Skocz do zawartości

Wielozadaniowy zestaw Detailera nowicjusza


SzoQn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Od jakiegoś czasu kompletuję swój wielozadaniowy zestaw. Czytając forum i oglądając różne materiały doszedłem do wniosku, że mój zestaw wymaga zmian z powodu chęci położenia powłoki ceramicznej. Proszę o wszelkie sugestie co do następującego setu:

Maszyna polerska: Evoxa HDC 21 

Pady polerskie: 3D Light Purple Polishing Pad - 5,5" oraz 3D Black Finishing Pad - 5,5"

Pasta polerska: 3D One Compound & Polish 8oz

Pianownica ręczna: IK PRO 2+

Glinka: ValetPro Medium Contamination Removal Bar 100g

APC: Optimum Power Clean 3,8L

Szampon: Optimum No Rinse Wash & Shine (ONR) 950m

Booster: Optimum Opti Seal Paint Sealant 236m

Gąbka: LC Big Red Sponge

Osuszanie: Work Stuff Monster Drying Towel

Dresing do opon: Shiny Garage Back2Black 500m

Dresing do wnętrza: FUNKY WITCH Gentleman 215 ml

Deironizer: ADBL Vampire Liquid 1L

Smoła i klej: ADBL Tar and Glue Remover 0,5L

Prep: GYEON Q2M Prep 1000ml

Szyby: Soft99 Glaco De Cleaner 400ml

Osady z szyb: Soft99 Glaco Glass Compound Roll on

Wycieraczka: Soft99 Ultra Glaco

 

Planuję zakupić i nałożyć samodzielnie powłokę Aqua Coating 9H. 

Czy Opti Seal nada się do podbicia tej powłoki ceramicznej? do tej pory stosowałem go do osuszania. 

Czy powinienem kupić inny szampon?

Jutuberzy stosują Power cleana do felg, na dłuższą metę nie jest to chyba zbyt dobry pomysł. Co polecacie? (felgi czarne, lakierowane z elementami chromowanymi)

Kupując Power Clean'a chciałem go stosować jako aktywna piana, jednak z czasem doczytałem, że z powodu pH nie jest do końca bezpieczny dla lakieru. Zostawię go do innych zastosowań albo mocniejszych zabrudzeń, ewentualnie czyszczenia padów. Jaką aktywną pianę polecacie do codziennego dbania o powłokę?

Czy o czymś zapomniałem 🧐?

Myślę że nie pominąłem niczego istotnego. Darowałem sobie wypisywanie mikrofibr i pędzelków 🙂 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! Pozdrówki 🙌

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato zaczynasz....

Większość zaczynała od Plaka potem K2 czy Tenzi....

Dressing do wnętrza kup 3-4 rodzaje , na każdym aucie każdy dressing inaczej siada, mając jeden na części aut będzie wyglądał dobrze na części słabo lub w ogóle, choć ten co masz jest fajny choć już słyszałem że nowe wersje pozbawione są jego największej zalety, cudownego zapachu.

Power Clean to APC , można użyć do oprysku ale nie zastąpi to piany czy szamponu chyba że wystarcza Co No Rinse.

Używanie go do padów to marnotrawstwo , tu wystarczy zwykle APC a nie taka drożyzna.

Co do piany ....Carlab zielony...rewelacja, zapach, piana , cena, jak szastasz już kasa to Fireball Perl , niesamowita przyjemność w myciu...

Do felg i opon możesz kupić np Cleantle Wheel &Tire jak będziesz dbał to bardzo fajny środek, jak złapiesz bakcyla to 200-300 produktów będzie mało.Ja na dzień dzisiejszy nie mógłbym mieć 10 produktów, muszę mieć wybór i możliwość dostosowania do auta.

Do podbijania powłoki kup Aqua Booster nawet 100 ml wystarcza na 5 aplikacji co 4-6 miesięcy będzie bardzo długo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, widze kolega sie w tańcu nie pierniczy i leci na grubo

Z ręcznikiem troche bym sie zastanowił odrazu nad twisted pilem, ale z dwóch stron, u mnie jednostronny fireball sobie dawał rade totalnie na styk, nie wiem jak to by z monsterem wygladalo - w ofercie WS masz chyba kinga który jest dwustronny, jeszcze do niedawna dalo sie liquid elements black hole w fajnej cenie wyrwać, ale widze ze znikly z allegro v:

Co do piany... jak chcesz robić pierwsze wieksze mycie to pomyślałbym nad jakąs mocniejsza zasadową na dobre wymycie pod powłoke, i jakaś druga pozniej "na codzień", jeszcze jakis czas temu na sam poczatek bym polecil citrus foama od cleatecha, ale po rebrandingu to już nie ten sam produkt i troche inny target obejmuje v: a do neutrala to sie nie wypowiem, za mało ich przetestowałem

Do kół to albo APC, albo jakiś wheel cleaner, typu excede uiltimate wheel cleaner albo np. wczesniej wspomniany cleantle. Cleantle jest  z tego co widze 2w1, wiec odleciałby zakup czegoś do mycia opon (a zaufaj, chcesz to zrobić)
No i jak wspomniałem coś do opon, sam używam exede tire and rubber w steżeniu 1:4 i nie czuje potrzeby szukania czegoś mocniejszego/lepszego. Można niby myć APC, ale czytałem na tym forum różne opinie na ten temat, to uznalem ze zainwestuje w coś dedykowanego

Z APC (niby powerclean można jako APC zaliczyc, ale cene ma kosmiczna), to polece klasyczkiem i powiem ze koch green star, ew. z tych bezpiecnziejszych które nie wymagaja wymywania to cleantle APC z tego co wiem ma taki "ficzer"

Ogolnie co do gąbki do risnelessa z tego co wiem @Domel chyba na swoj kanał wrzucał ich opinie/recenzje (napewno robil testy gąbki od booskiego), bo z tego co wiem to BRS nie wypada jako najlepsza z najlepszych gąbek, a chyba jest z nich wszystkich najdroższa

Jak chcesz robić polerke, to polecam też dorzucić sobie jakaś lampke inspekcyjna, sam jako poczatkujacy w temacie polerki kupilem rooksa OK-03.3014 i jak narazie jestem zadowolony - też mi kilka osob z forum ją poleciło, wiec chyba w miare sprawdzony produkt

I dressingi tak jak wyżej, narazie bym został przy tym gentelmanie jeżeli ci look z zdjec forumowych siada, ale weź na uwage w przyszłości że to dużo zależy od plastików w aucie, i to nawet w jednej marce - u kumpla w aucie to prawie nic nie daje (moze leciutko matuje/przyciemnia, nawet z 50/50 cieżko było ocenic xD), gdzie w innych autach juz zauważyłem ze widać różnice gołym okiem

I glinke chyba bym wymienił na ręcnzik glinkujący - bezpieczniejsze na początek, szybsze, wielorazowego użytku, tylko może mniej z lakieru zbiera - ogolnie są zwolennicy klasyki który będa robić tylko glinka, i tacy ktorzy wola ręczniki, kwestia indywidualna. Tutaj możesz z naszego rynku kupic np. ADBL CLAY TOWEL albo od chinczyka, kiedyś mieli o połowe taniej, teraz widze jeden pies

I w sumie fajnie byloby jakbys podrzucił jakie fibry chcesz kupić, bo to przy lakierze jednak znacząca kwestia



 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sugestie! Może poleciałem trochę ale już tak mam 🫢 narzeczona zawsze ze mnie ciśnie że albo grubo albo wcale... 

Zrobiłem research i póki co dodałem do swojego setu:

CLEANTLE CITRUS FOAM2 oraz CLEANTLE TIRE & WHEEL CLEANER

nad szamponem się jeszcze waham, przeliczałem ile wychodzi na użycie poszczególnych i mimo swojej ceny Fireball z racji swojej koncentracji wychodzi całkiem, całkiem. 

Co do fibr, już mam kilka starych ale dokupiłem jakąś waflową 40x40, 2x APT PLUS 40x40cm 320gsm, 3x waxPRO NoLimit Smart 200gsm 36x36cm.

Czaje się jeszcze nad szczotką do felg, polecicie coś ze swojego arsenału? dużo czytałem o EZ - Daytona ale cena też jest mocno zaporowa.

W temacie glinki mocno wahałem się nad oldschoolową glinką a nowszymi wynalazkami i prawie zaopatrzyłem się w Clay sponge ADBL ale przeczytałem dużo opinii, że słabo zbiera albo rysuje. Na temat towel i matt też zdania są mocno podzielone więc na chwile obecną wziąłem żółtego valeta.

Dzięki za propozycję lampki inspekcyjnej 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sugestie! Może poleciałem trochę ale już tak mam 🫢 narzeczona zawsze ze mnie ciśnie że albo grubo albo wcale... 
Zrobiłem research i póki co dodałem do swojego setu:
CLEANTLE CITRUS FOAM2 oraz CLEANTLE TIRE & WHEEL CLEANER
nad szamponem się jeszcze waham, przeliczałem ile wychodzi na użycie poszczególnych i mimo swojej ceny Fireball z racji swojej koncentracji wychodzi całkiem, całkiem. 
Co do fibr, już mam kilka starych ale dokupiłem jakąś waflową 40x40, 2x APT PLUS 40x40cm 320gsm, 3x waxPRO NoLimit Smart 200gsm 36x36cm.
Czaje się jeszcze nad szczotką do felg, polecicie coś ze swojego arsenału? dużo czytałem o EZ - Daytona ale cena też jest mocno zaporowa.
W temacie glinki mocno wahałem się nad oldschoolową glinką a nowszymi wynalazkami i prawie zaopatrzyłem się w Clay sponge ADBL ale przeczytałem dużo opinii, że słabo zbiera albo rysuje. Na temat towel i matt też zdania są mocno podzielone więc na chwile obecną wziąłem żółtego valeta.
Dzięki za propozycję lampki inspekcyjnej 
Zainwestuj w EZ zamiast kupować power clean od optimum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siws00n co to EZ, Power Clean nie miałem okazji spróbować , kupić 3,8l za 200 zł na testy mi się nie widzi.

Nie potrafię wyobrazić co on może robić więcej niż dobre APC konkurencyjne.

Korci mnie ten Power ale jest tyle fajnych produktów że pewnie nigdy nie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siws00n co to EZ, Power Clean nie miałem okazji spróbować , kupić 3,8l za 200 zł na testy mi się nie widzi.
Nie potrafię wyobrazić co on może robić więcej niż dobre APC konkurencyjne.
Korci mnie ten Power ale jest tyle fajnych produktów że pewnie nigdy nie spróbuję.
Taki skrót myślowy, że nie ma co przepłacać za apc od optimum, zamiast kupić choćby kocha GS, a lepiej zainwestować w szczotkę do felg od EZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, SzoQn said:

Co do fibr, już mam kilka starych ale dokupiłem jakąś waflową 40x40, 2x APT PLUS 40x40cm 320gsm, 3x waxPRO NoLimit Smart 200gsm 36x36cm.

Ogolnie co do fibr, to przy polerowaniu ich troche schodzi, sam mialem nakupione myślałem że dużo waxpro nolimitów (zwykłych, nie smart) i po pierwszej polerce dokupilem... kolejne 20 sztuk v: - a i tak mi jakiegoś dużego zapasu nie zostało po ostatniej polerce, wiec doradziłbym doinwestować w wieksza ilość. Nie wiem jakie są to te stare fibry, ale podejrzewam że mogą mieć problemy żeby jakieś wieksze ilości pasty zebrać z lakieru. Ogolnie przy zakupie wiekszej ilosci warto na 5/10/20 paki patrzeć. bo wychodza taniej na jednej fibrze niż w "detalu"

Edit1:
Co do szczoty - EZ jest jednak juz legendarnym czołgiem, taki endgame z tego co mi wiadomo w kwestiach wytrzymałości - sam miałem kupowac, ale w tamtym momencie były nie do dostania z jakiegos powodu i jak mnie pamięć nie myli zakupiłem tą na testy i po to żeby mieć cokolwiek w oczekiwaniu na dostepność EZ'ów: https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/showcarshine-blue-wheel-brush-ez-style-delikatna-szczotka-do-felg.html?search_query=szczotka&results=163
Co moge powiedziec... jak narazie działa? zobaczymy w dłuższej perspektywie. Tylko sam "pałąk" mogłby byc troche sztywniejszy imo

Edit2:
Jak pisałem o oponach, to przydaloby sie szczote do opon zakupić xD Sam używam polecanej z Ali przez @DZIADZIA jakiś czas temu (https://www.youtube.com/watch?v=wTWDKw1OE58&list=PL9ARTotZVgDmtkiE24iC4F2d4hRs20BQV), ale chyba obecnie booski ma identycnza/prawie identyczną w swojej ofercie, wiec możnaby sobie sprawdzić: https://shiningcar.pl/szczotki-pedzelki-do-czyszczenia/booski-car-care-tyre-brush-szczotka-do-czyszczenia-opon-i-dywanikow

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do całego zestawu wjechały jeszcze:

planowana powłoka Aqua 9H

Aqua booster 100ml

Cleantle Citrus Foam 1L

Cleantle Tire & Wheel Cleaner 1L

Fireball Pearl Shampoo 500ML

3x MR RAG 40X40CM GREY EDGELESS 380GSM 

EZ DETAIL BRUSH

Booski Car Care Tyre Brush

SOFT99 WASH MIST 300ML (dostałem w prezencie za zakupy na MOTOGO) - porównując ceny chyba tam w tym momencie jest najlepiej, sama powłoka była 100PLN tańsza niż u konkurencji. Naprawdę polecam. Za grube zakupy na MrCleaner dostałem wlepki... no i z jakiejś tam okazji z kodem (chyba neswletter) mikrofibrę. Tu włączając kod na pierwsze zakupy rabatu wyszło 250 PLN + wspomniany Wash Mist Cleaner. 

Na ten moment nie planuję powiększać zestawu, z czasem na pewno 😄 

Dzięki za wszystkie wpisy w temacie 🙌

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, SzoQn said:

Za grube zakupy na MrCleaner dostałem wlepki... no i z jakiejś tam okazji z kodem (chyba neswletter) mikrofibrę. Tu włączając kod na pierwsze zakupy rabatu wyszło 250 PLN + wspomniany Wash Mist Cleaner.

Ogolnie mam wrażenie ze mrcleaner ma strasznie dziwna polityke konsumencja na swojej stronie xD w pewnym momecie zorientowałem sie ze o wiele bardziej oplaca sie kupować u nich na allegro, niz na stronie z kodem rabatowym, ceny chyba potrafia tam być niższe + o wiele wiecej gratisów dodaja v: Nie wiem czy tak jest nadal, jest jeszcze do niedawna tak było (i pomijam ze od tamtego czasu sama "sieć" mrcleanera sie troszke rozrosła o kilka sklepow v:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się z takim pytaniem. Nie za bardzo znam się na glinkowaniu. Też chciałbym kupić rękawice albo gąbkę z glinką ale piszecie że słabo zbiera i rysuje. Gdzieś czytałem że można solidnie spryskać iron removerem i do tego rękawica albo mikrofibra do rozprowadzenia. Co prawda dotyczyło to tematu żeby nie używać glinki za bardzo na powłokach ceramicznych, ale dla mnie jako dla amatora zastanawiam się czy taki sposób to znaczy z rękawicą albo z fibrą byłby okej dawał jakieś efekty, czy jest to może bez sensu?@siws00n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry sposób. Tak robię, jak nie chcę glinkowac w obawie o lakier. Mam specjalne dwie rękawice-pady z aliexpress, bardzo ładnie rozprowadzają. Ze dwa solidne podejścia chemią, płukanie ciśnieniem i masz po zanieczyszczeniach.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezenciku coś takiego i sprawdza się bdb. Długie włosy gorzej by rozprowadzały, ale generalnie możesz użyć, czego chcesz. Raczej rękawicy, niż fibry.
Tego autoglyma nie używaj. Ma być coś miękkiego i delikatnego.
56f659db5195a8bfe28f43e433fb629f.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci dzięki 🙂

Jeszcze jedno, jak już jesteśmy w temacie glinkowania i dekontaminacji, to czy na koniec używasz również kwaśnego szamponu, czy po prostu myjesz neutralnym? Bo różne opinie widziałem i różne rady dostawałem kropka jedne mówiły że kwas na koniec żeby sfinalizować dekontaminację a inni że po prostu neutralnie szampon na koniec jak zawsze. Jak ty robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasny szampon nie zawadzilby na usunięcie osadów mineralnych, ale osobiście finiszuję neutralnym. Myślę że jak zrobisz tak będzie ok, ale nie mam tyle doświadczenia co koledzy.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie mam jedno pytanie w tym temacie. Bo mam nałożony na samochodzie Can Coat. Przed jego nałożeniem nie za bardzo zgłębiłem jak zrobić dekontaminację lakieru, przez co nie użyłem Iron Remont ver i Tar Remover.

Czy jeżeli teraz chciałbym zrobić dekontaminację, to Iron  i Tar ogóle zadziałają czy żelazo i smoła zostały przyklejone do lakieru powłoką?

P.S. na powłoce mi za bardzo nie zależy bo będę używał sealantow za jakis czas (wziąłem komplet kosmetyków z jednej firmy żeby przestać kombinować i kupować nadmiarem wszystkiego i spędzać czas na zgłębieniu informacji jak będzie najlepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 godzin temu, belzebiasz napisał(a):

@zulek85 jeśli już, to użyłbym szamponu zasadowego by mieć 110% pewność wymycia tłustych T&G i Irona, ale jeśli po wszystkim masz jeszcze zamiar wjechać z jakimś odtłuszczaczem to wystarczy szampon neutralny

Albo ja uzywam tego jaka taka wisienke na torcie po tych wszystkich dekonach:

image.png.6fee7a05b7f045bc743602ddb4977d0e.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.