Skocz do zawartości

Smród po papierosach


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprzedni właściciel mojego auta palił w środku szlugi. Smród jest nie do opisania szczególnie jak auto postoi na słońcu. Próbowałem pryskać tapicerkę jakimś polskim środkiem do dezynfekcji/neutralizacji zapachów- nic nie pomogło. Wycierałem kokpit i skóry preparatami Autoland i nadal to samo. W aucie wisi 11 Wunderbaumów (to nie żart), w kratkach powietrza 3 Ambipury i w kieszeni w drzwiach żel zapachowy. Trochę to pomogło ale mam świadomość że tylko maskuje tylko smród. Proszę o pomoc, jak pozbyć się zapachu papierosów? Gdzie/do kogo się udac? Jakich kosmetyków użyć? Pacjent to BMW 740d, tapicerka czarna skórzana + welur na dachu i słupkach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsufitka to podstawa + wykładzina w podłodze i w bagażniku oraz tapicerka. Dodatkowo jak masz możliwość wymontwania plastików to dobrze je umyć w misce z APC albo płynem do mycia naczyń żeby się pozbyć tłustego, papierosowego osadu. A prać IMO najlepiej metodą prespray+ekstrakcja+ dodatkowe płukanie wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego (kwaśne płukanie dobrze likwiduje odory biologiczne i właśnie po papierochach.

 

Z papierosami jest taki problem że dym osadza się również na elementach wnętrze niedostępnych do mycia. Miałem taki problem w swoim aucie. Teraz już nie śmierdzi ale po czterech latach jak wymontujesz fotel i powąchasz gabkę od spodu to czuć że było palone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze radzą. zacznij od dobrego czyszczenia, stosunkowo mocne APC na tworzywa, wymontuj fotele, żeby mieć dostęp do całej podłogi, wypierz całość (zdecydowanie tak jak powiedział @mutra, jakieś jednoetapowe "przepierki nic nie dadzą), wysusz auto, a potem wstaw na 40 minut ozonator. jeśli to nic nie da, zrób drugi seans ozonowania. na koniec, po naniesieniu odżywek na skóry i tworzywa, możesz rozpylić jakiś zapach typu Chemical Guy's, po kilku aplikacjach zostaje na dłużej w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

Mam problem ze smrodem po papierosach w swoim samochodzie. Deska to twarde plastiki, tapicerka półskóra + alcantra.

Samochód jest po praniu tapicerki i ozonowaniu (kilka sesji, ozon zostawiony na noc). Po praniu tapicerki jak wszystko wyschło pozostaje delikatna woń papierosów połączona ze smrodem jakby tej chemii która była użyta prania, z tego miksu wychodzi zapach starego dziada/mokrego psa. Ozonowanie nie pomaga. Po mocnym wietrzeniu auta smrodu nie ma, powraca jak trochę postoi albo się nagrzeje w środku. Jak temu zaradzić?

 

Czy ktoś używał czegoś z palety PowerAir? Jakieś neutralizatory zapachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie czyszczenie wnętrza po łebkach. Czy wszystkie plastiki zostały dobrze wymyte APC? Samo pranie tapicerki to nie wszystko. Obawiam się, że podsufitka, dywany itp wszystko jest do prania. Ale to wszystko jest już napisane w postach wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie tapicerki było całościowe i wykonane w salonie detailingowym a nie u Pana Miecia w garażu :) Łącznie ze słupkami, podsufitką itd. Jedyne co to nie wyjęli foteli żeby podłogę pod nimi uprać. Reszta zrobiona była dość solidnie.

 

EDIT:

 

Plastiki bardzo dokładnie myte APC, wjałem nawet tunel środkowy, żeby pod nim porządnie odkurzyć i umyć wszystko. Okolice popielniczki również wyjęte i umyte jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w 1 poście nie napisałeś, więc wnioskowałem, że były tylko fotele wyprane + ozonowanie. Musiałbyś spróbować wyprać jeszcze tą wykładzinę. Tak samo ciągnie smród jak każdy inny materiał. Jeśli to dalej nie pomoże... to ratuje cie chyba tylko sterta odświeżaczy do auta. Smród mógł wejść wszędzie, w wygłuszenia itp. Jeśli masz możliwość, to zostawiaj auto otwarte - niech się wietrzy ile tylko może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał styczność z neutralizatorami zapachu, czy to szkoda kasy? Za 0,5l 70zł z przesyłką. Opłaca się?

Jeżeli nie, to jak będzie ciepło to wynajmę odkurzacz piorący, wyjmuje fotele i piorę sam jeszcze raz wszystko dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dawno temu kupiłem żonie auto, niestety po palaczu. Ze smrodem poradziłem sobie w klasyczny sposób.

Bardzo dokładne pranie wnętrza i czyszczenie wszystkiego co możliwe.

Po wyschnięciu kilkukrotne ozonowanie.

Po "zapachu" nie został ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Ja robię sesje 20 minutowe i 15 min przerwy. Pamiętaj o dostępie świeżego powietrza. Tylko,że mój sprzęt to zabawka. Namęczyłem się ale po zapachu zostało tylko wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Poprzedni właściciel palił w środku papierosy. BMW E60 2006r. Śmierdzi w środku. Wyczyściłem skóry produktami Gliptone GT12 i GT11, czuć teraz zapach skóry. Wymyłem plastiki APC ADBL, potem nałożyłem dressing ADBL. Z tego co wiem, to większość smrodu trzyma podsufitka. Jak ją radzicie wyczyścić? Spryskać ją APC i trzeć szczoteczką a potem zebrać brud mikrofibrą czy może spryskać presprayem i wyprać ekstrakcyjnie? A może pryskać APC na mikrofibrę i trzeć podsufitkę? Co będzie lepsze do pozbycia się smrodu po papierosach i ogólnego wyczyszczenia podsufitki? Jak czyścimy podłogę? Pierzemy ekstrakcyjnie, czy coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.