Skocz do zawartości

Usuwanie powłoki z lakieru


gromog

Rekomendowane odpowiedzi

Czym usunąć starą powłokę?

Zrobiłem korektę lakieru i nałożyłem powłokę Gyeon Q² CANCOAT EVO 10 miesięcy temu. Myślałem, że zejdzie szybciej, ale trzyma się. Chciałbym położyć wosk, ale nie wiem czym ją usunąć. Nie uśmiecha mi się ponowne użycie polerki. Można usunąć to w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi że polerka i to na dwa etapy bo najpierw będziesz darł ceramika po lakierze a potem wyprowadzisz max gloss. Uroki powłoki.

Cancoat to "lekka" ceramika więc teoria mówi próbuj chemią lub finiszem.

Praktyka mówi jest pełny sezon na woski letnie i olej to przeleć auto dekon i cleanerem i wrzucaj co tam masz z letniaczkow. 

Gyeon mówi lekki polisz https://www.detailingworld.co.uk/threads/cancoat-removal.392411/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gromog  sprawdź jeden panel i nam powiedz. Ty masz cancoata na aucie 😉

Trucka olej pewnie ściągnie ale autu nie służy.

Nie wiem co tam masz. Ja bym pewnie wyciągnął megsa wash+ a jakby nie zszedł to ręcznie ścierny cleaner pod wosk. I pewnie by zszedł. A jakby nie zszedł to gyeon mówi zrób szybki finisz. Uroki powłoki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszyliście, właśnie zabierałem się za dekontaminację i chciałem cleanerem Prima Amigo przejechać i jutro wosk położyć, a tu lipa, bo widzę, że jednak bez finiszu nie obejdzie się. Muszę zatem odpuścić i więcej czasu wygospodarować i ręcznikiem do glinkowania smyrnąć.

Powłokę usuwać, bo pierwotnie zamiast niej miał być wosk, ale w sklepie namówili na powłokę, bo na zimę lepiej. To kiedy mam woskiem smyrać, jeśli powłoka padnie przed zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gromog a nie można po całej procedurze wosku położyć?

Po co się tak męczyć? Skoro oczyściłeś już lakier to smaruj wosk.

Ale z drugiej strony skoro jest powłoka to po co kombinować.

Kładź QD po myciu i będziesz Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.