Skocz do zawartości

4razy mycie przed woskowaniem


Użytkownik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, czy dobrze rozumiem że przed nałożeniem wosku trzeba auto umyć i osuszyć 4razy?

Poniżej schemat działania jaki wyczytałem, pytanie czy jest poprawny i czy można na którymś z etapów skrócić mycie do np. samego spłukania myjką?:

1) piana +płukanie

2) mycie zasadnicze +suszenie

3) usuwanie smoły

4) mycie +suszenie

5) usuwanie zanieczyszczeń metalicznych

6) mycie +suszenie

7) glinkowanie (robiąc to pierwszy raz w życiu lepiej tradycyjna glinka czy SPONG?)

😎 mycie +suszenie

9) Cleaner

10) IPA

11) Wosk

 

....dziękuję z góry za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to już jakiś skrót 🙂 Bo tak to dnia mało, tym bardziej dla nowicjusza jak ja... 🤔

Ogólnie najbardziej boje sie glinkowania, abym nie narobił szkód ale będe dobrze moczył i zaglądał na powierzchnie glinki to może będzie git- bynajmniej taki plan..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienił miejscami pkt 3 i 5 - siuwaksy do smoły są zazwyczaj tłuste i po nich raczej trzeba myć ręcznie, po deironie to piana wystarczy by go usunąć.

Jeżeli auto jest zaniedbane i myjesz pierwszy raz detailingowo, to każde dodatkowe mycie ręczne wyjdzie na plus - no ale z kolei wydłuży cały proces.

Glinka - jak nie robisz korekty, to tylko porobi Ci dodatkowych rys na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję dwa razy - raz przed dekontaminacją, drugi raz przed cleanerem. Między etapami nie myję, tylko dokładnie spłukuję i osuszam (przed glinką - bez suszenia).

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma kolor brązowy dokładnie mocca i jest trochę rysek, ma 6lat. Na korektę lakieru moze się zdecyduje aby gdzieś oddać ale dopiero w przyszłym roku, teraz chcę zabezpieczyć lakier na zimę Collnitem 476 (tak się naczytałem że nadaje się na zimę i jest dość dobrym wyborem na początku przygody z woskiem). 

Może pominąć tą glinkę? Panowie doradzcie.

Chemia też swoje chyba zrobi? (ADBL VAMPIRE, T&G Tar i DODO JUICE Cleaner)

...no i trochę zejdę z kosztów bez glinki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czy można pominąć glinkę, dowiesz się... po jej użyciu, serio Sprawdzone. Trudno zrobić dekontaminację chemiczną tak, żeby nie było nic "do roboty". Jeśli zostanie jakaś smoła, prawdopodobnie ją zauwazysz, możesz po prostu przejechać palcami po lakierze i sprawdzić, czy czujesz jakieś niedoskonałości. Przy cleanerze w sumie powiedziałbym, że jakieś minimalne zanieczyszczenia nie narobią problemów, choć wiadomo, warto zadbać o "sterylność" lakieru. Naturalnie ryzyko powstania rysek po glince jest, więc to już w sumie Twój wybór.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podjąłem decyzje ze nie biorę się za glinkę, nie czyje się na to gotowy☺️, myśle ze jak starannie wykonam poprzednie etapy to wosk trochę poleży. 
w przyszłości oddam auto na korektę lakieru do profesjonalisty a tym czasem zaczynam przygodę z woskiem 😀🤩

Dziękuje za podpowiedzi 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi nie można bezkrytycznie pisać, że glinka jest konieczna jak się nie widziało lakieru
¯\_(ツ)_/¯

@Użytkownik007 jak dla mnie to za dużo tego mycia. Po pierwszym prewashu zrobiłbym dekontaminację tarem+piana, a następnie deiron+piana. Dokładne płukanie po każdym etapie- suszenie odpuść do samego końca.

Tak jak to rozpisałeś nie jest absolutnie źle, ale dnia ci zabraknie szczególnie, że jesteś nowicjuszem.

Skoro w planach jest oddanie auta na korektę, to decyzja o odpuszczeniu glinki jak najbardziej prawidłowa.

Przejrzyj sobie jakieś W&W na forum jak masz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy dotarły ale pojawiła się jeszcze jedna wątpliwość 🙄

Mianowicie zakupiłem Cleanera DODO JUICE i mam go nałożyć aplikatorem gąbkowy i wypracować aż zrobi się mgiełka, później spolerować mikrofibra ? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy dotarły ale pojawiła się jeszcze jedna wątpliwość 
Mianowicie zakupiłem Cleanera DODO JUICE i mam go nałożyć aplikatorem gąbkowy i wypracować aż zrobi się mgiełka, później spolerować mikrofibra ? 
Dokładnie. Możesz też maszynowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.