Skocz do zawartości

CanCoat EVO - brak hydro?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ok. 10 dni temu odebrałem autko od studia. Jeżeli chodzi o lakier, to była robiona 2 etapowa korekta + lekka powłoka ceramiczna CanCoat. Teraz pierwszy raz umyłem auto ręcznie na 2 wiadra. Hydro przed myciem było średnie, ale po myciu jest chyba słabe. 
Mycie: 

1. Woda

2. Piana z myjni (podobno chemia na myjni ma neutralne ph)

3. Szampon NEOXAL 737 + rękawica

4. Woda

Efekt po spłukaniu szamponu przedstawiam w formie filmików  pod linkami: 

https://drive.google.com/file/d/19J6j1brdkyoJDph3GiwMn9cZ5ZrDgK9i/view?usp=drive_link

https://drive.google.com/file/d/1oRhI2kKo7rvuYZL5NmbkkvTJCC2nlaQe/view?usp=drive_link

Dopiero wchodzę w ten świat. Pierwszy raz myłem tak auto i szukam przyczyny dlaczego tak jest i co mogę z tym zrobić (a może nic i się nie przejmować). Proszę o pomoc, wyrozumiałość i jakieś sugestie. Studio, które robiło to auto mówi, że należy użyć QD na koniec mycia. Ale czy nie powinno być hydro z samej powłoki? W takim razie ta powłoka tam jest tylko nie ma hydro czy gdzieś „uciekła”?
Czy może być przyczyną to, że kiedyś ktoś lakierował te partie? O masce już wiem, że była kiedyś lakierowana, o drzwiach nic nie wiem, ale tego nie wykluczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie hydro nie ma wcale. Ja mam mieszane uczucia w stosunku do Neoxala, spróbuj umyć jeszcze raz kwaśnym szamponem, polecam Bubble Shock od Ultracoat, albo Gyeonowego Bathe+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Napisałem o tym w sekcji szybkie pytanie (myślałem, że ktoś potwierdzi wersję studia i koniec tematu), do 4 jeszcze daleko. Jak można zauważyć odpowiedź od studio jest, więc już się z nimi kontaktowałem. Odpowiedzi jakie od nich otrzymałem trochę mnie zdziwiły, stąd moje pytanie na forum.

PS różnica w cenie ponad 1k. Nigdy się nie zajmowałem zbytnio autem z zewnątrz, chciałem przetestować „powłokę” i czy będę o nią dbał. Dzięki za pomoc 

@AndrewZS Dzięki za pomocną odpowiedź. Rozumiem, że QD jaki dałem na koniec mycia (gyeon ceramic) pewnie będzie dawał teraz hydro i się nie spłucze po 1 razie? 
Szampon kupiłem kierując się bardzo pozytywnymi opiniami na forum. Nie sądziłem, że może być problemem, ale może u mnie się coś innego sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miecio ja zrobiłem podobnie i Neoxal niczego mi nie odetkał, tylko z tą różnicą że traktowałem go jako serwis do zdychającego hydro a nie bieżącej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miecio kładłem cancoata na dwóch samochodach ostatnio (4 maja i 20 kwietnia), jeśli będzie ku temu okazja to zrelacjonuje Ci świeże hydro. Jest nawet szansa na mycie neoxalem

@AndrewZS też mam mieszane uczucia, leję go dużo (70-100ml/10L), myje nieźle ale kapcie nie spadają, poślizg bez rewelacji. Pianę ma zawsze super słabą, muszę go wzburzać w trakcie mycia, żeby było cokolwiek. Jedynie zapach mi bardzo podszedł. Może ja po prostu lać szamponu do wiadra nie umiem 🙂 w każdym razie spróbowałem i wracam do CP Reseta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "studio" ma jakąś renomę? Wygląda jakby byl wrzucony właśnie jakiś qd i po myciu używaj qd to będzie działać 😆 takie hydro na pewno nie po 10dniach od nałożenia cancoat... Tu nie ma żadnych kropelek co na początku powinno urywać ... Nie wiem jak trzebaby nie dbać żebybpo myciu ręcznym hydro nie wróciło po kilku dniach...może polecieli w... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro po CC, położone nawet na średnio przygotowany lakier urywa jaja, a co dopiero jak jest po 2 etapowej korekcie i położone przez ''profesjonalistę'' :-). Tutaj nie ma wymówki. Ktoś coś źle zrobił, albo ''pomyślał'', że jest tam położony CanCoat, bo nie wygląda jakby tam de facto był. Tutaj nie ma takiej opcji, aby Ci zjechał po kilku czy kilkunastu dniach. Ta powłoka siedzi nawet do 12 miesięcy.

Taki mały off top. Ostatnio trafił do mnie Lexus RX 500, kolegi. Auto jest pod moją opieką od nowości. Rok temu aplikowałem Gyeon Syncro EVO. Samochód ma przejechane 30K w ciągu roku. Nie był garażowany i ogólnie kolega nie dba o niego. Konkretny serwis i hydro pięknie wróciło, chociaż na początku nie było za różowo, ale tutaj mówimy o aucie praktycznie świeżo zabezpieczonym, a nie zajechanej po roku powłoce. Dzwoń do nich i niech to poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hydro, które pokazałeś na filmie ma się nijak do mojego doświadczenia z CC zarówno w pierwszej wersji jak i EVO. Coś jest ewidentnie nie tak. Zwróć się do studia z reklamacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro jak po wypolerowaniu... Moze drugi etap jakiś zapychacz co by wyjść z czarnej hondy i takie zabezpieczenie.. na 90% ktoś Cie oszukał...ja bym pojechał do nich albo umówił się na mycie i na Twoich oczach niech to hydro wróci po myciu, bez żadnych qdkow...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

polecam Bubble Shock od Ultracoat, albo Gyeonowego Bathe+

Ale to są 2 różne szampony: pierwszy kwaśny, drugi z SiO2.

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

może polecieli w... 

Wcale bym się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na pewno nie leży Can Coat. Tutaj prawdopodobnie nic nie leży. To marne hydro to jakieś zapychacze po paście mogły zostawić lub jest to efekt wypolerowanego lakieru. Pierwszy lepszy QD da dużo lepsze rezultaty. Po Can Coat krople i zrzut urywają tyłek. Nie wiem czy da się tak schrzanić aplikację, by to działało jak na filmiku. 

Odpowiedź "studia" to skandal. W ten sposób to można pisać, że powłoka jest dożywotnia, bo hydro będzie podbijane po każdym myciu QD. To przecież absurd. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AndrewZS napisał(a):

Wiem.

 

15 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

spróbuj umyć jeszcze raz kwaśnym szamponem, polecam Bubble Shock od Ultracoat, albo Gyeonowego Bathe+

To nie dawaj początkującemu takich tipów bo gyeon nie jest kwaśnym szamponem takim jak wspomniany Ultracoat. Później chłopak umyje np. Gyeonem i będzie opowiadał, że odetkał powłokę. 🙂 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea Studio odpowiedziało o QD, który należy użyć po myciu jeżeli hydro po szamponie jest zaburzone. Również wspomnieli o tym, że na nieoryginalnych i źle położonych lakierach powłoka może się różnie zachowywać. Brzmi to dziwnie w porównaniu do tego o czym wy mówicie.

@pablo15005 o renomie się nie wypowiem. Czytałem tylko opinie jakie gdzieś znalazłem (Google, fb). Trochę ich jest i właściwie same 5.

 @pablo15005 Tylko jak dałem teraz na auto ceramic qd to chyba mycie na moich oczach nie ma sensu.

@Gardor Wysylalem filmiki i opisywałem sytuacje. Odpowiedź wyżej - taka sobie bym powiedział. Lakier to B92P co oznacza czarny perłowy. 
 

Ale czy po tym moim QD jest jakiś sposób, aby sprawdzić czy ten CC tam jest czy nie? Teraz to już nie wiem czy szampon kupować, czy myć, czy jechać do nich. Zaczynam czuć się trochę oszukany (inna rzecz też mi się nie podoba, ale czyja to wina i czy wgl czyjaś to nie mam pojęcia). 
Chciałbym wykluczyć tu moją winę przed udzielaniem opinii i jakimś ”wojowaniem” ze studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucałbym nic mocnego, Cancoat nie przepada za mocnymi zasadami więc to mógłby być argument, że zjechał po tfr (jakkolwiek ułomny to lepiej po prostu go nie dawać w razie czego). Podjedź, pogadaj, masz filmik w razie czego, niech wytłumaczą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CanCoat nawet na nieprzygotowanym lakierze działa lepiej. To świeża powłoka , ciężko zaburzyć hydro szamponem. A tu jeszcze teoretycznie idealnie przygotowany lakier...

Fakt , na wtórnie lakierowanych elementach produkt może zachowywać się inaczej. Aczkolwiek w moim przypadku właśnie na tych elementach wszystko działa lepiej i trochę dłużej 😅

A tak z ciekawości , możesz wrzucić jakieś foto  stanu lakieru z użyciem nawet latarki z telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask Chodzi Tobie o te drzwi/maskę czy ogólnie? Na ten moment mam tylko to jedno zdjęcie (zdjęcie to było zrobione kilka godzin  po odbiorze auta, wstawiam zdjęcie przed dla porównania). Ogólnie lakier wg mnie zyskał drugie życie. Mam też jakieś zdjęcie, gdzie słońce świeci na element (raczej takie gorsze miejsce) i zdjęcie odprysków na masce 😂. Zdjęcia robione po tym moim myciu, po QD. Teraz auto jest zakurzone, więc nie wiem czy coś będzie widać, ale z ciekawości mogę spróbować jutro zrobić. Bo mam wrażenie, że niektóre rysy (które już kiedyś były) są bardziej widoczne po tym moim myciu (auta w dniu odbioru nie widziałem w takim pełnym słońcu, a później było już okurzone).IMG_7343.jpeg.ea7ab28873a737a3f6cf902f7f771b98.jpegIMG_7342.jpeg.64a81a58c1e8b59410d9d86fc58f6235.jpeg

Zdjecie po myciu(słońce)IMG_7302.jpeg.7e8f57e85e82885355312d056fa3aeb8.jpeg

IMG_7308.jpeg.8aefdf3c192b9941c6ff4efce6fd8c66.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.