Skocz do zawartości

[Warszawa] Propozycja spotkania regionalnego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 567
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapach: Swissvax i Zymöl o klasę lepsi.

 

E tam :) Zapach, jak zapach - właśnie taki sam kokosowo-waniliowy jak większość zymoli i niektóre Svissy :) Ja tam za takimi zapachami właśnie nie przepadam. Moje zdecydowanie ulubione zapachy to cytrusiki sporej części Swissvaxa i i truskaweczki Victorii :)

 

Wygląd wosku: Swissvax i Zymöl o przynajmniej dwie klasy lepszy.

? A dla mnie miej więcej jak każdy twardy wosk... Owszym Vintage i.. Victoria i... CG 50/50 i DoDo Supernatural mi się bardziej podobają, ale to woski "miękkie" - a ja mam do takowych słabość.

 

Słoik: Swissvax (typowe: podwójne dno) i Zymöl (typowe: przeźroczysty słoik; gumowa uszczelka) o przynajmniej klasę lepsze.

 

Wyglądowo takie mniej więcej jak Swissvax, tylko większe. Faktycznie podwójne dno Swissvaxa to duży plus. Niestety nie mam Sonaxa Premium ale podobny...

 

A Zymol, moim zdaniem, ma zdecydowanie najładniejsze opaki w branży :) Ale brak im ochrony podwójnego dna :)

 

stosunkowo wysokiej ceny

 

Cena mała nie jest, ale, chyba wszystkim nam łatwo wskazać woski znanych marek, które chyba kosztują też w okolicach PLN300, a miałby większe problemy z uzasadnieniem takiego pricingu ;) np. taki Zymol Creme :):kox:

 

Moim zdaniem wyglądowo na samochodzie się spokojnie obroniły :) Teraz faktycznie najciekawsze będzie sprawdzić trwałość... :)

 

@PN, szukaj dalej: Lusso, Victoria, Valentine's…. co będzie następne?

Migliore ;)

 

PS. przy okazji - powyższa wymiana poglądów :-] to świetny przykład tego, ile w detailingu jest subiektywnej oceny :) i zawsze będzie, że dla jednego dany wosk pachnie wanilią a inny zajeżdża kwasem a dla drugiego, ten pierwszy wali rozpuszczalnikiem, zaś drugi ma świeży zapach cytrusów :) Całę szczęście, że kropelkowanie może bronić sie samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

PS. przy okazji - powyższa wymiana poglądów :-] to świetny przykład tego, ile w detailingu jest subiektywnej oceny :) i zawsze będzie, że dla jednego dany wosk pachnie wanilią a inny zajeżdża kwasem a dla drugiego, ten pierwszy wali rozpuszczalnikiem, zaś drugi ma świeży zapach cytrusów :)

:good:

 

@PN, szukaj dalej: Lusso, Victoria, Valentine's…. co będzie następne?

Migliore ;)

Próbki mam i na spotkaniu w przyszłą środę możemy wypróbować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jerozolimkisch w Sosnkowskiego, są tam światła i pas do skrętu w prawo. Wcześniej jadąc od centrum mijasz jakieś markety po prawej, Obi chyba albo coś podobnego.

Po skręcie w Sosnkowskiego, od razu odbijasz w lewo w Bodycha. Obczaj na mapie łatwy dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło było Was poznać. Szkoda, że wskoczyłem "z drogi" i nie mogłem jeszcze zostać :( .

Mam nadzieję, że następnym razem będę mógł zabawić dłużej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzięki wszystkim za miłe (jak zawsze spotkanie).

 

CleanerFreak, tutaj jest produkt, o którym mówiłem:

http://www.swissvax.pl/index.php?id=19&tx_produkty_pi1[prod]=26

i rzeczywiście polecają zmieszać z cleaner fluid regular...

Dziękuję za informację.

Dla jasności: na stronie Swissvax Polska wskazanej przez Ciebie wkradł się błąd w tłumaczeniu z niemieckiego.

Jest: "Przed użyciem środek należy zmieszać z niewielką ilością Cleaner Fluid Regula"

Powinno być: " MECHANIC PAINT REPAIR może być mieszany z Cleaner Fluid. ;)

 

I ja dziękuję za dniówkę 8-) spędzoną w miłym gronie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Pomyślałem, że może zmobilizuje Cię to do prowadzenia dalszych - jakże żmudnych - testów produktów SV do polerki ręcznej. Lubię, jak o tym opowiadasz, mimo że trochę pewnie minie, nim sam będę miał okazję tego spróbować ;)

 

Dla jasności: na stronie Swissvax Polska wskazanej przez Ciebie wkradł się błąd w tłumaczeniu z niemieckiego.

 

Fakt, trzeba było patrzeć na informację bezpośrednio ze źródła.

 

Testowaliście jakoś te woski Migliore? Ma ktoś o nich jakies zdanie praktyczne?

 

Testy były. Pomimo tego, że przeprowadzane przez profesjonalistów, to głównym problemem był brak czasu, a można było przygotować powierzchnię lepiej, z czym każdy, kto był na miejscu, zgodził się... Może Arek znajdzie jakieś odpowiednie zdjęcia z woskami na samochodzie i w wolnej chwili wrzuci :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem wiadomość Julianowi, ale podziękuję jeszcze raz na forum :)

 

Co prawda byłem zaledwie 1,5h, ale mogę stwierdzić, że na Waszych (a niebawem oby "naszych") spotkaniach panuje bardzo przyjemna atmosfera :good:

 

Dzięki za miłe przyjęcie i do zobaczenia 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za testowych pacjentów posłużyły maski Civica Juliana i jednego Volvo S80

 

A tak tytułem dygresji, to właśnie się dowiedziałem, że Volvo, gdzie testujemy Valentine's Concourse i Swissvax Mystery, w ostatnią środę skoczyło sobie... na szczoty :shock::kox::zly::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Wam powiedzieć, że różnica między woskiem Migliore Competizione a konkurencyjnym woskiem referencyjnym jest widoczna już na pierwszy rzut oka (pytałem mamy, która wiedziała tylko, że klapa została podzielona na pół i każda połowa została pokryta innym woskiem). Poza tym wosk Migliore ma dużo gorsze kropelkowanie, przy czym muszę zaznaczyć, że samochód bardzo szybko się ubrudził... Piszę o tym, ponieważ niektórzy zauważyli, że część pokryta woskiem Migliore Competizione miała gorszy poślizg w stosunku do części pokrytej drugim woskiem i mam wrażenie, że mogło zdarzyć się tak, że pierwszy z wymienionych gorzej odpychał brud :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między woskiem Migliore Competizione a konkurencyjnym woskiem

 

rozumiem, że migliore słabiej? :idea::o Czytałem na jakichś-tam forach, że ma masakrycznie długi czas wiązania - rzędu 25-30 min - może było mu za krótko/za zimno...? :-]

 

Właściciel auta wiedział ile kosztują woski nałożone na jego Volvo ?

 

oczywiście, ale i tak uważa detailing za niegroźną dewiacje i czy tam hydrowosk z autoplaka czy Zymol Vintage to w sumie jedna cholera... wiec raczej traktuje to jako przysługę, ze udostępnił auto do testów jakichś zbędnych zabaweczek :-]

 

Paweł, zabić nie możesz, ale domagaj się zadośćuczynienia;)

 

Ta - w ramach zadośćuczynienia zażądam udostępnienia auta dla zrobienia pełnego detailingu wnętrza! :evil::kox:

 

Swoją drogą ciekawy jestem jak się woski spiszą po kuracji szczoto-ludwikiem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.