Skocz do zawartości

Nowicjusz narobil rysek


Yszty7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam mały defekt mojej pierwszej polerki. Na wstępie zaznaczę ze robiłem tak jak przeczytałem na różnych forach.

Umyłem i oczyściłem element polerki

Dwa papierki w wodzie granulacji 2500,2000

Najpierw zacząłem papierkiem 2000 potem zszedłem na 2500 ale dodam że robiłem to polerką na niskich obrotach

Zacząłem od 1 etapu wosku Menzerna 1000

Potem wiadomo 2 etap wosku Menzerna 2500

No i 3 etap wosku Menzerna 3000

Efekt ładny ale z bliska widać rysy papieru. Później próbowałem na nowo ale ręcznie z papierkiem i nadal to samo. Nie mam pojęcia jak usunąć te rysy z lakieru chodzi mi o to małe nie te duże ze zdjęcia. Dziękuję za pomoc z góry. Miejcie na uwadze to że sie ucze.

 

 

20220402_150928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka z erli ale tu masz ten sam model i pasty ale pady inne 

https://allegro.pl/oferta/polerka-samochodowa-compact-4x-gabka-menzerna-9891980549

 

Ja mam 3 pady biały żółty i czerwony. Pastę 1000 nakładałem białym padem bo była najtwardsza potem 2500 żółta a 3000 czerwoną 

Futrem w zestawie próbowałem później położyć na nowo paste 1000 ale nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka z erli ale tu masz ten sam model i pasty ale pady inne 
https://allegro.pl/oferta/polerka-samochodowa-compact-4x-gabka-menzerna-9891980549
 
Ja mam 3 pady biały żółty i czerwony. Pastę 1000 nakładałem białym padem bo była najtwardsza potem 2500 żółta a 3000 czerwoną 
Futrem w zestawie próbowałem później położyć na nowo paste 1000 ale nic
Ciężko mi zweryfikować co oznacza, że "nakładałeś pastę". Obejrzałeś choć jeden film dotyczący polerowania rotacją? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te ryski nie poszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem teraz i chyba błąd zrobiłem w tym że polerowałem na najniższych obrotach. Czyli 500. A Ty na jakich obrotach polerujesz.
Obczaj sobie informacje producenta dotyczące każdej z past jaką używasz. Np. Mezerna 1000 to bodajże 800-1000rpm na rotacji. Obejrzyj kilka filmów instruktażowych aby opanować zagadnienia ilości pasty, czasu pracy, obszaru, techniki, docisku. Wtedy spróbuj jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga próba na innym samochodzie. Menzerna 3w1. Nie mogę dopracować takich delikatnych rysek tylko połysk jest. Robione średnim padem i obroty 2-3. Dodam że oglądałem filmiki z rotacją i robie tak jak oni. Gdzie szukać błędu?

20220409_151114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Yszty7 napisał:

Dzięki. W wolnej chwili spróbuję i dam znać co i jak. A pytanko jeszcze mam kiedy futro się zaklada? Jak twardy pad nie daje rady?

Teoretycznie tak. Ewentualnie pasta nie daje rady. I zależy jaki lakier 😉

Np. Bmw e46, e91 zrobiłem padem MF +koch h8, czerwony NAT z pasta polish był formalnością. Ta kombinacja szybsza była niz katowanie twarda gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yszty7 Tak jak Ci @alexander.p wspomniał,  jest wiele zmiennych...zależy to w dużej mierze od lakieru, pasty,  a nawet i doświadczenia. 

Zawsze zaczynaj od najsłabszej kombinacji i jeśli efekt nie zadowala,  wtedy próbuj "brutalniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Teoretycznie tak. Ewentualnie pasta nie daje rady. I zależy jaki lakier
Np. Bmw e46, e91 zrobiłem padem MF +koch h8, czerwony NAT z pasta polish był formalnością. Ta kombinacja szybsza była niz katowanie twarda gąbką.


Prawda to. CZĘSTO dużo przyjemniej wychodzi zrobić cut futrem i wyprowadzić kolejnymi etapami, niż męczyć się w nieskończoność gąbką. Poparte doświadczeniem słowa osoby, która zajmuje się tym regularnie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A może polecicie jakąś pastę z bardzo fajnym efektem. Bo ja tylko słyszałem o tej menzernie ale jest tłusta strasznie. 

Dzięki za pomoc. A może polecicie jakąś pastę z bardzo fajnym efektem. Bo ja tylko słyszałem o tej menzernie ale jest tłusta strasznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.