Skocz do zawartości

Nowy samochód- kraterki w lakierze


frappe

Rekomendowane odpowiedzi

@frappe proszę odpuść fusso 😄 wrzuć coś z HoW chociażby by uwydatnić kolor. Fusso po miesiącu znika ten „look” zostaje tylko hydro. A po dobrych woskach wcale nie drogich ten „look” będzie super dodatkowo w tym kolorze. 
 

a i docieranie łatwiejsze i aplikacja 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem fusso to masakra w docieraniu, ale zawsze radziłem sobie tak, że raz na 3-4 tyg po myciu aplikowałem Speed Coat od Soft99, na wiosnę-lato to faktycznie coś lżejszego można dac, ale fusso na zimę immo chyba najlepsza opcja w kategorii wosków/past woskowych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 08:57, frappe napisał(a):

wiem fusso to masakra w docieraniu

Be przesady. To chyba nie aplikowałeś chociażby MW Reborn.

Nie wal wosku jak wariat a zobaczysz, że nie przeszkadza jego docieranie.

 

Co do krateru - daj se spokój. Naprawdę dla 2 takich małych skaz szkoda ściągać bezbarwny. A pewnie musiałbyś niemal do bazy dojść, zostawiając minimalną ilość bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej grubości lakieru to serio trzebaby artysty żeby to clarem zalać a potem wyrównać przy małym ubytku lakieru dookoła.

Co wy z tym fusso 🙂 serio nie jest to problematyczny produkt. Dwa tygodnie temu kładlem na totalnie jałową blachę. Nawet nie pilnowałem za bardzo dotarcia 5-10 minut. Zrobiłem dach bok i zacząłem docierać. Zero drama wręcz przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  wydaje mi się ze mit tragicznego docierania fusso polega na tym że często jest to wybór na pierwsze woskowanie. A fusso się dobrze dociera jak ktoś wie co to znaczy aplikować oszczędnie. Co nie zmienia faktu ze śmierdzi i są setki lepszych wosków 🙂 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 08:59, Putkowski07 napisał(a):

Jak na zimę to SSW jest mega wystarczający. Łatwość ogromna i wygląd fajny. 

To chyba innego ssw używałem, bo według mnie on nie daje praktycznie nic do looku. On ma tylko hydro bo również śliskości zero. 
 

Tak się doczepiłeś Fusso a chyba to jedyny produkt w „paście” który jest trwały i wytrzyma zimowe katowanie. Nie raz już widziałem auto z woskiem np.  Colli po trasie w zimie którego zabiła sól a Fusso żyło 🙂 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał(a):

To chyba innego ssw używałem, bo według mnie on nie daje praktycznie nic do looku. On ma tylko hydro bo również śliskości zero. 
 

Tak się doczepiłeś Fusso a chyba to jedyny produkt w „paście” który jest trwały i wytrzyma zimowe katowanie. Nie raz już widziałem auto z woskiem np.  Colli po trasie w zimie którego zabiła sól a Fusso żyło 🙂 

 

Fakt - wiele trwałych wosków pada czasem często. Pewnie głównie niestaranne przygotowanie. Tutaj fusso szczególnie jasne, z funckją cleaner, na rozpuszczalniku, zaryzykuje twierdzenie że sobie samo dokończy przygotowanie 😉

Co do SSW to u mnie dawał niezłego kopa jeśli chodzi o połysk ale do pierwszego deszczu/mycia. Zostaje tylko hydrofobowość co akurat mnie najmniej interesuje. Ochrona pewnie jakaś zostaje bo ciężko na SSW położyć niektóre produkty QD/QW- sprawdź. Niemniej dla mnie SSW mogłoby nie być 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mjregul nie przesadzaj, Ceed Bussines Line jest fajnie wyposażona, jaki silnik, skrzynia,kolor? Gdzie odbierasz? Obejrzyj sobie maskę, ostatnio wpadłem na Targówku do Kia popatrzeć z kumplem samochód dla niego, był Ceed i miał to samo co mój na masce. Trzeba się przyjrzeć pod różnymi kątami.
Taktyka? Mogą Cię zbywać tym, że Twoja Kia przeszła kontrolę jakości w fabryce itd. Ja dość szybko zgasiłem doradcę, prosząc o oficjalny kwit, że Kia dopuszcza błędy lakiernicze w postaci kraterów i że jest to zgodne z ich polityką jakości. Dodałem, że upublicznię to w ramach tego żeby inni tez byli świadomi (bo mogę jako adresat takiego pisma) itd. W sumie już miałem machnąć ręką i olać temat, ale zauważyłem, że chyba bali się trochę, że pójdzie w eter. Przyszedł następnie jakiś kierownik i zaczął mi mówić, że są po rozmowie z prawnikiem itd., że nie mogę upublicznić (to skomentowałem to, że tez jestem prawnikiem i chętnie poznam ich prawnika bo chyba coś mu umknęło na studiach). Finalnie zaczęli mi przedstawiać możliwości, obniżenia ceny(to było za dużo kombinacji, bo mam leasing), skończyliśmy w dość miłej atmosferze na darmowym przeglądzie 😉

11 godzin temu, xadamx napisał(a):

Be przesady. To chyba nie aplikowałeś chociażby MW Reborn.

Nie wal wosku jak wariat a zobaczysz, że nie przeszkadza jego docieranie.

 

Co do krateru - daj se spokój. Naprawdę dla 2 takich małych skaz szkoda ściągać bezbarwny. A pewnie musiałbyś niemal do bazy dojść, zostawiając minimalną ilość bezbarwnego.

Ale porównując do Colli to jednak Fusso się ciężej wypracowuje 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frappe

Godzinę temu, frappe napisał(a):

@mjregul nie przesadzaj, Ceed Bussines Line jest fajnie wyposażona, jaki silnik, skrzynia,kolor? Gdzie odbierasz?

Blue Flame, 1.5 w automacie. Produkcja 21.11.2022. Odbieram w Wawie w KIA Dynamica na bodaj Płowieckiej, nie znam tej strony Wawy niestety.

Dziś na zdjeciu sie doszukałem źle polozonej "gumy" czy innego lakieru na przycisku jednym od szyb i poinformowałem od razu by to obadali na przegladzie zerowymi jak coś umówili od razu na wymianę. Patrzyli jak na debila.

Zawiozlem im też ostatnio opony na wymiane by wyjechać na zimówkach to mi przedstawili fakture na 270zl. Oczy mi z orbit wyszły. Zadzwonilem do serwisu gdzie auto przygotowują i podali mi cene 200zl wiec podjechalem to wyjaśnić do salonu...zdębieli a miły Pan doradca/sprzedawca na twarzy był wyraźnie zakłopotany/zły i pokazal mi maila z tego samego serwisu (obok salonu) gdzie mu napisali 270zl.......no jakiś burdel w tym archeo mają...

AKOLIMPORT_5418620_z8.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor, też nie znam, ja poruszam się swobodnie jedynie po Mordorze 🤪 to dziwna sytuacja, ja miałem wszelkie usługi gratis, dlatego tez nie robiłem wielkiej afery z tym lakierem. Przyjrzyj się sprasowaniu słupka A lewego, mój i kilka innych Proceedów i Xceedów które widziałem mają lekkie wybrzuszenie w stosunku do słupka prawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, frappe napisał(a):

Bardzo ładny kolor, też nie znam, ja poruszam się swobodnie jedynie po Mordorze 🤪 to dziwna sytuacja, ja miałem wszelkie usługi gratis, dlatego tez nie robiłem wielkiej afery z tym lakierem. Przyjrzyj się sprasowaniu słupka A lewego, mój i kilka innych Proceedów i Xceedów które widziałem mają lekkie wybrzuszenie w stosunku do słupka prawego.

Coś rozmawiałeś o tym z serwisem czy przy odbiorze czy zobaczyłeś po fakcie??

PS. cena auta w salonie byla 2000zl nizsza niz cennikowa, wycyganilem dodatkowe 2000zl i dywaniki dodatkowe drugie i w sumie to tyle na co sie zgodzili. Mysle czy nie uderzyc jeszcze jakos w chocby jeden serwis olejowy gratis.

Przepraszam wszystkich za offtop taki duzy! Postaram sie juz przymknac choc juz sie rozgladam za jakims porzadnym woskiem co przetrwa zime w Wawie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mjregul napisał(a):

Coś rozmawiałeś o tym z serwisem czy przy odbiorze czy zobaczyłeś po fakcie??

PS. cena auta w salonie byla 2000zl nizsza niz cennikowa, wycyganilem dodatkowe 2000zl i dywaniki dodatkowe drugie i w sumie to tyle na co sie zgodzili. Mysle czy nie uderzyc jeszcze jakos w chocby jeden serwis olejowy gratis.

Przepraszam wszystkich za offtop taki duzy! Postaram sie juz przymknac choc juz sie rozgladam za jakims porzadnym woskiem co przetrwa zime w Wawie 😉

Napiszę Ci pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Eryczek ostatnio zamówiłem sobie, za Twoją namową CarPro Essenca. Jakieś sugestie co do pracy z tym specyfikiem i miękkim lakierem Kia, ostatnio pracowalem na Enigmie na lakierze VW, ale pewnie Kia ma dużo bardziej miękki będę, zamierzam teraz działać na da i pomarańczowych padach od abdl.

@polll coś robiłeś w związku z kraterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, frappe napisał(a):

@Eryczek ostatnio zamówiłem sobie, za Twoją namową CarPro Essenca. Jakieś sugestie co do pracy z tym specyfikiem i miękkim lakierem Kia, ostatnio pracowalem na Enigmie na lakierze VW, ale pewnie Kia ma dużo bardziej miękki będę, zamierzam teraz działać na da i pomarańczowych padach od abdl.

I ja bym też tak zaczął.

Chyba nigdy nie robiłem żadnej Kii ale zakładając że ma lakier jak większość nowych aut to pewnie jest miękki. Opcjonalnie możesz dokupić jeszcze czerwone pady ADBLa. gdybyś zobaczył że pomarańczowy robi bałagan to zmienisz na czerwone. Essence ma świetne właściwości wypełniające i jeśli dasz mu się związać przez kilka godzin w cieple to większość niedoskonałości lakieru, "zniknie". 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek dziękuje, tak po prawdzie, kłaść coś na essence czy wystarczy qd np z SiO2 co jakis czas, aż do naturalnego zużycia tej powłoki? Bo fusso lubi jałowo, a ewentualnie dałbym przed następną zimą fusso, jak to spłynie. Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja tam lubię położyć jakiś wosk na Essenca. Nie mam pewności ile on daje ani ile leży ale sentyment do woskow.

Za woskami Fusso nie przepadam ale jak masz to kładź. Tylko cienko:)

U mnie tej zimy na Essencu leżał HoW Saphire a teraz położyłem Adamsa.

HoW po trzech miesiącach miał kropelki bez mała jak w dniu kiedy go kładłem.

Pytanie tylko z czego były te kropelki:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frappe nile wiem czy to dobre kombo. Fusso stare nowe jasne ciemne? Essence pewnie na jakiś żywicach która uzupełnia rysy i fusso jasne które ma cleaner lub ciemne które wypełnia ale już nie ma co. Jeszcze stare na rozpuszczalniku, na wypełnienie z żywicy. Pewnie zadziała bo fusiak siada na wszystko ale nie brzmi jak idealo kombo. Raczej bym wrzucił jakiegoś tonyina. Niewielki wydatek. Fusso, imo, saute. Max trwałość  o to główny talent. Albo coś innego.

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator fusso ciemne nowe, zobaczę jaki efekt będzie po pracy z Essence. Może do jesieni będę jechał na qd np od adbl z sio2, a potem na zimę zrobie sobie samym finiszem przygotowanie lakieru(bo pewnie nazbiera niedoskonałości, patrząc na ten lakier) i na to rzucę fusso. Czy słuszna koncepcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

@frappeEssence po kilku godzinach od uczciwego położenia daje taki efekt że żaden wosk nie jest już tak naprawdę potrzebny do podbijania looku. Ja kładę bo lubię i może żeby wzmocnić trwałość ochrony. Zircona nie używałem. HOW Sapphire jest sprawdzony. Trwały i łądnie wygląda na Essencu. QD1 po myciu będzie OK.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.