Skocz do zawartości

CanCoat EVO - brak hydro?


Rekomendowane odpowiedzi

Korekta 2 etapowa i zdjęcie nr 3 - to chyba żart.

Takie rysy jak przy rancie błotnika (wszystkie nie licząc tej najwiekszej) usunę przy jednym etapie (one step) i wykończenie będzie prima sort.

Widać, że lakier odświeżyli ale jak na 2 etapy to bardzo słabo to wyszło. 

Hej czy ja dobrze kojarzę, że coś koło 1500 zapłaciłeś za wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @arczar Niestety trochę dziwnie to wszystko wygląda. Albo ktoś mnie robi mocno w ch… albo jest tu kilka dziwnych zbiegów okoliczności. Wciąż mam nadzieję, że to jednak druga opcja i jestem jakimś „wyjątkowym” przypadkiem.

@xadamx Byłem poinformowany, że wszystkie rysy nie zejdą i dalej z bliska będzie coś widoczne. Lakier ma już swoje lata i nie oczekiwałem cudów, ale twoja ocena mnie trochę smuci 😕Nie mówiłem nigdzie ile za to zapłaciłem. Za wszystko wyszło troszkę więcej.

@zeeaStudio wspomina też coś o tym, że nie ma sensu używać zasadowych szamponów bo często zawierają detergenty zaburzające hydro. Z tego co wiem Neoxal ma neutralne ph, więc nie rozumiem czego to się tyczy. Jest też mowa o tym, że po spłukaniu szampon zostawia resztki chemii (nie rozumiem, że to ma wpływać na brak hydro?).

Powoli zastanawiam się czy ja w ogóle nie powinienem bać się oddawać tam auto na ewentualne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miecio, ale moje pierwsze auto które polerowałem (i to one step, a nie 2 kroki) wyszło 2 razy lepiej niż lakier na Twoich zdjęciach. Hydro też do kitu, więc ktoś odwalił beznadziejną robotę i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miecio jeśli miałeś 2 etapy polerowania to po fotkach widać że sporo zostało rys, ale może faktycznie to grubasy?!  

Różne szampony zostawiają coś tam po sobie ( specjaliści mówią o jakimś napięciu powierzchniowym-co może skutkować chwilową zmianą hydrofobowości 😅 nie mieszam się bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. 

Ja bym Ci dał taką radę. Napisz skąd jesteś, może ktoś z forum jest w okolicy i Ci to ogarnie za przysłowiową flaszkę 😁

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miecio Miałem się nie udzielać ale to zrobię. Jeśli chodzi o produkt Geyon CanCoat Evo to nie miałem z nim styczności ale miałem styczność z Moonlightem, który również jest powłoką typu "lite" "roczną" oraz Tenzi Quartz Coat też roczna powłoka. Moim skromnym zdaniem nie ma opcji aby po 10 dniach i myciu ręcznym hydro było tak słabe. To już po jakimś "ceramicznym" QDeku będziesz miał lepsze hydro po takim czasie i myciu ręcznym, nawet na bezdotyku. Aż z ciekawości pojechałem dziś na myjnię (15 dni temu aplikowany na słabo przygotowany lakier UltraCoat Ceramic Q-detailer i zrobione jakieś 1000km) z gąbką od Softa umyć auto w następujący sposób: piana->spłukanie->piana->mycie gąbką->spłukanie wodą demi i hydro było duużo lepsze niż na Twoich filmikach. Podrzucam Ci jeszcze link mego filmiku z zachowania powłoki od Quartz Coat od Tenzi (roczna powłoka) po 124 dniach i 4.8kkm przebiegu. 

@zeea bardzo dobrze napisał, podaj lokalizację to Ci ktoś z forum ogarnie, bo tak to nie powinno być! 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, miecio napisał(a):

@zeea Może i to dobry pomysł. Portfel trochę boli, ale rozważę propozycję jak ktoś się się zgłosi. Jestem z Lublina. 
 @t.sienkiewicz91 patrząc po tym filmiku to nawet te moje elementy które coś tam mają tych kropelek mają się nijak do tego co pokazujesz 😞 

a w ktorym stuidiu w LBN to robiles? bo sam sie kontaktowalem z jedynm i mialem tam robic, ale postanowilem sie sam tym zajac, wiec jak mozesz powiedz gdzie robiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, miecio napisał(a):

@michall1919 House of Detailing Lublin. Trochę nie miałem ostatnio czasu, ale Pan który to robił dalej twierdzi, że wszystko jest ok. Ma różne wersje, a ogólnie to co ja go uczę jak się powinna powłoka zachowywać jak się nie znam. Szkoda nerwów…

Troche pozna odpowiedz, no ale wlasnie z nimi sie kontaktowalem, chcieli 550 zl ze powlooke evo, ale na szczescie sie nie zdecydowalem 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.