Skocz do zawartości

Odkurzacz auto / garaż / bloto / pranie


Rekomendowane odpowiedzi

Heja

Potrzebuję się przenarzędziować. Kupiłem spontanicznie jakiś niedrogi odkurzacz do garażu i jest kiepski. Przewrotny, sztywny wąż kiepskie akcesoria słabo ciągnie a z mokrej podłogi to już w ogóle.

Mam następujące potrzeby.

Auto - wysoka siła ssania i szczelinówki/tapicerka.

Garaż - regularne odkurzanie. Fajnie jakby można było wciągać błoto/śnieg.

Pranie - potrzebuję też prostego urządzenia do prania kanapa krzesła auto tyle - uruchomię pewnie 2-3 razy w roku.

Potrzeby pewnie mam typowe. Niekoniecznie musi to być jedno urządzenie.

Zależy mi też na ergonomii. Długi kabel, wygodna rura, łatwe czyszczenie odkurzacza i filtra. Takie tam.

Poradźie proszę co u was działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odkurzacza to u kumpla jak działam to używam jego odkurzacza Makity. Niesamowity sprzęt, stabilny, długa wygodna i w miarę miękka rura. Postaram się znaleźć model i podesłać więcej info. Z pewnością jak już wrócę do Polski to dla mnie to jedyna opcja.

Końcówki szczerze nie powiem Ci jakie są w zestawie boco roku kupuje sobie końcówki w zestawie Parkside, zawsze je gubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po necie patrząć to bosch advancedvac 20 wygląda spoko. Profi 7 spoko ale drogo. Karchery to taki stanrdrdowy wybór. WD3 używałem to taki sobie. Mój jest słabszy ale mam w domu kilkunastoletnie workowe miele i takiego wd3 to zjada 😉

Z praniem - wiem, że to mogą być dwa urządzenia.

Z odkurzaniem na mokro. Powiedzcie mi w praktyce czy da się ogarnąć garaż odkurzaczem? Dzisiaj pozbywąłem się tygodnia+ piachu i syfu z drogi. Opsikałem apcem, zlałem wodą i mopem zebrałem do odpływu/pompy. Mój odkuracz coś tam złapać ale serio jak go wyłączyłem to z rury wracało sporo wody = ledwo coś tam ciągnie. Czy taki mokry brud z piachem, częsciowo to się przecież lepi do podłogi, da się zebrać odkurzaczem jako-tako? Może to jest w ogóle niepraktyczne bo potem trzeba go czyścic? pytam o praktykę i dobre rady 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gromog @KrzysiekT5 zupełnie poważnie traktuję propozycję 🙂 działa da się zebrać i potem sensownie mopem doczyścić? pomaga?

wracając do odkuracza bo mój fantatyczny einchel i tak wypada

Bosch advancedvac 20, Parkside 30 B1. Jakieś pomysły? oba poniżej 500pln z deklarowaną dużą mocą i sprawiają wrażenie solidnych. Jakieś inne proozycje?

Dziwne rzeczy - parkside 1500w 181mbar a bosch deklaruje 1200w/260mbar. Parkside nie wygląda na zabawkę. Fajnie, że ma długi wąż. Obu nie pomacam na miejscu. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągaczka super sprawa, grosze kosztuje, a przydaje się. Czasem myjką ciśnieniową pociągnę podłogę i ściągam wodę, do błota pośniegowego dobrze się sprawdza. Jak myję gres na tarasie czy schodach to ściąga tym wodę.
Pomimo iż nie lubię żółtego producenta, to mam od 10 lat odkurzacz karcher WD2 chyba i jest nie do zdarcia. Odkurzałem nim regularnie swoje drukarki cyfrowe, gdzie pył z tonera jest bardzo drobny, teraz w kotłowni popioły odkurzam i nic go nie wzrusza. Od 1,5 roku mam WD6 P, który również świetnie się spisuje i dużo końcówek ma. W garażu do auta używam jednak centralnego odkurzacza, bo to tylko rura i wygodniej operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale kupiłem dzika :--)

na plus zasięg z 10m, cichszy niż mój pazdziez, gumowy dywan z auta to wyciąga ta duża końcówka samochodowa. Ssie jak zły. Chyba zostaniemy razem dłużej.

na minus rozmiar - zupełnie niepotrzebnie duży a worki wejdą takie same jak do mniejszych 

Na plus cena. W tej chwili 380pln z przesyłką. Nic nie ma podejścia.

20221221_191254.jpg

16716466372561796432305378706910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki całkiem podobny do Graphita 59G607 😉

  Parkside to tylko marka taka jak CMI , Luxtools , Celma , Einhel ... czytaj chinczyk kopiuje często nielegalnie jakiś produkt , zgłasza się do sieci handlowej (OBi, Lidl , Auchan itd) i sprzedaje mu "swój" produkt , a tylko naklejkę zmienia . Byle się budżet zgadza 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.