Skocz do zawartości

Kropelkowanie - zdjęcia i filmy forumowiczów


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

A tu moje dzisiejsze kropelki po ponad 2 m-cach i okolo 3tys km (sam. uzywany na codzien - dojazd do pracy):

kropelki18012011.th.jpg

 

Meg's #16 1-warstwa nalozony na PWS w pierwsze dni listopada. Mycie ValetPRO Poseideon, Stjärnagloss Silke Detailer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam za skrot myslowy: Poorboy's World Polish With Sealant (na DA), po 24 godzinach dopiero #16. To byl moj jedyny cleaner (zreszta nieczysty bo to takie AIO) w zeszlym sezonie ale bardzo go polubilem. Na ten sezon bedzie CL68 NSC i Werkstat Acrylic Trigger :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze zmusilem do wysilku intelektualnego :P

Mam nadzieje, ze bedzie porownywalny - chcialbym tez aby nowe osoby, ktore sie tu pojawiaja wiedzialy, ze na prawde #16 jest dobry i latwy w uzyciu, mam nadzieje ze AT bedzie takze dobry bo co do latwosci w aplikacji chyba nie ma watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
2x SRP maszynowo i 1x DJ Orange Crush

Adm powinieneś wybierać link tzw. z udostępnieniem bezpośrednio, czyli przykładowo pierwszy obrazek powinien mieć adres: http://img135.imageshack.us/img135/5025/dsc0024fo.jpg

 

[ Dodano: 19 Styczeń 2011, 21:40 ]

Adm widzę, że już nieaktualne i poprawiłeś na miniaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Jak można zmiejszyć fotki bo strasznie długo się otwierają

Na tą szybkość otwierania, wpływ mają głównie 3 czynniki:

1. Prędkość i przepustowość łącza klienta

2. Wydolność serwera, gdzie to zdjęcie jest hostowane

3. Wielkość zdjęcia

 

W naszym przypadku, podstawowym 'grzechem' userów jest umieszczanie fotek, które praktycznie nie są zupełnie dostosowane do takiego wyświetlania na forum. Chodzi tu głównie o ich wielkość, rozdzielczość i kompresję. Generalnie fotki powinno się wstawiać w rozmiarze 800x600 lub odwrotnie (mniejsze również), oraz o rozdielczości absolutnie wystarczającej do oglądania na forum (o ile nie chcemy ich powiększyć) 72 dpi (punktów na cal). Do tego taką fotkę można odpowiednio skompresować ustawiając odpowiedni współczynnik kompresji dla plików np. jpg.

http://i51.tinypic.com/2d78raa.jpg kolegi Majkelo w rozmiarze 800x600 i wielkości 30kB

http://img218.imageshack.us/img218/5368/mysterys.jpg kolegi Evo w rozmiarze 800x535 pikseli w rozmiarze 420kB

http://img135.imageshack.us/img135/5025/dsc0024fo.jpg kolegi Adm w rozmiarze 800x600 pikseli w rozmiarze blisko 3 MB

 

Łatwo zauważyć, że to ostatnie zdjęcie jest blisko 100 razy 'cięższe' od tego ostatniego i nietrudno zgadnąć, co się szybciej załaduje. A jeśli takich zdjęć jest kilka .... :D

 

Co do sposobów zmniejszenia zdjęcia, to pozostają odpowiednie programy graficzne. Od drogich komercyjnych, do wystarczających darmowych, a w niektórych przypadkach, przy wykorzystaniu oprogramowania dołączonego do aparatu.

Jeżeli jednak, ktoś ma problemy z programem graficznym, to dobrym rozwiązaniem jest wstawianie miniaturek zdjęć i wówczas kto chce to sobie powiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle ten FK 2685 Pink Wax wygląda, będę musiał się bliżej przyjrzeć temu woskowi. Może być ciekawą alternatywą dla FK 1000p. :good:

 

Ogólnie temat ciekawy i wiele fajnych zdjęć ale... :lol: nie mogę się opanować przed wybuchaniem śmiechem za każdym razem kiedy ten temat pokazuje się na głównej z dumną nazwą "Kropelkowanie - zdjęcia forumowiczów". Nie byłoby w tym może nic zdrożnego ani zabawnego gdyby nie fakt znaczenia słowa kropelkowanie w języku polskim. Według wuja Google kropelkowanie to nic innego jak cyt. "Wyciek nasienia męskiego przed orgazmem". Sami zatem widzicie,że nazwanie tak tematu zawierającego zdjęcia kropelek na samochodach może brzmieć cokolwiek niejednoznacznie nawet na forum maniaków lśniących fur :mrgreen:

Wiem, że Bogu ducha winny Evo nie miał nic złego na myśli zakłądając wątek, proponuję jednak zmienić jego nazwę zanim nie prześcigniemy w wyszukiwarce portali medycznych na hasło kropelkowanie...chyba, że coś przeoczyłem i to na samochodach to wcale nie są krople deszczu :idea:

 

P.S. Myślę, że perlenie będzie brzmieć lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wuja Google kropelkowanie to nic innego jak cyt. "Wyciek nasienia męskiego przed orgazmem". Sami zatem widzicie,że nazwanie tak tematu zawierającego zdjęcia kropelek na samochodach może brzmieć cokolwiek niejednoznacznie nawet na forum maniaków lśniących fur :mrgreen:

 

wiki można edytować :evil: może medycy znajdą sobie inne określenie :acute: łaciny im nie brakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.