Jump to content

Dressing lub Atomizer - środek z połyskiem do plastików

MaArek77
 Share

Recommended Posts

O gustach się nie dyskutuje.

Opinie ma każdy swoja jak d...ę

Ale moim zdaniem jeśli nakładamy jakikolwiek środek na wyczyszczony plastik wewnątrz auta lub z zewnątrz  (także dressing na oponę) powinien on być mocno czarny i z połyskiem.

Nie mam tu na myśli tłustego klejącego nalotu jak po chamskim plaku

Po prostu matowe czy satynowe środki naniesione na plastik który nie jest zniszczony czy wyblakły np w kilkuletnim aucie nie robi żadnego efektu, żadnego wrażenia.

Jednym słowem szukam środka na plastik wewnątrz i może być z zewnątrz "w połysku"

Moja propozycja czego używam:

SONAX TIEFEN PFLEGER "GLANZEND"stara, dobra i tania, nie tłusta, w atomizerze więc starcza na długo, pojemność 300 ml - cena ok 22-32 zł

Jest w formie mleczka bardzo widnegi i ładnie pachnie. Połysk jest idealny nie nachalny

son.jpg

Propozycja nr 2 to już niedostępny wszędzie

MEGUIARS Ultimate Protectant Spray - 473ml - atomizer, emulsja w cenie ok. 60-70 zł

Tworzy tzw Show Car Shine - świetny połysk, dla mnie mega utrzymuje sie wiele dni. Gesty dresding. Przed użyciem trzeba wymieszać bo to jest zawiesina

Screenshot 2022-02-07 at 20-59-45 MEGUIARS Ultimate Protectant Spray plastiki 473ml.png

Oczywiście czekam na Wasze propozycje.

Widzę że albo takie środki sie skończyły albo ma forum "matowcy" i "satynowcy" samo czyli nie lubiący efektu połysku

Dzieki za propozycje.

Musze tez zrobić materiały jak zachowują sie moje srodki

Pro Elite Cockpit Oceanik dobrze przyciemnia jednak na miękkim plastiku nie ma połysku

drugi produkt Lahega Multishine i66 jak widze jest tylko w dużych opakowaniach ale bez rozcieńczania dobrą robotę robi - efekt ciekawy

Kosztuje tylko ok 150 zł więc cena śmieszna jak za 5 litrów

• 2 months later...

Ktos coś więcej by dodał?

Tez chciałbym dobry dressing do kokpitu który da połysk

Przyciemnia, ale raczej satynowo, niż błyszcząco - na oponach nawet w półmat wpadał. Przyjemnie. 

Do stosowania Perla w środku zniechęciłem się, gdy @Birkhof słusznie zwrócił uwagę na piktogramy na opakowaniu. Prawdopodobnie przesadzam, ale strzeżonego... i tak dalej. Przyznaję jednak, że cztery z czterech aplikacji dały pozytywny efekt. Na twardych plastikach Opla tylko przyciemnił, w Citroenie dał ładną satynę. Wymaga dotarcia na gładkich plastikach, tworzą się smugi. 

co do Perla w srodku, rozmawialem z producentem i daja 100% pewnosci ze nic zlego sie nie stanie 😉

• Dziękuję 1