Skocz do zawartości

Ewocar ALK Prewash


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam wszystkich, w tym teście chciałbym wam pokazać działanie produktu dość mało znanego w Polsce a jak się później okaże wartego uwagi 😄 
Ewocar Alk Pre Wash

image.png.04a90caccb589d32b9ea7157c1f6e237.png

 

Opis produktu:

Cytat

Ewocar ALK to zasadowy produkt o silnym działaniu pieniącym dla łatwiejszej aplikacji. Skutecznie usuwa błoto, film drogowy, owady i inne zanieczyszczeń. Preparat jest całkowicie bezpieczne dla powierzchni chromowanych, niklowych czy gumowych. W  sezonie letnim  zaleca się schłodzenie lakieru wodą przed aplikacją. Produkt można używać zarówno z pianownicy jak i opryskiwacza wystarczy nanieść produkt wybraną metodą na karoserie , odczekać 60-90 sekund i spłukać pod wysokim ciśnieniem wody. 

Jak używać:

Cytat

Rozcieńczyć 1-2% wodą

Spryskaj i odczekaj 60-90 sekund

Do czyszczenia felg stosować rozcieńczenie 1:5

Nie dopuść do wyschnięcia produktu

Używaj w cieniu 

Aplikuj na zimną powierzchnię

Test:
Na początku sprawdźmy pH produktu:

BM0001.jpg

BM0003.jpg

Około 12 wiec jest zasada tak jak podaje producent, na początku sprawdźmy jak sobie poradzi z oprysku, tutaj przygotowałem 60ml produktu na 2L wody

Auto wygląda tak:

BM0004.jpgBM0005.jpgBM0006.jpgBM0007.jpg

Dawno nie myte i brud mocno wbity będzie miał co robić.

BM0008.jpgBM0009.jpgBM0010.jpgBM0011.jpgBM0012.jpg

Produkt bardzo dobrze rozkłada się na lakierze dałem mu kilka minut i przystąpiłem do spłukania auta, tutaj kolejny plus dla produktu bo wypłukiwanie jest praktycznie bezproblemowe

BM0013.jpg

 a tutaj małe 50/50

BM0014.jpg

Będzie dobrze 😎

Tak auto wygląda po samym opłukaniu wodą, hydro odżyło a do tego sporo brudu usunięte, to teraz pora na test płatka kosmetycznego

BM0016.jpgBM0017.jpg

BM0018.jpgBM0019.jpgBM0020.jpgBM0021.jpgBM0022.jpgBM0023.jpgBM0024.jpgBM0025.jpgBM0026.jpgBM0027.jpgBM0028.jpgBM0029.jpg

 

Jestem miło zaskoczony bo tylko na dolnych partiach został delikatny film drogowy, a góra praktycznie domyta 😮 

 

No to teraz pora na sprawdzenie jak sobie poradzi z pianownicy:

BM0046.jpgBM0038.jpgBM0033.jpgBM0032.jpg

jak widać tutaj tez lekko nie będzie mieć

BM0045.jpg

1:10 do pianownicy i zaczynamy zabawę:

BM0048.jpgBM0051.jpgBM0050.jpgBM0053.jpgBM0047.jpgBM0042.jpgBM0036.jpg

 

Piana z tych kaszkowatych, ale bardzo dobrze trzymała sie lakieru, 

zaczynamy płukanie:

BM0049.jpg

bez większych problemów, i tak jak poprzednio pora na test płatka kosmetycznego:

BM0054.jpg

BM0052.jpgBM0035.jpgBM0043.jpgBM0034.jpgBM0039.jpgBM0040.jpgBM0037.jpgBM0031.jpg

No i tutaj musze przyznać ze nawet jako piana Ewocar poradził sobie wyśmienicie ❤️ 

 

Podsumowując: 

Ewocar Alk Prewash to w mojej opinii bardzo dobry produkt, w świetnej cenie przy 5L opakowaniu. Produkt nadaje się zarówno jako oprysk jak i jako aktywna piana i w obu przypadkach spisuje się wyśmienicie, skutecznie usuwa film drogowy. Bezproblemowe wypłukiwanie się do tego piana potrafi długo poleżeć bo bardzo dobrze przyczepia się lakieru. Wydajność produktu tez na bardzo wysokim poziomie bo wystarczy już 30ml na 1L wody przy oprysku i świetnie spisuje się jako swoisty "TFR", ten produkt na stałe zagościł w moim arsenale ❤️ 


Zalety:
-Skutecznie usuwa film drogowy
-Nadaje się zarówno jako oprysk jak i aktywna piana

-Bardzo dobra koncentracja
-Bardzo dobra cena
-Bezproblemowe wypłukiwanie

Minusy:
-Brak

 

  • Lubię to 8
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderator

@Streat, męczyłeś jeszcze trochę tego prewasha? Zastanawiam się czy go nie kupić do wstępnego oprysku felg, ostatnio odnoszę wrażenie że mój APC przestał się spisywać w tej materii jak dawniej. Jak zapach tego EWOCARa: męczący? duszący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Eryczek cały czas go mecze 😁 bardzo dobra piana do tego z oprysku działa bardzo dobrze więc jeżeli chcesz go użyć jako oprysk wstępny na felgi to naprawdę fajna opcja bo jest tania (20L wychodzi za grosze) a przy tym nie zdarzyło mi się aby narobiło jakiegoś bałaganu a już nie raz w pełnym słońcu aplikowałem w formie piany ma auto i nic nie narobiło 😁 także ze swojej strony mogę tylko polecic bo naprawdę potrafi ta piana miło zaskoczyć 😁

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

@arczar ostatni raz auto myłem we wrzesniu 😅 cały czas stoi czyste i nawet nie ma jak sprawdzić 😅 ale nie na moim aucie ale kolegi zauwazyłem że moze podjadać naturalne woski, wiec raczej z tych mocniejszych zawodników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

@arczar sprawdziłem i nie zauważyłem aby podgryzał woski. Przynajmniej nie to co mam na lakierze 😄 na 6L daje 200ml do opryskiwacza i bardzo łądnie zbiera brud 😄 ogolnie jestem zachwycony tym produktem 😄 

 

sprawdze moze niedlugo czy qd'eki podgryzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, xadamx napisał(a):

Czy radzi sobie z zimowym brudem i co ważne czy równie skutecznie jak TFR?

bez najmniejszego problemu 😄 myje tym auto w zime i po pre washu wiekszość brudu zostanie usunieta. Nawet felgi ladnie domywa 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx używałem już kilka razy, aż dziw bierze że tak skuteczny.

30 ml na 1,5 opryskiwacz i auto praktycznie czyste, oczywiście jak na warunki zimowe.

Niestety cała zabawa jak ściągamy go mocnym ciśnieniem, z węża ogrodowego to nie działa, praktycznie nic nie schodzi.

Porównywałem go do Kiurlaba, skuteczność podobna ale z uwagi na stężenie Alk wychodzi sporo taniej, kupiony jeszcze w dużym baniaku na BF wychodzi 11,5 za litr czyli 0,35 zł za mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 22:08, Streat napisał(a):

@arczar sprawdziłem i nie zauważyłem aby podgryzał woski. Przynajmniej nie to co mam na lakierze 😄 na 6L daje 200ml do i bardzo łądnie zbiera brud 😄 ogolnie jestem zachwycony tym produktem 😄 

 

sprawdze moze niedlugo czy qd'eki podgryzie 

Też nie 🤫

Wspaniałe odtyka, a użyj jako szamponu... fiu fiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.