Skocz do zawartości

House of Wax: Sapphire vs Diamond


Grzechu23

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie i około 550km od aplikacji. 

Pierwsze mycie na 2 wiadra "zgodnie ze sztuką".  W ubiegłą sobotę wrzuciłem tylko pianę na samochód i splukalem.

Mam filmik, który jutro wrzucę na YT.

 

Ps.

Jak to ma znaczenie, używam piany chemition (1:10) i szampon wiek stuff ("ciasteczko", 20ml/10L).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Data Aplikacji: 4.IX. 2021 przy przebiegu 293451 km

Pierwsze Mycie: 25.IX.2021 przy przebiegu 294 950 km czyli po 1499 km i 21 dni - na szczocie w myjni ręcznej 😄

Drugie Mycie: 2.X.2021 przy przebiegu 295 150 km czyli po 1699 km i 28 dni

obraz.png.3b606f2851dea37b0920b051613442b7.png

Tydzień temu auto trafiło przypadkiem na szczotkę ręczną na myjni i niestety ta miotła dokonała niesamowitego spustoszenia na tym lakierze.

obraz.png.da4650ad927d52982df495895b07032d.png

Wystarczyło jedno takie mycie 😞

obraz.png.dd9fa5477f2ab3bad79d3495ce0153a8.png

obraz.png.11f585da5492270e15b2e750332066cf.png

Przestrzegam 😄

Także postanowiliśmy zrobić  tym porządek. Ostatni updejt wosków, zmycie, "polerka" i jakieś LSP - ale to już w tym dziale:

Skupmy się teraz tylko na tym ostatnim updejcie po 1699 km i 28 dniach 🙂

Najpierw mycie Manufaktura Wosku Sour Shampoo

 

Po lewej stronie całego auta (oprócz dachu): Diamond                                                  Po prawej stronie całego auta (oprócz dachu): Saphir

2021-09-04-18-45-49.jpg

Oprócz padającego Diamond'a na masce obydwa woski na bokach reagują rewelacyjnie po 1699. Jestem zadowolony 🙂

https://youtu.be/i8j4-ht3iAo

 

W przyszłym roku powtórzymy test długo dystansowy nie mniej jednak na dziś kończę test na tym aucie 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 m-ca od aplikacji.
Sapphire zaczyna spływać taflą. Diamencik wyraźniej rozbija taflę wody. 
Obydwa woski i tak ładnie utrzymują się na masce.
Dystans 250-350km/tydzień. 5 dni w tygodniu garażowany pod chmurką, reszta w garażu.
Stoi i środowisku dość mocno zapylonym.

Tymczasem wrzucam filmik po wczorajszym, sobotnim myciu.
Standardowo 2xChemotion 1:10 z pianownicy, WorkStuff 30ml/10L.
Wczoraj dodatkowo na lakier trysnąłem Vasco PreWash.

https://youtu.be/TbtAeBF3aEw

 

 

PS

Setny post na forum ... 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jaki aplikator do sapphire najlepszy byłby? Przy fuso używałem zwykłego żółtego gadbkowego ale tutaj inna konsystencja wosku jest.

 

Mam do wykorzystania żółty gąbkowy twardy, foamburger,  work stuff handy wax, kw gąbkowy zwykły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radu5 napisał:

Jaki aplikator do sapphire najlepszy byłby? Przy fuso używałem zwykłego żółtego gadbkowego ale tutaj inna konsystencja wosku jest.

 

Mam do wykorzystania żółty gąbkowy twardy, foamburger,  work stuff handy wax, kw gąbkowy zwykły

 

Ten, który Tobie podpasuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@menior mam sapphire i zircon. O obydwu mam zle zdanie ale nie testowałem dłużej. Wiele osób lubi te woski. Diamond bardzo ładnie pachnie dla odmiany premierowy zircon wali tanią perfumą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator ja mam tez sapphira i zircona 🙂 o ile z sapphira bylem w miare zadowolony,nie jest zbyt trwaly ale aplikacja i efekt to rekompensuja to juz po pierwszej aplikacji Zircona mam mieszane uczucia,efekt hydro slaby jakby szedl bardziej w zrzut niz kropelki ale slabo to robi,pytanie czy on tak ma czy u mnie cos poszlo nie tak 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIRCON słabiutko z trwałością, aplikacja jak z sio2, najpierw tępo dalej jakoś leci fibra, krople i Look na plus. Nie przekonał mnie, typowy #jednomiesięczny #wakacyjny. Wielki plus z zapach.

Sapphire, mam co raz gorsze odczucia i problemy z tym woskiem, jakoś się marzę się.

Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p no właśnie po tych wszystkich zachwytach sapphire zdziwiłem się że wosk dociera się słabo. Mi też się mazał.

Jak coś ma mieć miesiąc trwałości to we wszystkich innych kategoriach musi być petarda 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy Panowie... House od wax sapphire czy diamond się mazał? No way! 

Może nie jest to poorboy's czy dodos letni i jeden ruch fibra na gotowo, ale dwa ruchy i gotowe. 

Panowie 🤪😎 delikatnie aplikujemy, a wosk się odwdzięczy 🙂

Swojego czasu to pamiętam jak po cleanerze zużywam wosku 4-6gram na cały wóz. 

im mniej, tym lepiej. 

mam wszystkie trzy HoW.  Sapphire i diamonda, którego testowałem polecam! 🙂

pozdro 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.