Skocz do zawartości

Wiertarko-wkrętarka


KudlatyEOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Noszę się z zamiarem kupna jakiejś wiertarko wkrętarki z przeznaczeniem do samochodu jak i mieszkania. Przy samochodzie używana będzie najczęściej do mycia opon z szczotką, szczotka druciana do czyszczenia piast podczas zmiany kół. Pewnie raz zobaczy gąbkę stożkową, aby przepolerować felgi przed powłoką. No i ogólne prace w domu, skręcanie szafek, mycie kabiny prysznicowej, czasem coś wywiercić ( dom szkieletowy, stendery co 60 cm izolacja i gips ). Murowanych domów praktycznie nie ma. 

Do ciężkich zadań mogę wziąć z pracy wiertarkę z SDS albo wiertarko-wkrętarkę która ma 135Nm ( do domu tak mocna i duża mi nie potrzebna ) 

Zastanawiam się nad 3 modelami:

RYOBI RPD18C-320S : 3 aku o pojemności 2Ah. plus tego taki, że cały zestaw dość lekki, niski co czyni go poręcznym. Do tego jakiś tam udar i cała seria urządzeń z rodziny Ryobi. 

MAKITA DDF484RTJ : 2 aku o pojemności 5Ah. Trochę krótsza, ale za to wyższa i cięższa przez akumulatory od Ryobi. Brak udaru ale większe zaufanie do firmy. No i delikatnie lepiej leży w ręku. 

DEWALT DCD708P2T-QW: 2 aku o pojemości 5Ah. Najgorzej leży w ręku. 

Cenowo Ryobi około 900 zł, Makita i Dewalt 1200 zł. 

Wybieram z tych trzech modeli bo nic innego w podobnej cenie tutaj nie znalazłem.  

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KudlatyEOS Makita spoko firma,  ale Dewalt moim zdaniem lepszy.  Na warunki domowe sprzęt nie do zajechania! Ja mam od nastu lat wkrętarkę,  ale ojciec w domu jednorodzinnym ma właśnie wiertarko wkrętarkę od Dewalt'a (nie wiem czy ten sam,  czy inny model) i powiem Ci że siłę ma większą niż makita (też ma,  też nie wiem jaki model). Fakt że w ręku leży średnio, ale nie najgorzej i przyzwyczaić się można 🙂

Ojciec lubi majsterkować i sporo maszyn używa... z opinii i trochę doświadczenia to stawiam na Dewalt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Padło jednak na Ryobi, ze względu na niższą cenę. 3x 2Ah, dla mnie to zaleta bo wkrętarka jest poręczniejsza. Dewalt odpadł jednak ze względu na uchwyt, strasznie nie wygodny, a codziennie po kilka godzin pracuję z wiertarko-wkrętarką więc wygoda to podstawa udanej pracy. Dodatkowo ekosystem Ryobi jest dużo tańszy i po policzeniu sprzętu który chcę zakupić w niedalekiej przyszłości, różnica na wszystkim to jakieś 4000 zł. A do domowego zastosowania raz na jakiś czas to za duża różnica. W razie czego zawsze mam możliwość wzięcia sprzętu z firmy, a to jest potrzebne tylko w zastosowaniu hobbystycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się: wkrętarka. Zastosowanie - właściwie tylko pranie tapicerek + okazjonalnie (ale naprawdę od wielkiego dzwonu) skręcanie mebli. Coś z dobrym price-quality ratio, nie oczekuję Bóg wie czego. Ktoś, coś? Chinska Makita się sprawdziła dobrze jako rozwiązanie tymczasowe, ale myślę o czymś z prawdziwego zdarzenia.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo elektronarzędzi z parkside, ale powoli przechodzę na DeWalt. Z Parkside miałem sporo reklamacji, z DeWalt jeszcze mi się nie zdarzyło. 

Z drugiej strony wkrętarki i wiertarki z parkside mam już kilka lat i nigdy nie było problemu. 

Problemy miałem ze strugiem z serii performance, piłą szablastą, wyrzynarką i frezarką.

Ale i tak polecam DeWalt😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 lat temu z bólem serca kupiłem sobie Makite z dwoma aku i był to najlepszy zakup, poza autami 😂  Służy mi do dzisiaj, ale nie tylko mnie, pożyczałem niejednemu szwagrowi i dawała radę. Także polecam tą firmę, choć u mnie w pracy przechodzą znajomi na Parkside'a czarnego, ponoć mocna bestia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat mam i używam dużo sprzętu Ryobi, marka niby budżetowa, ale aspirująca do wyższej ligi, zwłaszcza nowy bezszczotkowy sprzęt HP. Niedawno kupiłem wiertarko-wkrętarkę z serii tej serii HP (drugi link) i zdecydowanie polecam. Więcej mocy, cichsza i mniejszy rozmiar

Szkoda, że nie zauważyłem wcześniej tematu bo w Juli były zestawy po 899 z których na pewno byłbyś zadowolony, o te. Do prania chyba cokolwiek da radę, ale według mnie warto wydać raz i mieć lepszy sprzęt. (oczywiście w granicach rozsądku i budżetu)

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wkretarka-udarowa-018709/

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/bezszczotkowa-wkretarka-zdwoma-akumulatorami-021134/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co jest praktyczniejsze np na budowie? Zakrętarka czy wkrętarka? Zastanawiam się nad tym jakie urzadzenie zakupić.

Swoją drogą jeśli szukalibyście dobrych wkrętaków, to polecam zajrzeć sobie tutaj https://buythis.pl/warsztat/narzedzia-reczne/wkretaki-2/ Na miejscu mają sporo narzędzi w dość promocyjnych cenach, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.