Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wosku ...


demon220
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez demon220,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rozwiązanie

Witam ... 

Potrzebuję pomocy w wyborze szybkiego wosku.... Do tej pory używałem Płynny wosk Shield Armor.... Wytrzymywał do 5-6 myć... Teraz chce kupić coś innego coś bardziej trwałego myślałem o ADBL Synthetic Spray Wax SSW lub ADBL Ceramic QD 500ml nie wiem który będzie lepszy ?? Chyba że macie coś od siebie do polecenia lepszego łatwego i szybkiego w aplikacji... ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demon220 - mycie co ile czasu ? Jakie przebiegi ? Armor Shield nie jest słabeuszem, więc jeśli myłeś auto co 2 tygodnie - jestem w stanie uwierzyć, że wytrzymał 5-6 myć. Poza tym podłoże pod każdy wosk - w tym yeż płynny - powinno być czyste i przygotowane pod aplikację (dekontaminacja itd.).

Z płynnych wosków (spray wax-ów), które cechuje trwałość, polecam: Turtle Wax Ice Synthetic, oraz Wowo’s Crystal Sealant. No i nietypowy QD, a raczej sealant - Sonax BSD.

1 godzinę temu, demon220 napisał:

ADBL Ceramic QD

To QD, a nie wosk w sprayu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wosk czy QD bo takowe podajesz jako swoje wybory ? 
Ja polecam Elixira lub BSD jako ze podobne do Twoich propozycji , a sa duzo lepsze. 

Z ciekawości, bez uszczypliwości w czym BSD dużo lepszy od SSW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myje raz w tygodniu na myjni bezdotykowej przebiegi 10 tys km rocznie ... Chodzi mi o to żebym nie musiał nakładać wosku i polerować jak do tej pory ... Nie mam za dużo doświadczenia w tym... Chciałbym umyć samochód wytrzeć go do sucha i nałożyć wosk przetrzeć szmatką żeby nie tracić na to dużo czasu ... Nie mam już takich warunków jak miałem wcześniej na nakładanie Armor... Widziałem też że jest w wersji sprayu... Szukam czegoś fajnego szybkiego w aplikacji i trwałego ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, demon220 napisał:

Myje raz w tygodniu na myjni bezdotykowej przebiegi 10 tys km rocznie ... Chodzi mi o to żebym nie musiał nakładać wosku i polerować jak do tej pory ... Nie mam za dużo doświadczenia w tym... Chciałbym umyć samochód wytrzeć go do sucha i nałożyć wosk przetrzeć szmatką żeby nie tracić na to dużo czasu ..

Czyli nie myjesz, tylko obmywasz - nic dziwnego, że Armor siedzi Ci tak krótko, bo aplikujesz go na brudny lakier. Poza tym, po obmyciu, wcierasz film brudu w lakier, rysując go przez wycieranie ręcznikiem. Przy takim postępowaniu nic nie będzie długo trzymało się lakieru, a lakier będzie w coraz gorszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym lepsze bsd? Nie wciaga butelki Tak serio jesli miales oba produkty i nie widzisz „lepszosci” bsd , to … nic mi do tego i nie chce mi sie pokazywac roznic

Właśnie mam oba ale widocznie nie zauwazylem większych różnic na korzyść BSD Jak dla mnie BSD cięższy w aplikacji i atomizer leje za dużo i „siurem”
Ssw jak dla mnie ppz i super zapach ale droższy od BSD
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.