :!:

 

Następnie sprawdziliśmy Reno od @Arglist Zymöl Glasur, Sonax PREMIUM CLASS CARNAUBA CARE, Dodo Orange Crush, Dodo Supernatural, które nałożyliśmy 17.11.2009.

 

Film z oryginalnym komentarzem , 8-) który mówi sam za siebie :cry: .

 

 

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Dlatego postanowiliśmy test powtórzyć:

 

KosmetykaAutpl20100303001ohneKFZ.jpg

KosmetykaAutpl20100303004.jpg

KosmetykaAutpl20100303006.jpg

KosmetykaAutpl20100303011.jpg

 

 

Sprawdziliśmy również woski na Skodzie @Fernando: Zymöl Titanium, Wolfgang Fuzion Estate Wax, Autoglym High Definition Wax, Meguiar´s #26.

Woski nałożyliśmy na spotkaniu forum trzy tygodnie wcześniej. :good:

 

 

 

Testowaliśmy wizualnie, konsystencje jak również zapach wosków Migliore: Frutta, Original, Primo, Competizione oraz Wheel Seal (do felg).

 

CIMG9175.jpg

 

 

Woski są bardzo miękkie, za wyjątkiem Competizione, który różni się również w zapachu.

Migliore: Frutta, Original, Primo są typowymi woski do zabawy, za przystępną cenę.

Ich mocny zapach cytrusowy odróżnia się od zapachu Competizione, który jest bardziej wyrafinowany. ;)

 

No więc jak mogło się obejść bez testu porównującego. :acute:

Ponieważ Migliore Competizione jest jednym z droższych wosków (w USA $250 za jedyne 170 gram) postanowiliśmy iż konkurentem będzie Swissvax Mystery (wosk referencyjny).

 

Tylna klapa została wpierw wyglinkowana przez @Fernando i @Metys -a

 

KosmetykaAutpl20100303053ohnenr.jpg

 

 

Migliore nie posiada w ofercie Pre-Cleaner, :idea: więc użyliśmy Dodo.

 

KosmetykaAutpl20100303060.jpg

 

 

Po nałożeniu wosków i ich wypolerowaniu przyszła kolej na zdjęcia.

 

KosmetykaAutpl20100303096.jpg

 

 

O :shock: ,

sorry – drobna pomyłka – ten wosk po lewej stronie jest z najwyższej półki i nieosiągalny dla wielu ludzi, zwłaszcza o wzroście poniżej 175 cm! :shock:

 

Na hali wosk ten stoi w regale na najwyższej półce i jak @kanar zauważył:

 

„ten wosk z najwyższej półki jest dla mnie nieosiągalny" :lol: :lol: :lol: .

 

 

Oto właściwe zdjęcie:

 

KosmetykaAutpl20100303098.jpg

 

 

Profilaktycznie :-] zrobiliśmy zdjęcia gdzie słoiki są zamienione miejscami (nigdy nic nie wiadomo :D )

 

KosmetykaAutpl20100303095.jpg

KosmetykaAutpl20100303084.jpg

 

 

Migliore Competizione ma znacznie słabszy „poślizg” aniżeli Swissvax Mystery, co prawdopodobnie odbije się przy kropelkowaniu

 

KosmetykaAutpl20100303083.jpg

 

 

Resztę wyników czas pokaże. ;)

 

 

 

Podczas dwóch ostatnich spotkań, członkowie forum mieli możliwość czynnie brać udział w biciu rekordu świata w nakładaniu Zaino.

 

cwwc200920100210_DCS03374.jpg

KosmetykaAutpl20100303015.jpg

KosmetykaAutpl20100303109.jpg

 

Rekord do dej pory należy do anglików, którzy pobili rekord amerykanów.

 

Więcej na temat Rekord Świata ZAIONO tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fernando napisał/a:

różnica między woskiem Migliore Competizione a konkurencyjnym woskiem

 

 

rozumiem, że migliore słabiej? :idea::o Czytałem na jakichś-tam forach, że ma masakrycznie długi czas wiązania - rzędu 25-30 min - może było mu za krótko/za zimno...? :-]

 

Migliore znacznie słabiej. Spolerowaliśmy po ponad 20 minutach, za zimno też raczej nie było, bo klapa miała ponad 20 stopni po nałożeniu wosku... Być może śliskość poprawiłaby się po drugim polerowaniu. Myślę, że trzeba by przeprowadzić je po paru godzinach dalszego wygrzewania w temperaturze ponad 20 stopni (w końcu producent obiecuje bardzo wysoką zawartość karnauby), ale nie mieliśmy możliwości tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woski z najwyższej półki też trzeba będzie włączyć do testów ;) Krzysiek za mało się kręciłeś przy półce :) Arku jeszcze jedno urządzenie było bardzo mocno rozchwytywane przy spotkaniu takie do usuwania wody z podłogi czy mógł byś wstawić jakieś zdjęcie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu z działu usługi auto detailingu chciałbym pojawić się na najbliższym spotkaniu celem pokazania produktów na żywo i dania możliwości przetestowania ich. Nie wiem jednak na kiedy planowane jest następne spotkanie, gdzie się odbędzie i o której godzinie?

 

Być może w temacie jest gdzieś odpowiedź, ale szczerze mówiąc nie mam czasu na czytanie 36 stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
woski z najwyższej półki też trzeba będzie włączyć do testów ;) Krzysiek za mało się kręciłeś przy półce :) Arku jeszcze jedno urządzenie było bardzo mocno rozchwytywane przy spotkaniu takie do usuwania wody z podłogi czy mógł byś wstawić jakieś zdjęcie :o

Hmmm, :o ze względu na równouprawnienia kobiet itd. zastanawiałem się czy wstawić.

No ale jak tak bardzo chcesz, to odmówić nie mogę 8-) :

 

podczas gdy @Mysza używała maszyny,

 

KosmetykaAutpl20100303079.jpg

KosmetykaAutpl20100303080.jpg

 

panowie (jak na panów przystało) dopingowali :-] (przyglądali się)

 

KosmetykaAutpl20100303081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji - julian mi się pochwalił, że wiosenne porządki z Hondą zrobił i właśnie praktycznie umarła mu Victoria Concourse co ją rączkami na początku lutego nakładał... Więc resztki miłosiernie ściągnął cleanerem :-]

 

W sumie jakieś 1.5 miesiąca w zimie to nie najgorzej jak na miękki wosk konkursowy o zapachu truskaweczek :kox: Z mojej pamięci wynika, że dwie warstwy by życie tego wydłużyły, do jakichś dwóch miesięcy... Tak było u mnie, co prawda latem: jedna warstwa 2 miesiące, dwie - do trzech dociągnęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator
kurcze świetna sprawa tak sie spotkać i pogadać o tematach, szkoda że w wawie niemam takich :( ale w sumie nic straconego ;)
Przecież był, nawet ja tam dotarłem;p

oooo był był, może i był ale do dawno i nieprawda :)

To fakt :o - więc:

 

Zapraszam na spotkanie w wtorek 9.11 jak zwykle w hali przy ulicy Stanisława Bodycha 41c od godziny 17-tej.

 

Oczywiście ci którzy nie zdążą na 17-tą mogą przyjść później.

 

Kawa, zimne napoje i pizza zapewnione ;) (koszta od osoby: 0)

 

Zainteresowanych proszę uzupełnianie Listy:

 

1. @CleanerFreak

2. @Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @CleanerFreak

2. @Łukasz

3. Mr.BMW @Prezes

4. Evo

5. conrado

6. lakikwap na 99%, ale raczej dopiero około 19 :/ choć postaram sie wcześniej wyrobić :( a do której planujecie imprezke? ps. a jaki program wieczoru :) ? kurcze będzie trzeba umyć jakoś auto bo wstyd brudasem przyjechać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.